Tygodnik Podlaski nr 231 (400)

Tygodnik Podlaski nr 231 (400)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Zdjęcia 

Wizyta Prezydenta RP i Pierwszej Damy 7 zdjęć

W Dzień Dziecka, świętowany podczas obchodów dni miasta, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili Białą Podlaską. Prezydent nawiązał do swojej pierwszej wizyty w grodzie nad Krzną 11 listopada 2015 r. – Chciałem podziękować za patriotyczne wychowanie, o które dbacie w Białej Podlaskiej. Dziękuję, że pamiętacie o tym, co ważne dla Polski. Dzieci są dla nas tym, co najpiękniejsze. Marzymy o nich, dbamy o nie, staramy się zapewnić im wszystko, aby mogły być szczęśliwe. Życzę państwu, abyście patrzyli w przyszłość z nadzieją. Życzę dzieciom, aby były szczęśliwe – powiedział Andrzej Duda.

 

zobacz więcej

 

NIEPODLEGŁOŚĆ TESTAMENT PRZESZŁYCH POKOLEŃ 7 zdjęć

Nasi przodkowie nie szczędząc krwi i życia walczyli o wolną Polskę. Niepodległość Ojczyzny to ich dzieło, naszym zadaniem jest tylko pielęgnować ją i chronić, w myśl słów Józefa Piłsudskiego: Niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze… niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym. Marszałek przestrzegał również: Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. Pamiętamy – 11 listopada daliśmy temu wyraz.

 

zobacz więcej

 

Uroczystości przekazania kluczy do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. 9 zdjęć

– Biała Podlaska to miasto symboliczne, tutaj rozpoczynamy program budowy i oddawania „mieszkań plus", który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała – powiedział w minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości przekazania kluczy do mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Jarosław Kaczyński w liście do uczestników uroczystości odczytanym przez senatora Grzegorza Biereckiego podkreślił, że celem rządu Zjednoczonej Prawicy jest budowa w najbliższych dziesięciu latach od dwóch i pół do trzech milionów tanich mieszkań.

 

zobacz więcej

 

Człowiek roku 2015 - wręczenie nagrody 11 zdjęć

O służbie Bogu i Ojczyźnie, młodości w harcerstwie i pomocy Polakom mieszkającym po obu stronach Bugu mówił ks. Kanonik Marian Daniluk, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej, któremu na uroczystej gali Tygodnika Podlaskiego wręczono nagrodę Człowieka Roku 2015.

 

zobacz więcej

 

Podlaskie orszaki trzech króli 4 zdjęcia

 
 

Człowiek roku 2015 5 zdjęć

Nazwisko zwycięzcy plebiscytu poznamy 6 lutego podczas uroczystej gali poprzedzającej bal karnawałowy w bialskiej restauracji Skala. Został on wyłoniony przez Kapitułę nagrody spośród nominowanych, których prezentujemy poniżej.

 

zobacz więcej

 

Upojna impreza Czapskiego. Wstyd, panie prezydencie! 14 zdjęć

Szok! Zdjęcia i relacje świadków wskazują jednoznacznie: prezydent Andrzej Czapski na miejskiej imprezie pił, a później prowadził samochód! Skandaliczne sceny rozegrały się 19 września, podczas suto zakrapianej alkoholem biesiady z okazji otwarcia Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej.

 

zobacz więcej

 

Zatroszcz się o swój dom 1 zdjęcie

 
 

Wyjątkowy dzień w historii Parczewa. Szczególny jubileusz! 4 zdjęcia

 
 

Człowiek Roku 2014 - wręczenie nagrody 7 zdjęć

14 lutego w gościnnych progach hotelu Gala odbył się wielki finał tegorocznej edycji nagrody "Tygodnika Podlaskiego"

 

zobacz więcej

 

Zapomniany świat podlaskich unitów 3 zdjęcia

Pratulin – wieś na Podlasiu, położona w urokliwym miejscu nad Bugiem. Gdyby nie wydarzenia z przed ponad 140 laty, najprawdopodobniej mało kto by o niej słyszał. Dokonała się tu tragedia, rodem z czasów prześladowania pierwszych chrześcijan czy wojen religijnych. Grupa mieszkańców Pratulina poniosła śmierć broniąc swojej świątyni.

 
 

Bialskie „jedynki” na listach wyborczych 4 zdjęcia

PiS zarejestrowało 6 października br. listy kandydatów, którzy ubiegać się będą o mandat radnego Białej Podlaskiej. Pierwsze miejsca na listach zajmują: Stefan Konarski, Marek Kuraś, Dariusz Litwiniuk oraz Dariusz Stefaniuk.

 
 

Doceniłam życie 2 zdjęcia

Ewa ma 22 lat, studiuje pedagogikę, od czterech lat porusza się na wózku inwalidzkim. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Pokonała wiele przeszkód i nadal będzie je pokonywać. Nie przyjmuje ograniczeń, stara się je pokonać lub ominąć.

 
 

Bialskie Jarmarki Czwartkowe 4 zdjęcia

 
 

W co gra biala24.pl? 2 zdjęcia

 
 

Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni 3 zdjęcia

 
 

Dariusz Stefaniuk na prezydenta! 3 zdjęcia

 
 

Festiwal Życia - dzień drugi 3 zdjęcia

 
 

Tajemnicza śmierć 2 zdjęcia

 
 

Walcząca stolica 3 zdjęcia

 
 

Radość w pomocy i odpust w parafi i na Brzeskiej - zdjęcia 9 zdjęć

W pierwszą niedzielę września bialska parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przeżywała doroczną uroczystość odpustu ku czci Matki Bożej, połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony.

 

zobacz więcej