Tygodnik Podlaski nr 243 (412)

Tygodnik Podlaski nr 243 (412)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

Prof. dr med. Feliks Skubiszewski - jeden z najwybitniejszych lekarzy w historii naszego regionu
Południowe Podlasie

Prof. dr med. Feliks Skubiszewski - jeden z najwybitniejszych lekarzy w historii naszego regionu (Kultura i Historia) 19.08.2019 autor: Robert Mazurek

15 maja 1895 r. w Czemiernikach (gm. Czemierniki) urodził się Feliks Skubiszewski – pierwszy rektor Akademii Medycznej w Lublinie. Był on też wybitnym chirurgiem i nieprzeciętnym pedagogiem, wychowawcą całych roczników studentów, lekarzy i pracowników służby zdrowia.

czytaj więcej

 
PiS ogłosiło listy do Sejmu i Senatu. Mocne nazwiska z naszego regionu
Południowe Podlasie

PiS ogłosiło listy do Sejmu i Senatu. Mocne nazwiska z naszego regionu (Wydarzenia) 19.08.2019 autor: PF

Zjednoczona Prawica, jako pierwszy z komitetów wyborczych zaprezentowała pełne listy w wyborach do Sejmu i Senatu. W naszym regionie nie brakuje mocnych kandydatów i znanych nazwisk

czytaj więcej

 
Tylko zwycięstwo PiS zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój.
Południowe Podlasie

Tylko zwycięstwo PiS zagwarantuje polskiej wsi dalszy rozwój. (Wydarzenia) 14.08.2019

Już 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS – zapowiedział podczas spotkania z wyborcami w Zbuczynie (woj. mazowieckie) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej przedstawił już niektóre punkty tego programu. I prosił zwolenników PiS o mobilizację 13 października, w dniu wyborów parlamentarnych.

czytaj więcej

 
Minister Ardanowski: w tym jesteśmy światową potęgą
Południowe Podlasie

Minister Ardanowski: w tym jesteśmy światową potęgą (Wydarzenia) 13.08.2019

Mamy prymat, jeśli chodzi o konie na świecie - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski o koniach z Janowa Podlaskiego. Szef resortu pochwalił, że rozwija się tam prywatna część hodowli, ale w jego ocenie, aby spiąć hodowlę potrzebna jest pomoc państwa.

 

czytaj więcej

 
Wicewojewoda przypomina: składajcie wnioski na 500+ żeby dostać więcej pieniędzy
Południowe Podlasie

Wicewojewoda przypomina: składajcie wnioski na 500+ żeby dostać więcej pieniędzy (Kultura i Historia) 6.08.2019 autor: fp na pods. PAP

Około 40 proc. spodziewanych wniosków o świadczenie w programie 500 plus złożono dotychczas w woj. lubelskim. Łącznie w Lubelskiem programem tym, po nowelizacji, objętych ma być ok 395 tys. dzieci.

czytaj więcej

 
To największa tego typu impreza w Europie. Nie chodzi o Janów
Południowe Podlasie

To największa tego typu impreza w Europie. Nie chodzi o Janów (Kultura i Historia) 6.08.2019

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk uczestniczył w Wojewódzkiej Wystawie Koni Zimnokrwistych w Tucznej. Była to XII edycja tej wystawy, która jest największą tego typu imprezą nie tylko w regionie, lecz także w skali kraju, a nawet Europy.

czytaj więcej

 
Nasze dzieciaki poznają historię Polski
Południowe Podlasie

Nasze dzieciaki poznają historię Polski (Kultura i Historia) 24.07.2019

To był pełen atrakcji wyjazd w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas”. 37- osobowa grupa dzieci z diecezji siedleckiej w dn. 14-23 lipca 2019r. wypoczywała aktywnie, poznając m.in. takie miejsca jak: Toruń, Gniezno, czy Biskupin. Najmłodsi mieszkańcy naszego regionu mieli okazję zapoznać się z kulturą i historią Polski.

czytaj więcej

 
Osada leśna Borowe - tajemnicze miejsce w środku lasu
Południowe Podlasie

Osada leśna Borowe - tajemnicze miejsce w środku lasu (Kultura i Historia) 23.07.2019 autor: Robert Mazurek

Osada leśna „Borowe”, której nazwa wywodzi się z położenia wśród lasów, administracyjne należy do Woli Chomejowej (gm. Borki). Znajduje się tutaj młyn wodny na rzece Bystrzyca, a także krzyż poświęcony leśniczemu i żołnierzowi Armii Krajowej – Tadeuszowi Klimkowiczowi.

czytaj więcej