Tygodnik Podlaski nr 221 (390)

Tygodnik Podlaski nr 221 (390)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Są środki na dofinansowanie instalacji OZE 20.04.2018

Są środki na dofinansowanie instalacji OZE

Projekt „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska” zostanie jednak dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Pozyskanie dofinansowania stało się możliwe dzięki zwiększeniu alokacji i zakończeniu rocznej procedury odwoławczej.

Umowa o dofinansowanie zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni.

Przypominamy, iż bialski projekt nie znalazł się pierwotnie na liście 108 projektów, przewidzianych przez Urząd Marszałkowski do dofinansowania. Jego pozyskanie stało się możliwe dzięki zwiększeniu alokacji i zakończeniu rocznej procedury odwoławczej Projekt przygotowany przez bialski Urząd Miasta jest największym w województwie lubelskim przedsięwzięciem dotyczącym małych instalacji OZE. Jego koszt to ponad 12 mln zł, z czego prawie 9 mln zł to środki Unii Europejskiej.

Mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje i zakwalifikowali się do udziału w projekcie otrzymają dofinansowanie do wybranych przez siebie instalacji. Do Urzędu Miasta wpłynęło łącznie 2410 deklaracji udziału w projekcie. Ze względu na ograniczenia dotyczące łącznej mocy instalacji, wynikające z regulaminu konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski, konieczne było ograniczenie liczby instalacji do dopuszczalnych wartości. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydowała kolejność zgłoszeń. W ten sposób została wyłoniona grupa docelowa ostatecznych odbiorców projektu. Łącznie zostanie zrealizowanych 829 instalacji, w tym: 304 zestawy kolektorów słonecznych, 201 instalacji fotowoltaicznych, 228 powietrznych pomp ciepła oraz 96 pieców na biomasę. Obecnie Urząd Miasta Biała Podlaska wystąpił do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z wnioskiem o indywidualną interpretację dotyczącą podatku VAT. Po jej otrzymaniu Urząd niezwłocznie poinformuje o aktualnych kosztach udziału w projekcie i dalszych działaniach.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.