Tygodnik Podlaski nr 260 (429)

Tygodnik Podlaski nr 260 (429)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Tylko zwycięstwo PiS zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój. 14.08.2019

Tylko zwycięstwo PiS zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój.

Już 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS – zapowiedział podczas spotkania z wyborcami w Zbuczynie (woj. mazowieckie) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej przedstawił już niektóre punkty tego programu. I prosił zwolenników PiS o mobilizację 13 października, w dniu wyborów parlamentarnych.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że wszystko, co dotychczas zrobiono dla wsi będzie utrzymane. Dodał, że pojawią się nowe propozycje, dotyczące m.in. utylizacji azbestu, zbierania folii porolniczej, kwestii zaopatrzenia w energię elektryczną czy też program kanalizacyjno-wodociągowy.

Więcej pieniędzy

– Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi – podkreślał Kaczyński, przypominając, ze wprowadzono już m.in. nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń rolniczych. – Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni – ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy – stwierdził prezes PiS, podkreślając tu zasługi ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego. – To wszystko będzie kontynuowane – dodawał Kaczyński.

Wieś źródłem wartości

Prezes PiS podkreślił, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50 proc. tych pieniędzy – w formie programów 500 plus, czy podwyżkach świadczeń emerytalnych trafi ło na wieś. – My popieramy polską wieś nie tylko dlatego, że uważamy, iż każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, ale dlatego, że wiemy, iż wieś jest źródłem wartości, że Polska wyrosła ze wsi – puentował Jarosław Kaczyński.

Ważne wybory

Prezes PiS apelował także o liczny udział w wyborach parlamentarnych, podkreślając, że są one dużo ważniejsze od niedawnych wyborów do europarlamentu i że zdecydują one o dalszym losie naszej Ojczyzny. – Trzynastka tym razem musi być szczęśliwa. Szczęśliwa dla Polski i dla polskiej wsi no i dla Prawa i Sprawiedliwości – mówił Jarosław Kaczyński, nawiązując do daty wyborów parlamentarnych, które zostały wyznaczone przez prezydenta Andrzeja Dudę na 13 października. 

***

Z szacunkiem o polskiej wsi:

Grzegorz Bierecki, senator RP: – Tylko zwycięstwo naszej formacji zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój. Plan ministra Ardanowskiego zawiera wiele świetnych pomysłów, które z pewnością spotkają się z zainteresowaniem naszych rolników. Przede wszystkim jednak PiS traktuje polską wieś z szacunkiem, jesteśmy wiarygodni w tym, co mówimy, bo w trakcie pierwszej kadencji udało się wykonać tu mnóstwo świetnej roboty. Czas więc na drugą, jeszcze lepszą.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.