Tygodnik Podlaski nr 217 (386)

Tygodnik Podlaski nr 217 (386)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

DARIUSZ STEFANIUK WICEMARSZAŁKIEM 23.11.2018

DARIUSZ STEFANIUK WICEMARSZAŁKIEM

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował Jarosława Stawiarskiego na funkcję marszałka województwa lubelskiego, a Dariusza Stefaniuka na funkcję wicemarszałka. Sejmik Województwa na swej pierwszej sesji 21 listopada wybrał ich na te stanowiska.

Nowym Marszałkiem Województwa Lubelskiego będzie Jarosław Stawiarski, obecny poseł PiS oraz wiceminister sportu i turystyki. Pierwszym wicemarszałkiem został Dariusz Stefaniuk, b. prezydent Białej Podlaskiej, a drugim – Zbigniew Wojciechowski, w przeszłości poseł i wiceprezydent Lublina.

– Tak jak byłem przez 4 lata prezydentem miasta i współpracowałem z całą radą, tak deklaruję, że jako wicemarszałek województwa lubelskiego będę współpracować z każdym z państwa, z każdą frakcją – powiedział po wyborze Dariusz Stefaniuk.

Członkami zarządu zostali podinspektor Sebastian Trojak, zastępca wydziału wywiadu kryminalnego KPW Lublin oraz Zdzisław Szwed, dotychczasowy radny Miasta Chełm. Przewodniczącym Sejmiku został również z rekomendacji PiS Michał Mulawa, pełniący dotychczas funkcję rzecznika prasowego Miasta Kraśnik, a wiceprzewodniczącymi Mirosław Ryba i Zdzisław Podkański.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.