Tygodnik Podlaski nr 284 (453)

Tygodnik Podlaski nr 284 (453)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Będzie się działo. Już wkrótce rusza Telewizja Radzyń!
Radzyń Podlaski

Będzie się działo. Już wkrótce rusza Telewizja Radzyń! (Kultura i Historia) 29.05.2020 autor: Anna Wasak

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór w programie „Kultura w sieci”. W gronie beneficjentów znalazł się Radzyński Ośrodek Kultury, który będzie realizował projekt pod nazwą „Telewizja Radzyń”. Kwota dofinansowania wynosi 90 tys. zł i stanowi 100% wartości projektu. Radzyńska telewizja ruszy już 15 czerwca.

czytaj więcej

 
Jak Polacy planują wykorzystać 1000 plus?
Polska

Jak Polacy planują wykorzystać 1000 plus? (Wydarzenia) 25.05.2020

Polacy coraz bardziej optymistycznie podchodzą do planowania urlopu, a bon turystyczny 1000+ sprawi że więcej naszych rodaków pojedzie w tym roku na wakacje –takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego w połowie maja przez serwis Travelist.pl

czytaj więcej

 
Coraz więcej firm objętych tarczą
woj. lubelskie

Coraz więcej firm objętych tarczą (Wydarzenia) 20.05.2020 autor: Małgorzata Korba rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale dochód nie był wyższy niż 7000 zł – tak zakłada nowa odsłona tarczy antykryzysowej. – Dzięki temu rozwiązaniu więcej przedsiębiorców skorzysta z pomocy – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


czytaj więcej

 
Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca
woj. lubelskie

Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca (Wydarzenia) 18.05.2020

18 maja 2020 roku, w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, od godz. 10.00 na profilu Facebook Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie będzie oglądać można  transmisję on-line spotkania pn. „Jan Paweł II inspiracją Lubelskiego Lipca”.

 

czytaj więcej

 
Rząd znosi kolejne ograniczenia. Sprawdź, co Cię czeka od 18 maja
Polska

Rząd znosi kolejne ograniczenia. Sprawdź, co Cię czeka od 18 maja (Wydarzenia) 13.05.2020

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni.

czytaj więcej

 
 Tarcza Lubelska jako narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców z regionu już działa
woj. lubelskie

Tarcza Lubelska jako narzędzie wsparcia dla przedsiębiorców i pracodawców z regionu już działa (Wydarzenia) 13.05.2020

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się wideokonferencja z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzeja Pruszkowskiego. W jej trakcie marszałek zaprezentował „Tarczę Lubelską”. Jest to narzędzie, które ma ułatwić proces otrzymywania przez przedsiębiorców i pracodawców z naszego regionu finansowego wsparcia w ramach rządowej „Tarczy Antykryzysowej”.

czytaj więcej

 
Małaszewicze pokazują moc. Na horyzoncie Nowy Jedwabny Szlak.
Małąszewicze

Małaszewicze pokazują moc. Na horyzoncie Nowy Jedwabny Szlak. (Wydarzenia) 11.05.2020

Ruch w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze (RPM) odbywa się na niespotykaną dotychczas skalę. W kwietniu br. wykorzystano optymalne możliwości obecnego układu torowego. Funkcjonowanie na najwyższych obrotach potwierdza tezę, że po modernizacji, RPM stanie się największym i najważniejszym hubem przeładunkowym w Europie oraz głównym punktem przeładunkowym na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

czytaj więcej

 
Jerzy Szwaj: Wspólnie wygramy z kryzysem, przetrwamy ten trudny czas
woj. lubelskie

Jerzy Szwaj: Wspólnie wygramy z kryzysem, przetrwamy ten trudny czas (Wydarzenia) 8.05.2020

– Razem przetrwamy ten trudny czas i będziemy cieszyć się jeszcze bardziej z obecności drugiego człowieka – mówi Jerzy Szwaj, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji radni przyjęli Lubelski Pakiet Antykryzysowy.

czytaj więcej