Tygodnik Podlaski nr 231 (400)

Tygodnik Podlaski nr 231 (400)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

To najważniejsze w historii wybory do Parlamentu Europejskiego
Polska

To najważniejsze w historii wybory do Parlamentu Europejskiego (Wydarzenia) 24.05.2019

Już w niedzielę wybory do europarlamentu. Wszystko wskazuje na to, że walka o zwycięstwo będzie bardzo zacięta a o tym, czy wygra PiS czy złożona z Platformy i kilku innych partii Koalicja Europejska.

czytaj więcej

 
Piękne słowa wicewojewody: państwo jesteście dla dzieci skrzywdzonych przez los oparciem
woj. lubelskie

Piękne słowa wicewojewody: państwo jesteście dla dzieci skrzywdzonych przez los oparciem (Wydarzenia) 22.05.2019

Największym dobrem dziecka jest rodzina, a jego podstawowe prawo, to prawo do wychowania w rodzinie. Rodzina to pierwsze miejsce, w którym dziecko zostaje uznane i zasługuje na najwyższy wyraz miłości i takiej miłości oczekuje. Bycie rodzicem to najbardziej twórcze ze wszystkich zadań człowieka. Rodzina jest najlepszym środowiskiem wychowania dziecka. Zgodnie z Konstytucją RP władza publiczna jest zobowiązana do zapewnienia socjalnej ochrony i pomocy dzieciom czasowo lub stale pozbawionym środowiska rodzinnego lub nie mogącym ze względu na swe dobro w nim przebywać. Jest to podkreślenie rangi i znaczenia prawa dziecka do pieczy zastępczej.

czytaj więcej

 
To ogromna inwestycja drogowa,  która wpłynie na rozwój całego miasta i regionu
Radzyń Podlaski

To ogromna inwestycja drogowa, która wpłynie na rozwój całego miasta i regionu (Wydarzenia) 21.05.2019

4 czerwca o godz. 16 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbędzie się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z planami przebudowy pięciu rozjazdów na drodze S 19. Prace te będą prowadzone w związku z budową szlaku Via Carpatia.

czytaj więcej

 
"Macie dawać przykład całemu społeczeństwu"
Radzyń Podlaski

"Macie dawać przykład całemu społeczeństwu" (Kultura i Historia) 20.05.2019 autor: Robert Mazurek

27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory samorządowe do rad gmin i miast, które były równocześnie pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej. 10 lat później Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego.

czytaj więcej

 
Jerzy Rębek: dla Polski Wschodniej, zmiana władzy w Polsce to byłby tragedia
Radzyń Podlaski

Jerzy Rębek: dla Polski Wschodniej, zmiana władzy w Polsce to byłby tragedia (Wydarzenia) 17.05.2019

O Pałacu Potockich, wyborach do Europarlamentu i szansach dla Polski Wschodniej rozmawiamy z burmistrzem Radzynia Podlaskiego, Jerzym Rębkiem

czytaj więcej

 
Tylko zwycięstwo PiS gwarantuje utrzymanie programów wprowadzonych przez obecny rząd
Radzyń Podlaski

Tylko zwycięstwo PiS gwarantuje utrzymanie programów wprowadzonych przez obecny rząd (Wydarzenia) 16.05.2019

W Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa Barbary Barszczewskiej kandydatki do Parlamentu Europejskiego z listy PiS.

czytaj więcej

 
Będą wyższe kary dla zboczeńców i morderców? Znamy plany rządu!
Polska

Będą wyższe kary dla zboczeńców i morderców? Znamy plany rządu! (Wydarzenia) 14.05.2019

Za zgwałcenie dziecka pedofil trafi do więzienia nawet na 30 lat,  najbardziej zaburzonym sprawcom grozić będzie bezwzględne dożywocie, ohydne zbrodnie pedofilskie nigdy nie będą się przedawniać, koniec z karami „w zawiasach” dla zwyrodnialców, ochroną karną przed czynami pedofilskimi zostaną objęte dzieci do 16 roku życia, a nie jak dziś do 15, a  w „rejestrze pedofilów” zostanie ujawniony zawód skazanych – to najważniejsze rozwiązania dotyczące przestępstw pedofilskich zawarte w przyjętym dziś przez rząd projekcie wielkiej reformy Kodeksu karnego.  Celem zmian jest prowadzenie bezwzględnej walki z pedofilią.

czytaj więcej

 
Idą na wojnę z naszym Kościołem!
Polska

Idą na wojnę z naszym Kościołem! (Wydarzenia) 11.05.2019 autor: PF

Lewica rozpętuję prawdziwą wojnę z Kościołem. Antyklerykalny publicysta Leszek Jażdżewski, w obecności Donalda Tuska i polityków Koalicji Europejskiej, stwierdził, że „Kościół zaparł się Chrystusa” i przyrównał wierzących do świń. Równolegle lewacy w całym kraju profanują wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. To się musi skończyć!

czytaj więcej