Tygodnik Podlaski nr 217 (386)

Tygodnik Podlaski nr 217 (386)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

Apostolis Anthimos promuje swoją płytę
BIAŁA PODLASKA

Apostolis Anthimos promuje swoją płytę (Rozrywka) 18.02.2019

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza w środę 20 lutego o godz. 20.30 do Klubu Verona Cafe (ul. Janowska 4.8) na koncert zespołu Apostolis Anthimos Quartet, promujący nową płytę „Parallel Worlds”. Zespół zagra w składzie: Apostolis Anthimos (gitara, perkusja), Piotr Matusik (piano, instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (bas) i Olaf Węgier (saksofon). Bilety w cenie 50 zł do nabycie w przedsprzedaży w klubie oraz przed koncertem.

czytaj więcej

 
ElectroAcoustic – młody zespół dojrzałych muzyków
BIAŁA PODLASKA

ElectroAcoustic – młody zespół dojrzałych muzyków (Kultura) 18.02.2019

Zespół powstał w sierpniu ubiegłego roku. Ma za sobą pierwszy koncert, na którym zaprezentował 6 swoich utworów i 6 coverów. – To był dla mnie koncert szczególny. Zagraliśmy sześć utworów mojego autorstwa, więc przed występem towarzyszyła mi lekka trema: czy ten materiał jest dobry, czy spodoba się ludziom. Uspokoiłem się, gdy po koncercie słuchacze pytali, gdzie można kupić naszą płytę, a tej przecież jeszcze nie mamy – mówi klawiszowiec Mariusz Wojewoda.

czytaj więcej

 
Muzeum powiększyło zbiory
BIAŁA PODLASKA

Muzeum powiększyło zbiory (Kultura) 8.02.2019

Muzeum Południowego Podlasia posiada największy zbiór ikon w Polsce, w zdecydowanej większości pochodzących z przemytu zza wschodniej granicy. W ubiegłym tygodniu dołączyły do nich dwie kolejne oraz ponad 200 innych zabytkowych przedmiotów, przekazanym przez Lubelską Służbę Celno-Skarbową.

czytaj więcej

 
Synekura Andrzeja Czapskiego
BIAŁA PODLASKA

Synekura Andrzeja Czapskiego (Wydarzenia) 8.02.2019

Jak się okazało, poparcie udzielone przez Andrzeja Czapskiego Michałowi Litwiniukowi przed drugą turą ubiegłorocznych wyborów samorządowych nie było bezinteresowne. Został on dyrektorem finansowym w miejskiej spółce Wod-Kan.

czytaj więcej

 
My i nasi przodkowie
BIAŁA PODLASKA

My i nasi przodkowie (Kultura) 25.01.2019

Od sześciu lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej działa Klub Genealogiczny, zrzeszający grono osób interesujących się losami swoich przodków, historią miasta i regionu. – Po co nam genologia rodziny? To zupełnie tak, jak pytać: po co nam historia? – stwierdza Mirosław, jeden z członków klubu.

czytaj więcej

 
Zdegradowana „za politykę”
BIAŁA PODLASKA

Zdegradowana „za politykę” (Wydarzenia) 25.01.2019

Gabriela Bielińska z BCK odsunięta od pełnionych funkcji. Powody ujawniła „Wspólnota bialska”. – (…) Wplątałaś się w kampanię wyborczą. Wmieszałaś się do polityki – tłumaczy w opublikowanym zapisie rozmowy dyr. BCK Zbigniew Kapela, dodając, że „to decyzja odgórna”.

czytaj więcej

 
Wojsko wraca do Białej Podlaskiej!
BIAŁA PODLASKA

Wojsko wraca do Białej Podlaskiej! (Wydarzenia) 25.01.2019

Wojsko przejmie tereny po byłym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej a prace analityczne nad rozlokowaniem w tym miejscu pododdziałów Sił Zbrojnych RP są „w fazie zaawansowanej” – informuje portal wPolityce.pl. – To wpłynie ożywczo na rozwój miasta, podniesie też zdecydowanie znaczenie całego regionu – komentuje senator Grzegorz Bierecki, który zabiegał o taką decyzję Ministerstwa Obrony Narodowej.

czytaj więcej

 
Nowy tomik: "Bug&Bóg”
BIAŁA PODLASKA

Nowy tomik: "Bug&Bóg” (Kultura) 18.01.2019

Kolejny, trzeci tomik swoich wierszy pt. „Bug&Bóg” zaprezentował podczas spotkania w bialskiej bibliotece Maciej Szupiluk, pasjonat szeroko pojętej kultury: kulturoznawca, bibliotekarz, poeta, wokalistą zespołu „Back to Reality”, pracownik Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

czytaj więcej