Tygodnik Podlaski nr 226 (395)

Tygodnik Podlaski nr 226 (395)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

BIAŁA NA PLUSIE. DOBRA ZMIANA TRZYMA SIĘ MOCNO 19.10.2018

BIAŁA NA PLUSIE. DOBRA ZMIANA TRZYMA SIĘ MOCNO

 - Cztery lata temu, gdy kończyła się kadencja mojego poprzednika, w Białej Podlaskiej wyłączono latarnie. Nie było już pieniędzy na prąd! Dziś włączamy nowe latarnie ledowe i mamy rekordowy budżet inwestycyjny. Dziś nikt nie wstydzi się, że jest z Białej Podlaskiej – mówił na konwencji podsumowującej kampanię wyborczą prezydent miasta Dariusz Stefaniuk (PiS).

Stefaniuk podkreślał wielką rolę współpracy z rządem. Dzięki niej Biała Podlaska jako pierwsze miasto w Polsce wdrożyła z sukcesem program Mieszkanie Plus. – Biała Podlaska to miasto symboliczne, tutaj rozpoczynamy program budowy i oddawania „mieszkań plus”, który jest wielką alternatywą dla rzeczywistości, która do tej pory panowała – mówił w maju 2018 roku premier Mateusz Morawiecki, biorący udział w uroczystości przekazania kluczy do pierwszych mieszkań programu.

W Białej Podlaskiej, m.in. dzięki aktywności obecnych na konwencji senatora Grzegorza Biereckiego i posła Janusza Szewczaka, ulokował swoją siedzibę Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Już teraz zatrudnia blisko 80 osób , a teraz się o kolejnych 40 nowych pracowników.

- Cztery lata temu miasto nie było zdolne inwestować. Mieliśmy 100 milionów długu, ten garb nas przygniatał. Dziś mamy rekordowy budżet inwestycyjny, a dzięki współpracy z rządem udało się zrealizować wiele potrzebnych ludziom inwestycji – mówił Dariusz Stefaniuk.

Włodarz Białej Podlaskiej mobilizował współpracowników na ostatniej prostej kampanii. Wtórował mu Kamil Paszkowski, kandydat PiS na wójta gminy Biała Podlaska.

- Musimy zadbać o to, by dobra zmiana dotarła do gminy, powiatu, bardzo ważny jest sejmik województwa – podkreślał Paszkowski.

Dariusz Stefaniuk przytoczył podczas konwencji wyniki najnowszego sondażu, z którego wynikało, że poparcie dla jego kandydatury wynosi blisko 50 procent. Blisko 70 procent mieszkańców Białej Podlaskiej dobrze ocenia pierwszą kadencję prezydenta miasta a blisko 65 procent bialczan deklaruje zaufanie dla Dariusza Stefaniuka.

Na zakończenie konwencji prezydent Białej Podlaskiej zaprezentował spot, w którym przybliżane są jego plany na najbliższe lata.

- Dzięki wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości” oraz rekordowym środkom pozyskanym z Unii europejskiej w Białej Podlaskiej już wkrótce zostaną zrealizowane ogromne inwestycje, kluczowe dla rozwoju naszego miasta – mówi Stefaniuk. Wśród najważniejszych są m.in. budowa autostrady A2 do Białej Podlaskiej a następnie do granicy, budowa tuneli pod torami kolejowymi w mieście, I etap obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej, uzbrojenie działającej tam specjalnej strefy ekonomicznej, modernizacja amfiteatru, dokończenie budowy stadionu miejskiego i rozpoczęcie budowy hali widowiskowo-teatralnej.

- To nie są obietnice, ale poważna i odpowiedzialna deklaracja – podsumowuje Dariusz Stefaniuk. 

 

Źródło: wPolityce.pl 

Biała na Plusie! - zobacz film

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach