Tygodnik Podlaski nr 243 (412)

Tygodnik Podlaski nr 243 (412)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Ważna decyzja w sprawie budowy drogi w Radzyniu
Radzyń Podlaski

Ważna decyzja w sprawie budowy drogi w Radzyniu (Wydarzenia) 19.08.2019

Budowa drogi gminnej i skrzyżowania z drogą krajową nr 19 (tzw. zjazd do B.Braun, roboczo zwany ul. Przemysłową ) oraz drogą gminną nr 101969L w Radzyniu została ujęta na liście zadań w naborze na rok 2019. Dofinansowanie zostanie udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez Prezesa Rady Ministrów. Miasto wnioskuje o kwotę w wysokości 3 mln 78 tys. zł Pieniądze będą pochodzić z puli środków w wysokości ponad 531 mln zł, które premier Mateusz Morawiecki w maju br. przekazał dla województwa lubelskiego na budowę dróg lokalnych.

czytaj więcej

 
Mocne słowa podczas odpustu  w Kodniu, biskup Kazimierz Gurda: musimy bronić dzieci i młodzież przed chorą ideologią
Kodeń

Mocne słowa podczas odpustu w Kodniu, biskup Kazimierz Gurda: musimy bronić dzieci i młodzież przed chorą ideologią (Wydarzenia) 16.08.2019 autor: Piotr Filipczyk

15 sierpnia w sanktuarium maryjnym w Kodniu na Południowym Podlasiu, jak co roku odbył się uroczysty odpust diecezjalny. W uroczystości uczestniczyli wicepremier Jacek Sasin i senator Grzegorz Bierecki, a homilię wygłosił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

czytaj więcej

 
Wielkie święto Kodeńskiej Pani
Kodeń

Wielkie święto Kodeńskiej Pani (Wydarzenia) 15.08.2019

15 lipca obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dla mieszkańców naszego regionu, to dzień szczególny, bo właśnie wtedy w naszym kodeńskim sanktuarium obchodzimy główny odpust diecezjalny.


czytaj więcej

 
Już w niedzielę kolejny Jarmark Sapieżyński w Kodniu
Kodeń

Już w niedzielę kolejny Jarmark Sapieżyński w Kodniu (Kultura i Historia) 15.08.2019

Gmina Kodeń zaprasza na kolejną edycję Jarmarku Sapieżyńskiego. W tym roku pod nazwą ,,Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości".

czytaj więcej

 
„Od Auschwitz do Ameryki. Niezwykła historia polskiego pływaka”.

„Od Auschwitz do Ameryki. Niezwykła historia polskiego pływaka”. (Kultura i Historia) 12.08.2019

3 września będzie miała premierę książka Katrina Shawver- „Od Auschwitz do Ameryki. Niezwykła historia polskiego pływaka”. 

czytaj więcej

 
Sasin: niech Schetyna odpowie, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy kosztem Polaków
Polska

Sasin: niech Schetyna odpowie, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy kosztem Polaków (Wydarzenia) 12.08.2019

Apeluję do lidera PO Grzegorza Schetyny, by odpowiedział, czy PO będzie chciała dofinansowywać samorządy rządzone przez polityków PO kosztem Polaków; podnosząc podatki lub wprowadzając nowe, na przykład podatek katastralny - mówi w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin.

czytaj więcej

 
Uwaga! Zagrożenie promieniowaniem w naszym regionie. Mężczyzna wtargnął do radioaktywnego skanera w Terespolu
Terespol

Uwaga! Zagrożenie promieniowaniem w naszym regionie. Mężczyzna wtargnął do radioaktywnego skanera w Terespolu (Wydarzenia) 9.08.2019

Służby szukają mężczyzny, który pod koniec lipca wtargnął na teren urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania wagonów kolejowych w Terespolu. Mógł zostać napromieniowany.

czytaj więcej

 
Będą dopłaty na przewozy autobusowe.
Polska

Będą dopłaty na przewozy autobusowe. (Wydarzenia) 8.08.2019

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk ogłosił nabór wniosków o objęcie dopłatą w roku 2019 z Funduszu Rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.  Organizatorzy publicznego transportu zbiorowego mają czas, aby złożyć wniosek do 14 sierpnia 2019 r.


 

czytaj więcej