Tygodnik Podlaski nr 243 (412)

Tygodnik Podlaski nr 243 (412)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Ważna decyzja w sprawie budowy drogi w Radzyniu
Radzyń Podlaski

Ważna decyzja w sprawie budowy drogi w Radzyniu 19.08.2019

Budowa drogi gminnej i skrzyżowania z drogą krajową nr 19 (tzw. zjazd do B.Braun, roboczo zwany ul. Przemysłową ) oraz drogą gminną nr 101969L w Radzyniu została ujęta na liście zadań w naborze na rok 2019. Dofinansowanie zostanie udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez Prezesa Rady Ministrów. Miasto wnioskuje o kwotę w wysokości 3 mln 78 tys. zł Pieniądze będą pochodzić z puli środków w wysokości ponad 531 mln zł, które premier Mateusz Morawiecki w maju br. przekazał dla województwa lubelskiego na budowę dróg lokalnych.

czytaj więcej

 
PiS ogłosiło listy do Sejmu i Senatu. Mocne nazwiska z naszego regionu
Południowe Podlasie

PiS ogłosiło listy do Sejmu i Senatu. Mocne nazwiska z naszego regionu 19.08.2019 autor: PF

Zjednoczona Prawica, jako pierwszy z komitetów wyborczych zaprezentowała pełne listy w wyborach do Sejmu i Senatu. W naszym regionie nie brakuje mocnych kandydatów i znanych nazwisk

czytaj więcej

 
Mocne słowa podczas odpustu  w Kodniu, biskup Kazimierz Gurda: musimy bronić dzieci i młodzież przed chorą ideologią
Kodeń

Mocne słowa podczas odpustu w Kodniu, biskup Kazimierz Gurda: musimy bronić dzieci i młodzież przed chorą ideologią 16.08.2019 autor: Piotr Filipczyk

15 sierpnia w sanktuarium maryjnym w Kodniu na Południowym Podlasiu, jak co roku odbył się uroczysty odpust diecezjalny. W uroczystości uczestniczyli wicepremier Jacek Sasin i senator Grzegorz Bierecki, a homilię wygłosił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

czytaj więcej

 
Wielkie święto Kodeńskiej Pani
Kodeń

Wielkie święto Kodeńskiej Pani 15.08.2019

15 lipca obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dla mieszkańców naszego regionu, to dzień szczególny, bo właśnie wtedy w naszym kodeńskim sanktuarium obchodzimy główny odpust diecezjalny.


czytaj więcej

 
Tylko zwycięstwo PiS zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój.
Południowe Podlasie

Tylko zwycięstwo PiS zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój. 14.08.2019

Już 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS – zapowiedział podczas spotkania z wyborcami w Zbuczynie (woj. mazowieckie) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej przedstawił już niektóre punkty tego programu. I prosił zwolenników PiS o mobilizację 13 października, w dniu wyborów parlamentarnych.

czytaj więcej

 
Litwiniuk unika ważnych pytań o homo-wizytę w Białej Podlaskiej
Biała Podlaska

Litwiniuk unika ważnych pytań o homo-wizytę w Białej Podlaskiej 14.08.2019

Michał Litwiniuk nie zechciał odpowiedzieć na zadane przez nas pytanie, jak podobała mu się wizyta homoaktywistów w Białej Podlaskiej. Nie chce też zdradzić, czy mieszkańcy miasta mogą w najbliższej przyszłości liczyć na podobne „atrakcje”. O co chodzi? Czyżby uśmiechnięty, postępowy prezydent, na co dzień idący ramię w ramię z tuzami naszej lewicy, czuł jakiś dyskomfort?

czytaj więcej

 
Minister Ardanowski: w tym jesteśmy światową potęgą
Południowe Podlasie

Minister Ardanowski: w tym jesteśmy światową potęgą 13.08.2019

Mamy prymat, jeśli chodzi o konie na świecie - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski o koniach z Janowa Podlaskiego. Szef resortu pochwalił, że rozwija się tam prywatna część hodowli, ale w jego ocenie, aby spiąć hodowlę potrzebna jest pomoc państwa.

 

czytaj więcej

 
Sasin: niech Schetyna odpowie, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy kosztem Polaków
Polska

Sasin: niech Schetyna odpowie, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy kosztem Polaków 12.08.2019

Apeluję do lidera PO Grzegorza Schetyny, by odpowiedział, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy rządzone przez polityków PO kosztem Polaków; podnosząc podatki lub wprowadzając nowe, na przykład podatek katastralny - mówi w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin.

czytaj więcej