Tygodnik Podlaski nr 275 (444)

Tygodnik Podlaski nr 275 (444)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Masz własną działalność gospodarczą, sprawdź, jakie wsparcie otrzymasz z ZUS ramach „tarczy antykryzysowej”
Polska

Masz własną działalność gospodarczą, sprawdź, jakie wsparcie otrzymasz z ZUS ramach „tarczy antykryzysowej” (Wydarzenia) 2.04.2020 autor: Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Zwolnienie małych firm ze składek, świadczenie postojowe i brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.


czytaj więcej

 
Ważne! Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem
Polska

Ważne! Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem (Wydarzenia) 31.03.2020 autor: stefczyk.info

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w związku z koronawirusem. Poniżej pełna informacja na temat zmian, które zaczynają obowiązywać od 1 kwietnia 2020 roku:

czytaj więcej

 
Dzieci nadal w domu – co z zasiłkiem na opiekę?
Polska

Dzieci nadal w domu – co z zasiłkiem na opiekę? (Wydarzenia) 25.03.2020 autor: Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Rodzice, którzy wykorzystali już cały dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą złożyć wniosek o wypłatę świadczenia na kolejny okres. Zostanie rozpatrzony po wejściu w życie nowelizowanych przepisów.

czytaj więcej

 
Pakiet kryzysowy dla naszego województwa
lubelskie

Pakiet kryzysowy dla naszego województwa (Wydarzenia) 24.03.2020

Podczas nadzwyczajnej sesji sejmiku, Zarząd Województwa Lubelskiego przedstawił Lubelski Pakiet Antykryzysowy.
 

czytaj więcej

 
Gmina Kodeń przeznaczy 10 tys. zł na wsparcie bialskiego szpitala. Brawo!
Kodeń

Gmina Kodeń przeznaczy 10 tys. zł na wsparcie bialskiego szpitala. Brawo! (Wydarzenia) 23.03.2020 autor: pf

Piękna postawa gminy Kodeń. Włodarze tej miejscowości pokazują, że doskonale rozumieją czym jest solidarność w czasach kryzysu. Jak poinformował nas sekretarz gminy, Mariusz Zańko, władze postanowiły przekazać bialskiemu szpitalowi i tamtejszej stacji ratownictwa medycznego 10 tys. zł.

czytaj więcej

 
Jest pomysł rządu na kryzys po epidemii. Tarcza antykryzysowa ma chronić firmy i pracowników

Jest pomysł rządu na kryzys po epidemii. Tarcza antykryzysowa ma chronić firmy i pracowników (Wydarzenia) 19.03.2020

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma służyć Tarcza Antykryzysowa o wartości 212 mld zł, którą rząd przygotował jako lekarstwo w związku z epidemią koronawirusa. Program ten zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm. Dzięki niemu każdy przedsiębiorca będzie mógł np. przesunąć w czasie opłatę składek czy podatków bez dodatkowych opłat prolongacyjnych.

czytaj więcej

 
Przydatna informacja dla rodziców. Rząd pomaga realizować zdalne lekcje
lubelskie

Przydatna informacja dla rodziców. Rząd pomaga realizować zdalne lekcje (Wydarzenia) 17.03.2020

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje.

czytaj więcej

 
Narodowa kwarantanna
Polska

Narodowa kwarantanna (Wydarzenia) 15.03.2020

Koronawirus zaatakował Polskę. U ponad stu osób potwierdzono obecność wirusa. Kilka tysięcy Polaków poddało się kwarantannie. Są też już niestety pierwsze przypadki śmiertelne. Rząd podejmuje wszystkie niezbędne środki, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, zamknięto m.in. szkoły i odwołano wszystkie imprezy masowe. Bardzo wiele jednak zależy od nas samych. – Proszę o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Zachowajmy ostrożność, nie wychodźmy bez potrzeby z domu, zatroszczmy się o osoby starsze i schorowane – apeluje minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wprowadził wczoraj w kraju stan zagrożenia epidemicznego. Oznacza to m.in. możliwość wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się i zamknięcia niektórych instytucji.

czytaj więcej