Tygodnik Podlaski nr 290 (459)

Tygodnik Podlaski nr 290 (459)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Coraz więcej firm objętych tarczą
woj. lubelskie

Coraz więcej firm objętych tarczą 20.05.2020 autor: Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł – tak zakłada nowa odsłona tarczy antykryzysowej. – Dzięki temu rozwiązaniu więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


czytaj więcej

 
Został oszukany i stwierdził, że to świetny pomysł na "biznes"
Biała Podlaska

Został oszukany i stwierdził, że to świetny pomysł na "biznes" 19.05.2020

Bialscy policjanci zatrzymali 18-latka z Mińska Mazowieckiego. Młodzieniec podejrzany jest o oszustwo na szkodę bialczanki. Na portalu internetowym oferował do sprzedaży konsolę do gry, która nie trafiła do pokrzywdzonej. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzone tym procederem są kolejne osoby z terenu całego kraju. Spawa ma charakter rozwojowy. Dodatkowo w miejscu zamieszkania nastolatka policjanci ujawnili narkotyki. W rozmowie z policjantami 18-latek przyznał, że pomysł takiej „nielegalnej działalności” przyszedł mu do głowy kiedy sam został oszukany.

czytaj więcej

 
Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca
woj. lubelskie

Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca 18.05.2020

18 maja 2020 roku, w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, od godz. 10.00 na profilu Facebook Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie będzie oglądać można  transmisję on-line spotkania pn. „Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca”.

 

czytaj więcej

 
Miliony złotych dla Białej Podlaskiej. Marszałek z PiS nie patrzy na barwy partyjne. Patrzy na dobro mieszkańców!
Biała Podlaska

Miliony złotych dla Białej Podlaskiej. Marszałek z PiS nie patrzy na barwy partyjne. Patrzy na dobro mieszkańców! 14.05.2020

Dwa samorządy z regionu podpisały dzisiaj umowy w ramach projektów pozakonkursowych na odnowę przestrzeni miejskiej. Chodzi o projekty rewitalizacji Zamościa i Białej Podlaskiej, których łączna wartość wynosi blisko 47 mln zł (ponad 33 mln zł dofinansowania pochodzi ze środków UE).

czytaj więcej

 
Biała Podlaska jak Warszawa i Gdańsk! Szkoda, że w tak śmierdzącej dyscyplinie. Ścieki popłynęły do Krzny
Biała Podlaska

Biała Podlaska jak Warszawa i Gdańsk! Szkoda, że w tak śmierdzącej dyscyplinie. Ścieki popłynęły do Krzny 13.05.2020

W zeszły piątek doszło do awarii w Zakładzie Oczyszczania Ścieków przy ul. Brzegowej. Jak informuje policja, nieczystości wyciekły do Krzny.

czytaj więcej

 
Rząd znosi kolejne ograniczenia. Sprawdź, co Cię czeka od 18 maja
Polska

Rząd znosi kolejne ograniczenia. Sprawdź, co Cię czeka od 18 maja 13.05.2020

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni.

czytaj więcej

 
 Tarcza Lubelska jako narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców z regionu już działa
woj. lubelskie

Tarcza Lubelska jako narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców z regionu już działa 13.05.2020

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się wideokonferencja z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzeja Pruszkowskiego. W jej trakcie marszałek zaprezentował „Tarczę Lubelską”. Jest to narzędzie, które ma ułatwić proces otrzymywania przez przedsiębiorców i pracodawców z naszego regionu finansowego wsparcia w ramach rządowej „Tarczy Antykryzysowej”.

czytaj więcej

 
W bialskim szpitalu ruszyły bezpłatne testy na koronawirusa
Biała Podlaska

W bialskim szpitalu ruszyły bezpłatne testy na koronawirusa 11.05.2020

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej został uruchomiony mobilny punkt testowy COVID-19. Punkt jest przeznaczony dla osób przebywających na kwarantannie. Dwunastego dnia kwarantanny osoba może zrealizować badanie, pod warunkiem, że dysponuje własnym samochodem, w celu przemieszczenia się bez kontaktu z innymi osobami.

czytaj więcej