Tygodnik Podlaski nr 294 (463)

Tygodnik Podlaski nr 294 (463)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Sport 

Rozbłysła gwiazda Sebastiana Szymańskiego

Rozbłysła gwiazda Sebastiana Szymańskiego 29.10.2019

Piękny czas w życiu naszego Sebastiana Szymańskiego! Pochodzący z Białej Podlaskiej piłkarz Dinama Moskwa zadebiutował w seniorskiej reprezentacji a w dwóch ostatnich meczach kadry wychodził w pierwszej jedenastce. – Przede mną jeszcze mnóstwo pracy, cieszę się chwilą – mówi skromnie wychowanek TOP 54.

czytaj więcej

 
Po raz czwarty pobiegli w Biegu Pamięci Dywizjonu 303
Południowe Podlasie

Po raz czwarty pobiegli w Biegu Pamięci Dywizjonu 303 17.07.2019

14 lipca w Starej Wsi (gmina Borki) w ramach corocznego festynu sportowo-rekreacyjnego odbył się IV Bieg Pamięci Dywizjonu 303. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Nasza Wspólna Sprawa Stara Wieś, gmina Borki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej.

czytaj więcej

 
Pojechali do Brześcia "w poszukiwaniu wspólnej historii"
Terespol

Pojechali do Brześcia "w poszukiwaniu wspólnej historii" 4.07.2019

W ostatni weekend czerwca (29-30.06) odbyła się po raz trzeci wycieczka rowerowa do Brześcia pod hasłem ,,W poszukiwaniu wspólnej historii”. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu organizacji rowerowej ZaVielaBrest. Udział w rajdzie wzięło 60 osób, głównie z Terespola i Białej Podlaskiej, w większości były to osoby, które jeszcze w Brześciu rowerami nie były. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy: żółtą, niebieską i czerwoną.

czytaj więcej

 
Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ już po raz trzeci
Południowe Podlasie

Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ już po raz trzeci 23.05.2019

Już po raz III Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic zorganizowało Międzynarodowy Rajd Rowerowy POLSKA-BIAŁORUŚ, który w tym roku odbył się w ramach „Festiwalu Rowerowego <<BEZ SILNIKÓW>>”. Rajd wystartował z Łobaczewa Dużego o godzinie 7:00, skąd wyruszyło prawie 200 uczestników w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 68 lat.

czytaj więcej

 
Milanów: „Charytatywny Maraton Dobra"
Południowe Podlasie

Milanów: „Charytatywny Maraton Dobra" 9.05.2019

Kochasz sport i zdrowy styl życia? Chcesz przy okazji wspomóc szlachetny cel? Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na plenerową imprezę rodzinną o nazwie „Charytatywny Maraton Dobra", która odbędzie się 19 maja 2019r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie (woj. lubelskie). Organizacja, w ramach międzynarodowej kampanii „Kilometry Dobra", zbiera środki na powstanie Centrum Aktywności.


czytaj więcej

 
Zabiegali o pamięć
Południowe Podlasie

Zabiegali o pamięć 29.04.2019 autor: Krystyna Pucer

11. Katyńskie Powiatowe Biegi Przełajowe w Terespolu w dniu 25.04.2019 r. odbywały się pod hasłem „Wiele dróg – jeden cel”. Otwarcie było zgodne  z ceremoniałem olimpijskim: była flaga, znicz i apel olimpijski. W apelu poległych wspominaliśmy polskich olimpijczyków zamordowanych w Katyniu. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć prezesa PKOL, Piotra Nurowskiego.

czytaj więcej

 
Sportowcy ze wsparciem od marszałka
LUBELSZCZYZNA

Sportowcy ze wsparciem od marszałka 26.04.2019

Młodzi sportowcy z naszego regionu dostali stypendia od marszałka województwa. Łączna kwota jest niebagatelna – to 800 tys. złotych.

czytaj więcej

 
Nasze panie powalczą o II ligę
Biała Podlaska

Nasze panie powalczą o II ligę 4.04.2019

Już w najbliższy weekend siatkarki AZS AWF Biała Podlaska rozegrają turniej ćwierćfinałowy o II ligę. 

czytaj więcej