Tygodnik Podlaski nr 234 (403)

Tygodnik Podlaski nr 234 (403)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

WIELKI SUKCES BIALSKIEJ UCZELNI 28.09.2018

WIELKI SUKCES BIALSKIEJ UCZELNI

Wiele bardzo pochlebnych ocen zebrała bialska Akademia Wychowania Fizycznego za organizację Akademickich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów. Już po inauguracji zawodów światowe agencje prasowe pisały, że „...pierwszy medal w mistrzostwach zdobyli organizatorzy za ceremonię otwarcia”.

Nasza kadra narodowa wywalczyła 11 medali: dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych. Warto podkreślić, że trenerzy kadry Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka nie tylko prowadzili naszych zawodników, ale byli również dyrektorami zawodów i odpowiadali za organizację turnieju. Nie tylko dla tej dwójki, ale i dla każdego kto przyłożył rękę do organizacji AMŚ należą się wielkie słowa uznania.

Wiele bardzo dobrych ocen zebrała AWF w Białej Podlaskiej za organizację Akademickich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów. Już po inauguracji zawodów światowe agencje prasowe pisały, że „...pierwszy medal w mistrzostwach zdobyli organizatorzy za ceremonię otwarcia…”. Nasza kadra narodowa wywalczyła 11 medali. Dwa złote: Szymon Rutnicki 69 kg w rwaniu wynikiem 124 kg, Monika Dzienis 86 kg w rwaniu wynikiem 86 kg. Trzy srebrne: Mateusz Sowa 85 kg w dwuboju wynikiem 309 kg, Rutnicki w dwuboju wynikiem 267 kg i Dzienis w dwuboju wynikiem 182 kg. Sześć brązowych: Marcin Izdebski 105 kg w podrzucie wynikiem 183 kg, dwa Mateusz Sowa w rwaniu 141 kg i podrzucie 168, dwa Szymon Sówka 94 kg w rwaniu wynikiem 140 kg i w dwuboju 315 kg oraz Łukasz Centkowski 94 kg w podrzucie wynikiem 177 kg. Warto podkreślić, że trenerzy kadry Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka nie tylko prowadzili naszych zawodników, ale byli dyrektorami zawodów i odpowiadali za organizację turnieju. Nie tylko dla tej dwójki, ale i dla każdego kto przyłożył rękę do organizacji AMŚ należą się wielkie słowa uznania. W zawodach wystartowały także dwie dziewczyny na co dzień trenujące w Białej Podlaskiej. Weronika Zielińska i Zuzanna Majewska medali nie zdobyły, ale pokazały się dobrej strony, co wróży sukcesy w niedalekiej przyszłości.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.