Tygodnik Podlaski nr 231 (400)

Tygodnik Podlaski nr 231 (400)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

Ta inwestycja to będzie impuls dla naszego regionu.Wojewoda wydał pozwolenie
Południowe Podlasie

Ta inwestycja to będzie impuls dla naszego regionu.Wojewoda wydał pozwolenie (Wydarzenia) 24.05.2019

Międzynarodowa trasa via Carpatia coraz bliżej. Wykonawca może rozpocząć prace przy budowie drogi ekspresowej. Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Dotyczy ono budowy kolejnego odcinka S-19 Lublin – Rzeszów,  o długości 18 km, pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim. Wykonawcą będzie firma Strabag. Roboty budowalne pochłoną blisko 390 mln zł.

czytaj więcej

 
Będzie jeszcze większe wsparcie dla rolników
Południowe Podlasie

Będzie jeszcze większe wsparcie dla rolników (Wydarzenia) 23.05.2019

Na przełomie maja i czerwca uruchomione zostaną kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.

czytaj więcej

 
Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ już po raz trzeci
Południowe Podlasie

Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ już po raz trzeci (Sport) 23.05.2019

Już po raz III Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic zorganizowało Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ, który w tym roku odbył się w ramach „Festiwalu Rowerowego <<BEZ SILNIKÓW>>”. Rajd wystartował z Łobaczewa Dużego o godzinie 7:00, skąd wyruszyło prawie 200 uczestników w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 68 lat.

czytaj więcej

 
Trwa atak na religię i Kościół! Prowokatorzy postanowili uderzyć w jeden z naszych symboli narodowych
Południowe Podlasie

Trwa atak na religię i Kościół! Prowokatorzy postanowili uderzyć w jeden z naszych symboli narodowych (Wydarzenia) 18.05.2019 autor: PF

Lewicowi intelektualiści i celebryci dowodzą, że profanowanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej żadną profanacją nie jest. Dlaczego? Bo ich zdaniem tęcza wpisana jest także w auerolę Matki Bożej Kodeńskiej! W tej bulwersującej sprawie zdecydowany głos zabrali opiekunowie Sanktuarium. My rozmawiamy z rzecznikiem Sanktuarium o. Jarosławem Kędzią   

czytaj więcej

 
Warto bronić rodziny! Wojewoda uhonorował samorządowców, którzy sprzeciwiają się homopropagandzie
Południowe Podlasie

Warto bronić rodziny! Wojewoda uhonorował samorządowców, którzy sprzeciwiają się homopropagandzie (Wydarzenia) 17.05.2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli samorządów województwa lubelskiego. Wśród gości znaleźli się m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak oraz wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Ryba, który był również jednym z prelegentów konferencji.

czytaj więcej

 
Rząd dotrzymuje obietnic. Miliony złotych na nowe drogi!
Południowe Podlasie

Rząd dotrzymuje obietnic. Miliony złotych na nowe drogi! (Wydarzenia) 14.05.2019

W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia umów na dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie zostało udzielone na realizację zadań w zakresie remontów, budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych.

czytaj więcej

 
Czapliniec w Uroczysku Feliksówka
Południowe Podlasie

Czapliniec w Uroczysku Feliksówka (Kultura i Historia) 13.05.2019 autor: Robert Mazurek

Jedynym rezerwatem przyrody znajdującym się na terenie powiatu radzyńskiego jest rezerwat faunistyczno-leśny „Czapliniec w Uroczysku Feliksówka”. Został on utworzony we wsi Biała (gm. Radzyń Podlaski) Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 23 stycznia 1973 r. (Monitor Polski z 1973 r. Nr 5, poz. 38).

czytaj więcej

 
Barszczewska: PSL po raz kolejny zaprezentowało dwulicowe oblicze
Południowe Podlasie

Barszczewska: PSL po raz kolejny zaprezentowało dwulicowe oblicze (Wydarzenia) 13.05.2019 autor: pf

Barbara Barszczewska, kandydatka PiS ma na eurodeputowaną nie kryje swojego oburzenia ostatnimi atakami na Kościół. Postanowiliśmy zapytać ją, co sądzi o niedawnych deklaracjach liberalnych polityków i dziennikarzy

czytaj więcej