Tygodnik Podlaski nr 217 (386)

Tygodnik Podlaski nr 217 (386)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

UMOWY NA DOTACJE 6.07.2018

UMOWY NA DOTACJE

28 czerwca wójt gminy Radzyń Podlaski podpisał w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dotację na remont drogi w Paszkach Dużych, 2 lipca zaś – powiat radzyński na przebudowy ulic: Sitkowskiego, Bł. Męczenników Podlaskich i Podlaskiej w Radzyniu Podlaskim.

W tym roku rząd na remonty dróg gminnych i powiatowych przeznaczy łącznie 1,3 mld zł. Wśród 18 samorządów, które w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisały 28 czerwca umowy na przebudowę i modernizację dróg lokalnych w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju był też Wiesław Mazurek, wójt gminy Radzyń Podlaski. Na remont prawie kilometrowego odcinaka drogi w centrum Paszek Dużych gmina otrzymała 394 tys.. zł, to znaczy 80% kosztów inwestycji.

Umowę na dofinansowanie w wysokości 4 mln zł (75% kosztów inwestycji) przebudowy ulic: Sitkowskiego, Błogosławionych Męczenników Podlaskich i Podlaskiej w Radzyniu powiat radzyński podpisał z wojewodą lubelskim 2 lipca. Przedmiotem zadania jest przebudowa drogi powiatowej nr 1233 L – ul. Sitkowskiego, od skrzyżowania z ul. Lubelską Jana Pawła II, ul. Bł. Męczenników Podlaskich oraz ul. Podlaskiej do granicy miasta. na odcinku prawie 2 km. Zakres prac obejmie odwodnienie pasa drogowego, wyrównanie nawierzchni, budowę chodników i ścieżki rowerowej. Przebudowanych zostanie również 5 skrzyżowań z drogami publicznymi, a na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów zamontowane zostaną pomarańczowe światła pulsujące. Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń zapewnia, że jeszcze w tym roku powstanie nowy program dla dróg lokalnych, na który rząd przeznaczy 5 mld zł, to sześć razy więcej niż za rządów koalicji PO – PSL.

– Będą tam bardziej elastyczne kryteria oraz możliwość rozłożenia inwestycji na wiele lat. Myślę, że to pozwoli na racjonalne planowanie budowy dróg lokalnych, które są nam absolutnie niezbędne, nie tylko do rozwoju waszych miejscowości, gmin, miast i powiatów, ale też do rozwoju Polski. Dlatego traktujemy to jako priorytet rządu premiera Mateusza Morawieckiego – stwierdził Artur Soboń na spotkaniu z samorządowcami z województwa lubelskiego.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.