Tygodnik Podlaski nr 226 (395)

Tygodnik Podlaski nr 226 (395)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

ROK W TAŃCU 2.07.2018

ROK W TAŃCU

30 nagród przywiezionych z prestiżowych konkursów tanecznych oraz 2 zrealizowane spektakle to dorobek Dance Academy Studio w minionym roku szkolnym.

20 czerwca w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury odbyła się gala tańca podsumowująca rok artystyczny Dance Academy Studio. Na scenie pojawiło się ponad 100 tancerzy w różnym wieku. Podczas koncertu można było zobaczyć prawie 30 choreografii w licznych stylach tańca, takich jak hip-hop, jazz, balet, modern. Tancerzom za ich sukcesy artystyczne wręczono pamiątkowe dyplomy i medale. Warto dodać, że podopieczni Dance Academy Studio zdobywają wysokie miejsca na wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Tylko w tym sezonie wytańczyli ich ponad 30. W grudniu minionego roku Dance Academy Studio wraz z zespołem wokalnym „Brevis” stworzyło widowisko taneczno-wokalne pt. „Podróż w kranie baśni”. Musical ten obejrzało prawie 1,5 tys. widzów. Kolejnym widowiskiem była „Taneczna podróż dookoła świat”, interaktywny spektakl taneczny, przygotowany wraz Zespołem Pieśni i Tańca Ludowego „Podlasiacy”.

Zadowolenia z mijającego sezonu nie ukrywa kierownik artystyczny Dance Academy Studio. – Tradycyjna gala tańca jest świetną okazją aby nasi podopieczni pochwalili się umiejętnościami.  Dotyczy to zarówno utytułowanych tancerzy, jak i tych początkujących. Cieszę się, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Mieliśmy wspaniały sezon, pełen ciekawych koncertów i owocnych wyjazdów na turnieje. Szczególnie cieszą sukcesy międzynarodowe. Dziękuję za włożone serce i pracę. Oby tak dalej – powiedziała Karolina Brodzik-Zaremba.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.