Tygodnik Podlaski nr 290 (459)

Tygodnik Podlaski nr 290 (459)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

To się nazywa spełnianie obietnic! Jest umowa na rewitalizację Pałacu Potockich

To się nazywa spełnianie obietnic! Jest umowa na rewitalizację Pałacu Potockich (Wydarzenia) 3.07.2020

Obiecane – dotrzymane! Radzyń Podlaski dostał 21, 5 mln zł na rewitalizację miejscowego zespołu pałacowoparkowego. – Dziękuję premierowi Jackowi Sasinowi, marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu i senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu, który walczył w naszej sprawie od samego początku. To wielki dzień dla Radzynia Podlaskiego – mówił podczas uroczystości burmistrz Jerzy Rębek.

czytaj więcej

 
Nasz prezydent nie zwalnia tempa
Polska

Nasz prezydent nie zwalnia tempa (Wydarzenia) 22.06.2020

Już tylko niecały tydzień dzieli nas od wyborów prezydenckich. Kandydatom zostało kilka dni, by przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Andrzej Duda i politycy PiS nie zwalniają tempa, wciąż podróżując po Polsce. Jeden z celów: uświadomić rodaków, co czeka nasz kraj, kiedy władzę przejmie kandydat opozycji.

czytaj więcej

 
XII edycja projektu „Żyj finansowo!” zakończona!
lubelskie

XII edycja projektu „Żyj finansowo!” zakończona! (Wydarzenia) 22.06.2020

W roku szkolnym 2019/2020 po raz dwunasty Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej realizowało ogólnopolski projekt edukacji finansowej dla młodzieży „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. W województwie lubelskim zajęcia odbyły się w dwóch szkołach średnich – w Zespołach Szkół z Międzyrzeca Podlaskiego i Łęcznej. Partnerem projektu na terenie województwa lubelskiego była Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

czytaj więcej

 
Prezydent odwiedził nasze województwo. Będzie wsparcie dla chorych na raka
woj. lubelskie

Prezydent odwiedził nasze województwo. Będzie wsparcie dla chorych na raka (Wydarzenia) 15.06.2020

Leczenie chorób onkologicznych to jest wielkie wyzwanie cywilizacyjne – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, przywołując statystyki, z których wynika, że w ciągu najbliższych 5 lat liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce wzrośnie o 15 proc., a w ciągu 10 lat prawdopodobnie nawet o 28 proc.  Zwrócił uwagę, na konieczność powstawania wyprofilowanych ośrodków realizujących terapie onkologiczne w formie m.in. profilaktyki, diagnostyki oraz jak najskuteczniejszego leczenia jak najnowszymi metodami. 

czytaj więcej

 
Kodeńska Ochotnicza Straż Pożarna z dużymi pieniędzmi od Ministerstwa Sprawiedliwości
Kodeń

Kodeńska Ochotnicza Straż Pożarna z dużymi pieniędzmi od Ministerstwa Sprawiedliwości (Wydarzenia) 7.06.2020

214 tys. złotych trafi na konta kodeńskiej OSP. Pieniądze zostaną przekazane w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Włodarze Kodnia po raz kolejny udowodnili, ze chcieć to móc. 

czytaj więcej

 
Niesamowite przeżycie dzieciaków z Żabców pod Międzyrzecem Podlaskim. W Dzień Dziecka odwiedziła ich para prezydencka
Żabce

Niesamowite przeżycie dzieciaków z Żabców pod Międzyrzecem Podlaskim. W Dzień Dziecka odwiedziła ich para prezydencka (Wydarzenia) 2.06.2020 autor: pf/prezydent.pl

Wzruszające sceny i wielka radość podopiecznych Domu Rodzinnego w Żabcach. W Dniu Dziecka odwiedziła ich para prezydencka.

czytaj więcej

 
Będzie się działo. Już wkrótce rusza Telewizja Radzyń!
Radzyń Podlaski

Będzie się działo. Już wkrótce rusza Telewizja Radzyń! (Kultura i Historia) 29.05.2020 autor: Anna Wasak

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór w programie „Kultura w sieci”. W gronie beneficjentów znalazł się Radzyński Ośrodek Kultury, który będzie realizował projekt pod nazwą „Telewizja Radzyń”. Kwota dofinansowania wynosi 90 tys. zł i stanowi 100% wartości projektu. Radzyńska telewizja ruszy już 15 czerwca.

czytaj więcej

 
Jak Polacy planują wykorzystać 1000 plus?
Polska

Jak Polacy planują wykorzystać 1000 plus? (Wydarzenia) 25.05.2020

Polacy coraz bardziej optymistycznie podchodzą do planowania urlopu, a bon turystyczny 1000+ sprawi że więcej naszych rodaków pojedzie w tym roku na wakacje –takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego w połowie maja przez serwis Travelist.pl

czytaj więcej