Tygodnik Podlaski nr 222 (391)

Tygodnik Podlaski nr 222 (391)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Rozrywka i zdrowie 

Smutne dane: aż 64% mieszkańców woj. lubelskiego nie badało wzroku od ponad roku
Południowe Podlasie

Smutne dane: aż 64% mieszkańców woj. lubelskiego nie badało wzroku od ponad roku 14.03.2019

W najnowszym badaniu zrealizowanym na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku, aż 54% respondentów z województwa lubelskiego deklaruje, że ma wadę wzroku lub chorobę oczu – to więcej niż średnia krajowa.

czytaj więcej

 
Maratony Kresowe wystartują w Międzyrzeczu
Południowe Podlasie

Maratony Kresowe wystartują w Międzyrzeczu 11.03.2019

Jedenasty sezon Maratonów Kresowych rozpocznie się w Międzyrzecu Podlaskim. Już tradycyjnie maraton wystartuje spod igelitowego stoku narciarskiego na terenie MOSiR przy ulicy Zahajkowskiej. Jeśli na stoku utrzyma się śnieg, to będzie można połączyć dwa w jednym, czyli wystartować w naszym wyścigu i pożegnać zimę serią zjazdów na nartach. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu.

czytaj więcej

 
Dzień Kobiet w Terespolu. Mieszkanki czeka muzyczna i sportowa zabawa
Południowe Podlasie

Dzień Kobiet w Terespolu. Mieszkanki czeka muzyczna i sportowa zabawa 1.03.2019 autor: pf

9 marca, w sobotę, mieszkanki Terespola będą mogły hucznie świętować Dzień Kobiet. Na panie czekają liczne atrakcje muzyczno-sportowe.

czytaj więcej

 
Zapusty na Podlasiu
BIAŁA PODLASKA

Zapusty na Podlasiu 22.02.2019

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaprasza mieszkańców regionu na wyjątkowy karnawał. Proponuje 10 bezpłatnych koncertów w ramach cyklu “Zapusty na Podlasiu”, które odbędą się w Białej Podlaskiej, Kodniu, Sławacinku Starym, Wisznicach, Międzyrzecu i Janowie.

czytaj więcej

 
Apostolis Anthimos promuje swoją płytę
BIAŁA PODLASKA

Apostolis Anthimos promuje swoją płytę 18.02.2019

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza w środę 20 lutego o godz. 20.30 do Klubu Verona Cafe (ul. Janowska 4.8) na koncert zespołu Apostolis Anthimos Quartet, promujący nową płytę „Parallel Worlds”. Zespół zagra w składzie: Apostolis Anthimos (gitara, perkusja), Piotr Matusik (piano, instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (bas) i Olaf Węgier (saksofon). Bilety w cenie 50 zł do nabycie w przedsprzedaży w klubie oraz przed koncertem.

czytaj więcej

 
Nie trzeba jechać w góry
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Nie trzeba jechać w góry 8.02.2019

Wreszcie ferie! Aby poszusować na nartach nie trzeba jechać w góry. W woj. lubelskim – poza całorocznym międzyrzeckim stokiem – działa 8 stacji narciarskich. Wszędzie śniegu jest pod dostatkiem.

czytaj więcej

 
Konfitura z cebuli

Konfitura z cebuli 25.01.2019

Jest lekko słodka, ale słodycz tę równoważy intensywny smak chili. Cebulowy dżem jest niezwykle prosty w wykonaniu i zachwyci niejednego miłośnika oryginalnych smaków.

czytaj więcej

 
Babka ziemniaczana

Babka ziemniaczana 18.01.2019

Danie to jest bardzo pożywne, idealnie więc nadaje się na mroźne zimowe dni.

czytaj więcej