Tygodnik Podlaski nr 260 (429)

Tygodnik Podlaski nr 260 (429)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Tak gardzą nami celebryci 31.05.2019

Tak gardzą nami celebryci

Znakomity wynik wyborczy obozu dobrej zmiany zaskoczył gwiazdy i celebrytów otwarcie wspierających totalną opozycję. Osoby znane z pierwszych stron gazet nawet nie starały się ukrywać swojej frustracji. Swoje rozgoryczenie wylali na wyborców, którzy ośmielili się zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość. Ich przekaz jest jasny: głosujesz na PiS jesteś baranem, przekupionym 500 plus i innymi programami socjalnymi.

Najwyraźniej chodzącym do modnych  i drogich restauracji, jeżdżącym nowiutkimi samochodami i spędzającym urlopy w egzotycznych krajach ludziom, trudno jest zrozumieć problemy zwykłych Polaków, które stara się rozwiązywać Jarosław Kaczyński i jego ekipa.

Zresztą prym w tym ataku na wyborców PiS wiodą aktorzy od lat krytykujący partię rządzącą. Maciej Stuhr, Krystyna Janda, Borys Szyc.

– Wydaje mi się, że sytuację, która panuje w Polsce trudno ogarnąć rozumem. To są czyste emocje. Racjonalne argumenty biorą w łeb. (…) Coś jest takiego w PiS, że przyciąga swoich wyborców. (…) Umiem jednocześnie żyć, robić swoje i być na froncie, kiedy trzeba. Cóż więcej, od jutra walczymy od nowa – rozpaczał Maciej Stuhr.

Krystyna Janda była jeszcze bardziej dosadna. Na swoim Facebooku zamieściła obrazek, na którym mężczyzna w garniturze, daje pieniądze klęczącej babci z różańcem opatrzone napisem „Daj głos”. Przekaz jest jasny, babcia to elektorat, a mężczyzna polityk PiS. Obrazek zrównuje kobietę z psem. Czy trzeba więcej wyjaśnień? Zresztą aktorka po fali krytyki zrozumiała, że przesadziła i szybko usunęła obrazek. Jednak jej kolejne posty były utrzymane w podobnym tonie.

Swoją frustrację na wynik wyborów wylali też Borys Szyc i Kinga Rusin – ich atak skupił się na osobie lekkoatletki Zofii Klepackiej, która ośmieliła się zaprotestować przeciw ideologii LGBT.

- Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła bo przynosisz wstyd – napisał na Facebooku.

Taki to szacunek do zwykłych ludzi okazują gwiazdy, które przecież zarabiają tylko dlatego, że ktoś chce oglądać filmy z ich udziałem i chodzić na ich spektakle.

 

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach