Tygodnik Podlaski nr 217 (386)

Tygodnik Podlaski nr 217 (386)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU 23.11.2018

DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU

Prawie rok temu sukces na scenie BCK święcił musical „Niezwykłe Boże Narodzenie", a miniony weekend bialczan oczarował kolejny – musical „Uwierz Polsko", przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Spektakl, podobnie jak poprzedni, przygotował zespół uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej pod wodzą Beaty Wawryniuk i Bożeny Szyc. W rolach głównych wystąpili Maja Jaroszuk oraz Tomasz Struk. O stronę muzyczną zadbał zespół w składzie Andrzej Maziejuk (pianino), Sylwester Suwała (gitara basowa), Kamil Suwała (gitara), Maciej Wawryniuk (gitara). Scenografię przygotowała Joanna Lewczuk.

– Trudno zliczyć jak wiele wakacyjnych nocy spędziłam w towarzystwie Marszałka Józefa Piłsudskiego, borykając się w międzyczasie z chorobami zakaźnymi dzieci, własną operacją. Starałam się jednak podejść do tematu profesjonalnie. Czytałam, szperałam i wszędzie gdzie tylko mogłam szukałam inspiracji, które miały swe korzenie w rzeczywistości. Wykreowana przeze mnie historia, przybliża widzom losy prostych, wiejskich ludzi, których dotychczasowe spokojne, sielskie życie zostało wywrócone do góry nogami wraz z dotarciem do wsi brygad Marszałka Józefa Piłsudskiego – mówi autorka scenariusza Beata Wawryniuk.

W trakcie spektaklu w oczach wielu widzów pojawiły się łzy, a po jego zakończeniu kłaniającym się aktorom towarzyszyły oklaski na stojąco.

– Przygotowywaliśmy się nieco ponad dwa tygodnie. To kolejny dowód, że choć nikt z nas nie jest profesjonalistą, pomijając zespół muzyczny, to udowodniliśmy, że niewiele nam brakuje – dodała Beata Wawryniuk.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.