Tygodnik Podlaski nr 231 (400)

Tygodnik Podlaski nr 231 (400)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

Bajeczna pensja kolegi Litwiniuka
Biała Podlaska

Bajeczna pensja kolegi Litwiniuka (Wydarzenia) 24.05.2019 autor: pf

Puste obietnice prezydenta z Platformy Obywatelskiej: Zamiast darmowych przejazdów będą podwyżki? Po grubo ponad dwóch miesiącach od zadania pytań wiemy wreszcie, ile zarabia Ernest Jaroszek, wiceprezes WOD-KANu a prywatnie kolega prezydenta Michała Litwiniuka. Jego miesięczne wynagrodzenie to 15 200 złotych.

czytaj więcej

 
Grzegorz Schetyna obiecuje w Białej Podlaskiej złote góry. Myśli, że zapomnieliśmy, co jego formacja sądzi o Polsce Wschodniej?
Biała Podlaska

Grzegorz Schetyna obiecuje w Białej Podlaskiej złote góry. Myśli, że zapomnieliśmy, co jego formacja sądzi o Polsce Wschodniej? (Wydarzenia) 23.05.2019 autor: PF

Jeszcze kilka lat temu nasz region był dla Grzegorza Schetyny i jego kolegów z Platformy Obywatelskiej przysłowiową kulą u nogi. Wszyscy pamiętamy głośną rozmowę byłego prezesa PKN Orlen z ówczesnym ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim z PO, gdzie gołym okiem było widać stosunek tamtej partii do wschodniej Polski i jej mieszkańców. 

czytaj więcej

 
Ważna wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Zmieniły się adresy lokali wyborczych
Biała Podlaska

Ważna wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Zmieniły się adresy lokali wyborczych (Wydarzenia) 22.05.2019 autor: pf

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, zmieniły się siedziby lokali wyborczych. 

czytaj więcej

 
Podrożeją bilety na autobusy?
Biała Podlaska

Podrożeją bilety na autobusy? (Wydarzenia) 21.05.2019

Czy w Białej Podlaskiej podrożeją bilety komunikacji miejskiej? Zasugerował to w mediach prezes MZK Krzysztof Trochimiuk.

czytaj więcej

 
Wicewojewoda na święcie 34. Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej
Biała Podlaska

Wicewojewoda na święcie 34. Pułku Piechoty w Białej Podlaskiej (Kultura i Historia) 15.05.2019

34. Pułk Piechoty to zasłużony oddział Wojska Polskiego II RP stacjonujący w Białej Podlaskiej, który brał udział w wojnie polsko–bolszewickiej w 1920 r. Święto pułkowe jest obchodzone 8 maja w rocznicę bitwy pod Rzeczycą i zwycięstwa nad Dnieprem w 1920 r. Uroczyste uczczenie pamięci żołnierzy walczących za wolną ojczyznę w Białej Podlaskiej to powrót do tradycji z okresu 20-lecia międzywojennego, która ma za zadanie na stałe przywrócić zaszczytne miejsce jednostki w historii miasta.

czytaj więcej

 
 Majówka w wybory? Dziwny pomysł portalu chwalącego Litwiniuka
Biała Podlaska

Majówka w wybory? Dziwny pomysł portalu chwalącego Litwiniuka (Wydarzenia) 10.05.2019

Choć w całym regionie odbywały się majówkowe imprezy, jedną z nich nagle odwołano. Bialska „Majówka u Radziwiłła” została przełożona na 26 maja, rzekomo z powodu niekorzystnej prognozy pogody.

czytaj więcej

 
Dobra prasa na koszt podatników. Tak Litwiniuk płaci swojakom
Biała Podlaska

Dobra prasa na koszt podatników. Tak Litwiniuk płaci swojakom (Wydarzenia) 2.05.2019

11 tysięcy złotych miesięcznie wydaje na „promocję miasta” prezydent Michał Litwiniuk. Wystarczy zobaczyć, komu, ile i za co płacą ludzie nowego włodarza Białej Podlaskiej, by lepiej zrozumieć treści, jakie pojawiają się w niektórych bialskich mediach. Bo to głównie w gazetach i portalach czytanych w Białej Podlaskiej „promowane jest” miasto. Opiewające na spore kwoty faktury i umowy opublikowano na jednym z internetowym profilu „Przejrzysta Biała”.

czytaj więcej

 
Gdyby na Ziemi był jeden człowiek, Chrystus umarłby za niego
Biała Podlaska

Gdyby na Ziemi był jeden człowiek, Chrystus umarłby za niego (Wydarzenia) 20.04.2019 autor: PF

O znaczeniu i tajemnicy Świąt Wielkiej Nocy oraz o duchowym zmartwychwstaniu rozmawiamy z Księdzem Kanonikiem Marianem Danilukiem, Proboszczem Parafi i pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej  

czytaj więcej