Tygodnik Podlaski nr 222 (391)

Tygodnik Podlaski nr 222 (391)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Haidar: edukacja seksualna dzieci i młodzieży jest potrzebna
Biała Podlaska

Haidar: edukacja seksualna dzieci i młodzieży jest potrzebna 23.03.2019 autor: PF

Riad Haidar będzie prawdopodobnie kandydatem Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Jeden z liderów postkomunistycznego SLD w naszym województwie odniósł się w rozmowie z nami do światopoglądowej wojny, jaką rozpętują swoimi kolejnymi wypowiedziami politycy lewicy.

czytaj więcej

 
Caritas: Kolejne łóżka rehabilitacyjne dla mieszkańców
Południowe Podlasie

Caritas: Kolejne łóżka rehabilitacyjne dla mieszkańców 22.03.2019

29 łóżek rehabilitacyjnych z Flamatt w Szwajcarii zasiliło Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Sprzęt dotarł już do Siedlec, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Włodawy.

czytaj więcej

 
Nie żyje prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Biała Podlaska

Nie żyje prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej 22.03.2019 autor: fp

To bardzo smutna wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. W wieku 67-lat, po ciężkiej chorobie zmarł prof. Józef Bergier, wybitny polski teoretyk sportu, nauczyciel akademicki i wieloletni rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

czytaj więcej

 
Dlaczego milczy prezydent Litwiniuk?
BIAŁA PODLASKA

Dlaczego milczy prezydent Litwiniuk? 22.03.2019

Co łączy prezydenta Białej Podlaskiej z wiceprezesem WOD-KANU Ernestem Jaroszkiem? Ile zarabia Jaroszek? Dlaczego w WOD-KANIE stworzono nieistniejące dotąd stanowisko wiceprezesa? Z tymi pytaniami będzie musiał zmierzyć się Michał Litwiniuk. Nawet, jeśli bardzo tego nie chce…

czytaj więcej

 
Piątka Kaczyńskiego wkrótce u nas w regionie
Południowe Podlasie

Piątka Kaczyńskiego wkrótce u nas w regionie 21.03.2019

W Lublinie zainaugurowano akcję informacyjną "Nowej piątki". Rządowe propozycje zakładają „trzynastą emeryturę”, świadczenie 500 plus na każde dziecko, obniżenie PIT, zwolnienie z podatku PIT osób pracujących do 26. roku życia i przywrócenie połączeń autobusowych. „Nowa piątka” ma służyć poprawie jakości życia polskich rodzin bez względu na miejsce zamieszkania czy pozycję społeczną.

czytaj więcej

 
Mocny wpis Dariusza Stefaniuka o zegarku Litwiniuka: Po co mu taka zabawka?
Biała Podlaska

Mocny wpis Dariusza Stefaniuka o zegarku Litwiniuka: Po co mu taka zabawka? 21.03.2019

Od ponad tygodnia  Biała Podlaska żyje "aferą zegarkową". Jak informowaliśmy na naszych łamach prezydent Michał Litwiniuk za pieniądze podatników kupił dla siebie wypasionego smartwatcha i telefon dla wiceprezydenta Macieja Buczyńskiego. Oba gadżety kosztowały blisko 5 tys. złotych, a sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media.

czytaj więcej

 
Ukarał adoratora matki, włamując się do jego domu
Południowe Podlasie

Ukarał adoratora matki, włamując się do jego domu 20.03.2019 autor: pf/policja

Niecodzienna kara spotkała adoratora jednej z mieszkanek gminy Terespol. Synowi kobiety, z którą spotykał się mężczyzna nie spodobały się awanse mężczyzny do jego matki więc postanowił włamać się do jego domu.

czytaj więcej

 
Biała Podlaska: Powstaje pierwsze Przedszkolne Koło Caritas
Biała Podlaska

Biała Podlaska: Powstaje pierwsze Przedszkolne Koło Caritas 20.03.2019

Kształtowanie u dzieci miłości chrześcijańskiej i praktykowanie jej od najmłodszych lat – to założenie inicjatorów powstania I Przedszkolnego Koła Caritas Diecezji Siedleckiej. Koło będzie działać w Przedszkolu Samorządowym nr 14 przy ul. Łukaszyńskiej 34 w Białej Podlaskiej, a jego inauguracja odbędzie się tam 26 marca o godz. 9:00.

czytaj więcej