Tygodnik Podlaski nr 276 (445)

Tygodnik Podlaski nr 276 (445)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Rozrywka i zdrowie 

Maratony Kresowe wystartują w Międzyrzeczu
Południowe Podlasie

Maratony Kresowe wystartują w Międzyrzeczu 11.03.2019

Jedenasty sezon Maratonów Kresowych rozpocznie się w Międzyrzecu Podlaskim. Już tradycyjnie maraton wystartuje spod igelitowego stoku narciarskiego na terenie MOSiR przy ulicy Zahajkowskiej. Jeśli na stoku utrzyma się śnieg, to będzie można połączyć dwa w jednym, czyli wystartować w naszym wyścigu i pożegnać zimę serią zjazdów na nartach. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu.

czytaj więcej

 
Dzień Kobiet w Terespolu. Mieszkanki czeka muzyczna i sportowa zabawa
Południowe Podlasie

Dzień Kobiet w Terespolu. Mieszkanki czeka muzyczna i sportowa zabawa 1.03.2019 autor: pf

9 marca, w sobotę, mieszkanki Terespola będą mogły hucznie świętować Dzień Kobiet. Na panie czekają liczne atrakcje muzyczno-sportowe.

czytaj więcej

 
Zapusty na Podlasiu
BIAŁA PODLASKA

Zapusty na Podlasiu 22.02.2019

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaprasza mieszkańców regionu na wyjątkowy karnawał. Proponuje 10 bezpłatnych koncertów w ramach cyklu “Zapusty na Podlasiu”, które odbędą się w Białej Podlaskiej, Kodniu, Sławacinku Starym, Wisznicach, Międzyrzecu i Janowie.

czytaj więcej

 
Apostolis Anthimos promuje swoją płytę
BIAŁA PODLASKA

Apostolis Anthimos promuje swoją płytę 18.02.2019

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza w środę 20 lutego o godz. 20.30 do Klubu Verona Cafe (ul. Janowska 4.8) na koncert zespołu Apostolis Anthimos Quartet, promujący nową płytę „Parallel Worlds”. Zespół zagra w składzie: Apostolis Anthimos (gitara, perkusja), Piotr Matusik (piano, instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (bas) i Olaf Węgier (saksofon). Bilety w cenie 50 zł do nabycie w przedsprzedaży w klubie oraz przed koncertem.

czytaj więcej

 
Nie trzeba jechać w góry
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Nie trzeba jechać w góry 8.02.2019

Wreszcie ferie! Aby poszusować na nartach nie trzeba jechać w góry. W woj. lubelskim – poza całorocznym międzyrzeckim stokiem – działa 8 stacji narciarskich. Wszędzie śniegu jest pod dostatkiem.

czytaj więcej

 
Konfitura z cebuli

Konfitura z cebuli 25.01.2019

Jest lekko słodka, ale słodycz tę równoważy intensywny smak chili. Cebulowy dżem jest niezwykle prosty w wykonaniu i zachwyci niejednego miłośnika oryginalnych smaków.

czytaj więcej

 
Babka ziemniaczana

Babka ziemniaczana 18.01.2019

Danie to jest bardzo pożywne, idealnie więc nadaje się na mroźne zimowe dni.

czytaj więcej

 
Placuszki na niedzielne śniadanie

Placuszki na niedzielne śniadanie 11.01.2019

Jeżeli choć jednego dnia w tygodniu jesteśmy w stanie bez pośpiechu zjeść wspólnie śniadanie, to postarajmy się je celebrować. Będzie to najlepszy start w nowy dzień. Rodzinne śniadanie może stać się codziennym rytuałem. Wystarczy odrobina chęci ze strony domowników i urozmaicenie go, na przykład placuszkami.

czytaj więcej