Tygodnik Podlaski nr 222 (391)

Tygodnik Podlaski nr 222 (391)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

Caritas: Kolejne łóżka rehabilitacyjne dla mieszkańców
Południowe Podlasie

Caritas: Kolejne łóżka rehabilitacyjne dla mieszkańców (Wydarzenia) 22.03.2019

29 łóżek rehabilitacyjnych z Flamatt w Szwajcarii zasiliło Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Sprzęt dotarł już do Siedlec, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Włodawy.

czytaj więcej

 
Piątka Kaczyńskiego wkrótce u nas w regionie
Południowe Podlasie

Piątka Kaczyńskiego wkrótce u nas w regionie (Wydarzenia) 21.03.2019

W Lublinie zainaugurowano akcję informacyjną "Nowej piątki". Rządowe propozycje zakładają „trzynastą emeryturę”, świadczenie 500 plus na każde dziecko, obniżenie PIT, zwolnienie z podatku PIT osób pracujących do 26. roku życia i przywrócenie połączeń autobusowych. „Nowa piątka” ma służyć poprawie jakości życia polskich rodzin bez względu na miejsce zamieszkania czy pozycję społeczną.

czytaj więcej

 
Ukarał adoratora matki, włamując się do jego domu
Południowe Podlasie

Ukarał adoratora matki, włamując się do jego domu (Wydarzenia) 20.03.2019 autor: pf/policja

Niecodzienna kara spotkała adoratora jednej z mieszkanek gminy Terespol. Synowi kobiety, z którą spotykał się mężczyzna nie spodobały się awanse mężczyzny do jego matki więc postanowił włamać się do jego domu.

czytaj więcej

 
Będą pieniądze na Pałac Potockich? Niebawem decyzja zarządu województwa
Południowe Podlasie

Będą pieniądze na Pałac Potockich? Niebawem decyzja zarządu województwa (Kultura i Historia) 19.03.2019

Już za kilka tygodni dowiemy się, czy Radzyń Podlaski dostanie unijne dofinansowanie na rewitalizację Pałacu Potockich i centrum miasta. Poprzedni zarząd województwa lubelskiego, na którego czele stał Sławomir Sosnowski z PSL odmówił wsparcia. Decyzję tę zmiażdżył – jako naruszającą prawo – Wojewódzki Sąd Administracyjny.  – Mam nadzieję, że teraz ten wniosek zostanie rozpatrzony przez nowy zarząd województwa rzetelnie, sprawiedliwie, w oparciu o regulamin konkursu – mówił na specjalnej konferencji prasowej senator Grzegorz Bierecki, który od początku walczył o dofinansowanie do inwestycji.

czytaj więcej

 
Kłusowali na ryby, mogą trafić za kratki na 2 lata
Południowe Podlasie

Kłusowali na ryby, mogą trafić za kratki na 2 lata (Wydarzenia) 18.03.2019

Policjanci z terespolskiego komisariatu ustalili sprawców nielegalnego połowu ryb. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kukuryki. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj 51-letni mieszkańcy gm. Terespol. Dodatkowo na terenie ich posesji policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do połowu. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” mężczyznom grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

czytaj więcej

 
26 lat temu zmarł ks. Józef Rącz, wielki kapłan ziemi radzyńskiej
Południowe Podlasie

26 lat temu zmarł ks. Józef Rącz, wielki kapłan ziemi radzyńskiej (Wydarzenia) 18.03.2019

W 26. rocznicę śmierci ks. Józefa Rącza w parafii Świętej Trójcy w Radzyniu została odprawiona Msza św. w intencji kapłana, którą sprawowali ks. płk. Sławomir Niewęgłowski oraz proboszcz parafii – ks. kan. Krzysztof Pawelec – obaj związani z Ruchem Światło-Życie. - Ks. Józef Rącz pomagał rozpoznać wolę Bożą i odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła, uczył odpowiedzialności za Kościół, także  w wymiarze parafialnym i wspólnotowym – mówił w homilii ks. S. Niewęgłowski.

czytaj więcej

 
Setki tysięcy dopłat dla rolników
Południowe Podlasie

Setki tysięcy dopłat dla rolników (Wydarzenia) 16.03.2019

Rolnicy do 14 marca złożyli ponad 200 tys. oświadczeń zamiast wniosku przez internet o dopłaty bezpośrednie. Rolnicy część z nich wysłali pocztą, więc liczba złożonych oświadczeń na pewno wzrośnie. W 2018 roku do ARiMR wpłynęło ponad 430 tys. takich oświadczeń.

czytaj więcej

 
Będziemy bronić naszych dzieci!
Południowe Podlasie

Będziemy bronić naszych dzieci! (Wydarzenia) 15.03.2019 autor: pf

Lewica atakuje polską rodzinę i tradycyjne wartości. Tuż przed kluczowym dla Polski maratonem wyborczym przedstawiciele Koalicji Europejskiej wyciągnęli taką właśnie, obyczajową kartę. Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński odpowiada twardo: będziemy bronić polskiej rodziny, będziemy bronić naszych dzieci!

czytaj więcej