Tygodnik Podlaski nr 243 (412)

Tygodnik Podlaski nr 243 (412)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Synekura Andrzeja Czapskiego 8.02.2019

Synekura Andrzeja Czapskiego

Jak się okazało, poparcie udzielone przez Andrzeja Czapskiego Michałowi Litwiniukowi przed drugą turą ubiegłorocznych wyborów samorządowych nie było bezinteresowne. Został on dyrektorem finansowym w miejskiej spółce Wod-Kan.

Nie przebrzmiały jeszcze echa odwołania Bernadety Puczki i zastąpienia jej na stanowisku prezesa ZGL przez politycznego nominata Wojciech Chilewicza, a już mamy nową bombę! Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, otrzymał stanowisko dyrektora finansowego miejskiej spółki Wod-Kan.

Andrzej Czapski przez 16 lat był prezydentem Białej Podlaską. Po przegranych wyborach w 2014 roku pracował jako dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy, a później zajmował stanowisko kierownika Oddziału Zezwoleń na Usunięcie Drzew i Krzewów filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej. W minionych wyborach kandydował na prezydenta miasta z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, a przed drugą turą, w której w szranki stanęli Dariusz Stefaniuk i Michał Litwiniuk, udzielił wraz z Bronisławem Broniewiczem, poparcia temu drugiemu. Było to o tyle dziwne, że nieco wcześniej jego kandydatura nie wzbudzała sympatii obu panów. Żaden z kandydatów, którzy weszli do drugiej tury nie jest z mojej bajki – mówił Bronisław Broniewicz, dodając, że gdyby poparł któregoś, zaprzeczyłby sensowi swojego startu w wyborach. Wtórował mu Andrzej Czapski, pytając retorycznie – Trudno jest poprzeć pana Litwiniuka, bo jak wytłumaczy się z 4 lat koalicji z panem Stefaniukiem? Dlatego też zawarty sojusz zaowocował domniemaniami o podziale stanowisk: pierwszy miał zostać przewodniczącym rady miasta, a drugi  wiceprezydentem. Tę jednak informację zdementował Andrzej Czapski podczas pierwszej wspólnej konferencji prasowej stwierdzając, że nie interesują go funkcje polityczne. Pierwsze z przewidywań sprawdziło się, Bronisław Broniewicz został przewodniczącym rady miasta, choć wśród 23 radnych jest wraz z nim tylko trzech reprezentantów Białej Samorządowej. Andrzej Czapski zaś został dyrektorem finansowym miejskiej spółki Wod-Kan.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.