Tygodnik Podlaski nr 231 (400)

Tygodnik Podlaski nr 231 (400)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

To najważniejsze w historii wybory do Parlamentu Europejskiego
Polska

To najważniejsze w historii wybory do Parlamentu Europejskiego 24.05.2019

Już w niedzielę wybory do europarlamentu. Wszystko wskazuje na to, że walka o zwycięstwo będzie bardzo zacięta a o tym, czy wygra PiS czy złożona z Platformy i kilku innych partii Koalicja Europejska.

czytaj więcej

 
Ta inwestycja to będzie impuls dla naszego regionu.Wojewoda wydał pozwolenie
Południowe Podlasie

Ta inwestycja to będzie impuls dla naszego regionu.Wojewoda wydał pozwolenie 24.05.2019

Międzynarodowa trasa via Carpatia coraz bliżej. Wykonawca może rozpocząć prace przy budowie drogi ekspresowej. Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Dotyczy ono budowy kolejnego odcinka S-19 Lublin – Rzeszów,  o długości 18 km, pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim. Wykonawcą będzie firma Strabag. Roboty budowalne pochłoną blisko 390 mln zł.

czytaj więcej

 
Bajeczna pensja kolegi Litwiniuka
Biała Podlaska

Bajeczna pensja kolegi Litwiniuka 24.05.2019 autor: pf

Puste obietnice prezydenta z Platformy Obywatelskiej: Zamiast darmowych przejazdów będą podwyżki? Po grubo ponad dwóch miesiącach od zadania pytań wiemy wreszcie, ile zarabia Ernest Jaroszek, wiceprezes WOD-KANu a prywatnie kolega prezydenta Michała Litwiniuka. Jego miesięczne wynagrodzenie to 15 200 złotych.

czytaj więcej

 
Będzie jeszcze większe wsparcie dla rolników
Południowe Podlasie

Będzie jeszcze większe wsparcie dla rolników 23.05.2019

Na przełomie maja i czerwca uruchomione zostaną kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.

czytaj więcej

 
Grzegorz Schetyna obiecuje w Białej Podlaskiej złote góry. Myśli, że zapomnieliśmy, co jego formacja sądzi o Polsce Wschodniej?
Biała Podlaska

Grzegorz Schetyna obiecuje w Białej Podlaskiej złote góry. Myśli, że zapomnieliśmy, co jego formacja sądzi o Polsce Wschodniej? 23.05.2019 autor: PF

Jeszcze kilka lat temu nasz region był dla Grzegorza Schetyny i jego kolegów z Platformy Obywatelskiej przysłowiową kulą u nogi. Wszyscy pamiętamy głośną rozmowę byłego prezesa PKN Orlen z ówczesnym ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim z PO, gdzie gołym okiem było widać stosunek tamtej partii do wschodniej Polski i jej mieszkańców. 

czytaj więcej

 
Piękne słowa wicewojewody: państwo jesteście dla dzieci skrzywdzonych przez los oparciem
woj. lubelskie

Piękne słowa wicewojewody: państwo jesteście dla dzieci skrzywdzonych przez los oparciem 22.05.2019

Największym dobrem dziecka jest rodzina, a jego podstawowe prawo, to prawo do wychowania w rodzinie. Rodzina to pierwsze miejsce, w którym dziecko zostaje uznane i zasługuje na najwyższy wyraz miłości i takiej miłości oczekuje. Bycie rodzicem to najbardziej twórcze ze wszystkich zadań człowieka. Rodzina jest najlepszym środowiskiem wychowania dziecka. Zgodnie z Konstytucją RP władza publiczna jest zobowiązana do zapewnienia socjalnej ochrony i pomocy dzieciom czasowo lub stale pozbawionym środowiska rodzinnego lub nie mogącym ze względu na swe dobro w nim przebywać. Jest to podkreślenie rangi i znaczenia prawa dziecka do pieczy zastępczej.

czytaj więcej

 
Ważna wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Zmieniły się adresy lokali wyborczych
Biała Podlaska

Ważna wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Zmieniły się adresy lokali wyborczych 22.05.2019 autor: pf

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, zmieniły się siedziby lokali wyborczych. 

czytaj więcej

 
Podrożeją bilety na autobusy?
Biała Podlaska

Podrożeją bilety na autobusy? 21.05.2019

Czy w Białej Podlaskiej podrożeją bilety komunikacji miejskiej? Zasugerował to w mediach prezes MZK Krzysztof Trochimiuk.

czytaj więcej