Tygodnik Podlaski nr 260 (429)

Tygodnik Podlaski nr 260 (429)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził woj. lubelskie
woj. lubelskie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził woj. lubelskie (Wydarzenia) 12.12.2019

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubelskie. W Janowie Lubelskim wręczył stypendia z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Złożył też kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym katastrofę smoleńską i bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Spotkał się też z mieszkańcami gminy Godziszów.

czytaj więcej

 
Skandal w senacie! „Totalni” odrzucili ważne poprawki senatora Biereckiego. Przez to, czekają nas kolejne podwyżki
Polska

Skandal w senacie! „Totalni” odrzucili ważne poprawki senatora Biereckiego. Przez to, czekają nas kolejne podwyżki (Wydarzenia) 6.12.2019

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych debatowała nad drobną z pozoru sprawą, która będzie miała ogromne konsekwencje dla życia milionów Polaków. Rozgrzana politycznie opozycyjna większość zdecydowała, że nie poprze przedstawionej przez senatora Grzegorza Biereckiego, w porozumieniu z rządem, ważnej poprawki. Efekt? Możliwe podwyżki dla milionów rodzin i przedsiębiorców! 

czytaj więcej

 
Podsumowanie pierwszego roku kadencji Zarządu Województwa Lubelskiego
woj. lubelskie

Podsumowanie pierwszego roku kadencji Zarządu Województwa Lubelskiego (Wydarzenia) 4.12.2019

2 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca pierwszy rok kadencji obecnego Zarządu Województwa Lubelskiego (wybór marszałka i zarządu nastąpił na sesji 21 listopada 2018 roku.)

czytaj więcej

 
Lisiowólka i grota Maryi nieopodal Białki
pow. radzyński

Lisiowólka i grota Maryi nieopodal Białki (Kultura i Historia) 2.12.2019

Najstarszą pisemną wzmiankę o Lisiowólce (gm. Wohyń) możemy znaleźć w „Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich” wydanym w 1884 r. Dowiadujemy się z niego, że w 1827 r. nazywała się ona Lisią Wolą i wchodziła w skład gminy o tej samej nazwie (z siedzibą w pobliskiej Bezwoli). Administracyjnie, jako jedna z 15 gmin wiejskich, należała ona wtedy do powiatu radzyńskiego guberni siedleckiej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości weszła w skład woj. lubelskiego. Z kolei 26 sierpnia 1921 r. przemianowano ją na gminę Wohyń.

czytaj więcej

 
Nasze dzieci będą lepiej chronione przed groźną chorobą. Wkrótce ważna decyzja ministerstwa
Polska

Nasze dzieci będą lepiej chronione przed groźną chorobą. Wkrótce ważna decyzja ministerstwa (Wydarzenia) 1.12.2019

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich rodziców. Wiele wskazuje na to, że wkrótce nasze dzieci będą jeszcze lepiej chronione przed pneumokokami - bakteriami, które wywołują poważne choroby, szczególnie wśród maluchów. 

czytaj więcej

 
Caritas Siedlce: Nasz specjalista będzie doradzać ministrowi
Diecezja Siedlecka

Caritas Siedlce: Nasz specjalista będzie doradzać ministrowi (Wydarzenia) 29.11.2019

Agata Ługowska, Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej,  została powołana do ogólnopolskiej Rady Zatrudnienia Socjalnego.

czytaj więcej

 
Lech Sprawka nowym wojewodą lubelskim
woj. lubelskie

Lech Sprawka nowym wojewodą lubelskim (Wydarzenia) 27.11.2019

Lech Sprawka został mianowany dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego nowym wojewodą lubelskim. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Czarnka, który został posłem.

czytaj więcej

 
Kolejny sukces Polaków. Polska firma podbija świat
Polska

Kolejny sukces Polaków. Polska firma podbija świat (Rozrywka i zdrowie) 22.11.2019

Polskie firmy od lat budują markę rzetelnych, godnych zaufania i uczciwych przedsiębiorców, ale też oferują usługi i produkty mogące śmiało konkurować z zagranicznymi wyrobami. Pewna rodzinna firma modowa z Trójmiasta śmiało podąża właśnie tą drogą powiększając swój zasięg o kolejne, zagraniczne rynki.

czytaj więcej