Tygodnik Podlaski nr 217 (386)

Tygodnik Podlaski nr 217 (386)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

POSIEDZENIE ZESPOŁU DS. ZWALCZANIA ASF 6.07.2018

POSIEDZENIE ZESPOŁU DS. ZWALCZANIA ASF

Na zaproszenie wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przybyli członkowie zespołu ds. zwalczania ASF na terenie województwa lubelskiego.

W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach prof. Krzysztof Niemczuk, kadra kierownicza Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW, przedstawiciele służb mundurowych, weterynarii, Urzędu Marszałkowskiego oraz instytucji zaangażowanych w zwalczanie ASF.

Podczas posiedzenia prof. Niemczuk poinformował uczestników o aktualnej sytuacji epizootycznej na Lubelszczyźnie w aspekcie ASF, a przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedstawił formy pomocy, o które mogą ubiegać się rolnicy z terenów dotkniętych tą chorobą. Podsumowano również przeszukiwania lasów oraz rozmawiano na temat efektów spotkań z hodowcami trzody chlewnej, które odbyły się w czerwcu. Wicewojewoda podziękował uczestnikom za zaangażowanie w organizację  spotkań informacyjnych z rolnikami.  Wyraził nadzieję, że dalsza współpraca przyczyni się do zwiększenia świadomości hodowców, a w konsekwencji do skutecznego zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa ASF na kolejnych terenach.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.