Tygodnik Podlaski nr 243 (412)

Tygodnik Podlaski nr 243 (412)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Uciekał przed policjantami. Miał prawie 2,5 promila alkoholu 31.01.2019 autor: policja/pf

Uciekał przed policjantami. Miał prawie 2,5 promila alkoholu

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 21-letni mieszkaniec gminy Wohyń, który w sobotnią noc w miejscowości Suchowola gm. Wohyń nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. Mężczyzna jak się okazało był kompletnie pijany. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc w miejscowości Suchowola gm. Wohyń. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Peugeot 206, w którym ujawnili nie sprawne oświetlenie. Kierowca auta widząc sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki.

Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec gm. Wohyń. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stan trzeźwości wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz o dalszym losie 21-latka zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.