Tygodnik Podlaski nr 294 (463)

Tygodnik Podlaski nr 294 (463)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Rozrywka i zdrowie 

Konkurs plastyczny dla dzieci z naszego województwa - jak  mogę pomóc pszczołom? Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody
woj. lubelskie

Konkurs plastyczny dla dzieci z naszego województwa - jak mogę pomóc pszczołom? Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody 6.05.2020

Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu mamy specjalne „domowe” zadanie. Dzieci przedszkolne i uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego zapraszamy do poznania zwyczajów pszczół i udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”.

czytaj więcej

 
Czy koronawirus przenosi się przez jedzenie? Podpowiadamy, jak należy zabezpieczyć zakupy
Biała Podlaska

Czy koronawirus przenosi się przez jedzenie? Podpowiadamy, jak należy zabezpieczyć zakupy 23.04.2020 autor: prhub

Jak wiemy, wirus SARS-CoV-2 bytuje przez określony czas na powierzchniach, na które dostanie się w wyniku kontaktu osoby zarażonej z danym przedmiotem.

czytaj więcej

 
Brawo pani Izo. Piękna postawa, pięknej bialskiej policjantki
Biała Podlaska

Brawo pani Izo. Piękna postawa, pięknej bialskiej policjantki 22.04.2020

Policjantka bialskiej drogówki sierż. szt. Izabela Zazula na co dzień dba o bezpieczeństwo na drogach powiatu. W dobie pandemii angażuje się  również w codzienną walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjantka nie poprzestaje na codziennej służbie. Już od kilku tygodni w czasie wolnym szyje maseczki ochronne.

czytaj więcej

 
W otoczeniu łowców głów spędzili święta Bożego Narodzenia
Radzyń Podlaski

W otoczeniu łowców głów spędzili święta Bożego Narodzenia 18.12.2019 autor: Robert Mazurek

12 grudnia, Dorota Wójcikowska i Witold Palak – pierwsi Polacy, którzy objechali całe Indie dookoła na jednym motocyklu, byli gośćmi 30. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Tym razem obok opowieści i pokazu slajdów pt. „Wigilia wśród łowców głów” uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę zdjęć pt. „Motocyklem przez Indie”. Wydarzenie odbyło się w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

czytaj więcej

 
Kolejny sukces Polaków. Polska firma podbija świat
Polska

Kolejny sukces Polaków. Polska firma podbija świat 22.11.2019

Polskie firmy od lat budują markę rzetelnych, godnych zaufania i uczciwych przedsiębiorców, ale też oferują usługi i produkty mogące śmiało konkurować z zagranicznymi wyrobami. Pewna rodzinna firma modowa z Trójmiasta śmiało podąża właśnie tą drogą powiększając swój zasięg o kolejne, zagraniczne rynki.

czytaj więcej

 
Bialski chór znowu z laurami!
BIAŁA PODLASKA

Bialski chór znowu z laurami! 5.11.2019

Kolejny sukces chóru parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej Schola Cantorum Misericordis Christi.

czytaj więcej

 
Powrót wojska do Białej Podlaskiej to wielki sukces PiS
Biała Podlaska

Powrót wojska do Białej Podlaskiej to wielki sukces PiS 19.09.2019

W niedzielę, 22 września br. w Białej Podlaskiej odbędzie się piknik wojskowy „Wojsko Polskie wraca do Białej Podlaskiej”. Zaprezentowany zostanie tam m.in. najnowocześniejszy sprzęt wojskowy i wyposażenie indywidualne żołnierzy. Powrót polskich żołnierzy do naszego miasta nie byłby możliwy gdyby nie osobiste zaangażowanie senatora Grzegorza Biereckiego i prezydenta Dariusza Stefaniuka. 

czytaj więcej

 
Festyn Integracyjny w Roskoszy
Południowe Podlasie

Festyn Integracyjny w Roskoszy 20.08.2019

Pokaz sztuk walki i zabawy sportowe to główne punkty Festynu Integracyjnego „Sprawni Poprzez Sport", organizowanego od lat przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy z Białej Podlaskiej. Tegoroczna impreza, skierowana do osób z niepełnosprawnością, odbędzie się 12 września w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy 23 (woj. lubelskie). Weźmie w niej udział blisko 300 osób. Start godz. 10:00!


czytaj więcej