Tygodnik Podlaski nr 222 (391)

Tygodnik Podlaski nr 222 (391)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura i Historia 

Wzruszająca historia chorego chłopca, który pokochał Jezusa
Świat

Wzruszająca historia chorego chłopca, który pokochał Jezusa 21.03.2019

Dziewięcioletni Manuel odszedł do nieba w 2010 roku po długiej walce z nowotworem. Zostawił po sobie wyjątkowy testament – świadectwo, przejmujące niezwykłością i zażyłością relacji z jego największym przyjacielem – Jezusem. Swoim krótkim życiem pokazał jak żywa i prosta może być więź z Bogiem i jak bardzo w codzienności można doświadczać Bożej obecności.

czytaj więcej

 
Będą pieniądze na Pałac Potockich? Niebawem decyzja zarządu województwa
Południowe Podlasie

Będą pieniądze na Pałac Potockich? Niebawem decyzja zarządu województwa 19.03.2019

Już za kilka tygodni dowiemy się, czy Radzyń Podlaski dostanie unijne dofinansowanie na rewitalizację Pałacu Potockich i centrum miasta. Poprzedni zarząd województwa lubelskiego, na którego czele stał Sławomir Sosnowski z PSL odmówił wsparcia. Decyzję tę zmiażdżył – jako naruszającą prawo – Wojewódzki Sąd Administracyjny.  – Mam nadzieję, że teraz ten wniosek zostanie rozpatrzony przez nowy zarząd województwa rzetelnie, sprawiedliwie, w oparciu o regulamin konkursu – mówił na specjalnej konferencji prasowej senator Grzegorz Bierecki, który od początku walczył o dofinansowanie do inwestycji.

czytaj więcej

 
Jak komuniści niszczyli adiutanta Łupaszki
Południowe Podlasie

Jak komuniści niszczyli adiutanta Łupaszki 15.03.2019 autor: AC

Zastępca i adiutant Łupaszki, który został autorem bestsellerów. „Wyjdzie pan na wolność, zobaczymy, czy się to ojczyźnie opłaci”


czytaj więcej

 
Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia
Biała Podlaska

Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia 14.03.2019

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza na otwarcie wystawy "Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia". 

czytaj więcej

 
Podróż przez Południowe Podlasie z Józefem Kraszewskim
Biała Podlaska

Podróż przez Południowe Podlasie z Józefem Kraszewskim 11.03.2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich miłośników regionu na spotkanie z Anną Czobodzińską – Przybysławską, wieloletnią dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, które będzie miało miejsce 21 marca o godz. 17  w Dziale Wiedzy o Regionie. Tematem będzie „Kraszewski nie tylko w powieści”. To doskonała okazja do zapoznania się z jego barwną osobowością, niezwykle aktywnym życiem i twórczością poza literacką.

czytaj więcej

 
Niesłusznie zabrali miliony na kulturę. Radzyń Podlaski wygrał z poprzednimi władzami województwa
Południowe Podlasie

Niesłusznie zabrali miliony na kulturę. Radzyń Podlaski wygrał z poprzednimi władzami województwa 7.03.2019

Miasto Radzyń Podlaski wygrało sprawę o uznanie wniosku o dotację w wysokości 10 mln zł na projekt "Rokoko na Nowo - rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego". Wyrok został ogłoszony 5 lutego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Lublinie. 5 marca Miasto otrzymało pisemne uzasadnienie wyroku.

czytaj więcej

 
(Nie)znana przeszłość naszych ziem
BIAŁA PODLASKA

(Nie)znana przeszłość naszych ziem 5.03.2019

Spotkania z bialskim archeologiem Mieczysławem Bienią cieszą się ogromnym powodzeniem. Dzięki jego pracy, prelekcjom, wydawnictwom i popularyzacji wiedzy o bliższej i dalszej przeszłości, wiemy coraz więcej o historii ziem naszego regionu.

czytaj więcej

 
Nad błękitnym okiem Syberii
RADZYŃ PODLASKI

Nad błękitnym okiem Syberii 22.02.2019

Monika Radzikowska, autorka książki „Bajkał tam i z powrotem” z mieszkańcami Radzynia spotkała się dwukrotnie. Przed południem – z okazji ferii – przeprowadziła dla najmłodszych warsztaty podróżnicze „Zrozumieć świat”, a wieczorem opowiedziała dorosłym o „syberyjskim morzu” – Bajkale.

czytaj więcej