Tygodnik Podlaski nr 221 (390)

Tygodnik Podlaski nr 221 (390)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura i Historia 

W PRZEDDZIEŃ WIGILII
BOŻE NARODZENIE

W PRZEDDZIEŃ WIGILII 21.12.2018

Choć w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w Polsce ze świecą by szukać domu, w którym na wigilijnym stole pojawia się choćby jedna mięsna potrawa.

czytaj więcej

 
WERNISAŻ BIALSKICH PLASTYKÓW
BIAŁA PODLASKA

WERNISAŻ BIALSKICH PLASTYKÓW 14.12.2018

W Galerii Podlaskiej, Bialskiego Centrum Kultury obejrzeć można wystawę bialskiego środowiska plastycznego. Twórcy tym razem zmierzyli się z tematem – „Trzy”. Jak można przedstawić „trójkę”? Warto wybrać się do galerii, aby osobiście się o tym przekonać.

czytaj więcej

 
CZŁOWIEK ORKIESTRA
BIAŁA PODLASKA

CZŁOWIEK ORKIESTRA 7.12.2018

Jakub Maryńczak najprawdopodobniej urodził się z mikrofonem w dłoni. Jest znakomitym muzykiem, wokalistą i konferansjerem. Tymi umiejętnościami wzbogaca wydarzenia kulturalne i okolicznościowe organizowane przez szkoły oraz Bialskie Centrum Kultury, choć jest dopiero uczniem klasy maturalnej I LO im J. I. Kraszewskiego.

czytaj więcej

 
NAJBARDZIEJ LUBIANY ŚWIĘTY
BIAŁA PODLASKA

NAJBARDZIEJ LUBIANY ŚWIĘTY 3.12.2018

W ubiegłą niedzielę Muzeum Południowego Podlasia z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja zaprosiło mieszkańców miasta na wykład „Najbardziej lubiany święty. Ikonografia św. Mikołaja w tradycji wschodniej”.

czytaj więcej

 
DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU
BIAŁA PODLASKA

DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU 23.11.2018

Prawie rok temu sukces na scenie BCK święcił musical „Niezwykłe Boże Narodzenie", a miniony weekend bialczan oczarował kolejny – musical „Uwierz Polsko", przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

czytaj więcej

 
RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA PODLASIA
POŁUDNIOWE PODLASIE

RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA PODLASIA 23.11.2018

Kolejne spotkanie związane z historia naszego regiony zorganizował Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Tym razem prelekcję połączoną z prezentacja filmową, zatytułowaną „Co kryje cmentarz tatarski w Studziance?” wygłosił Łukasz Węda

czytaj więcej

 
MARSZAŁEK W KARYKATURZE I NA PLAKACIE
BIAŁA PODLASKA

MARSZAŁEK W KARYKATURZE I NA PLAKACIE 16.11.2018

11 listopada w bialskiej Galerii Podlaskiej miał miejsce wernisaż wystawy „Marszałek Piłsudski w karykaturze i na plakacie” autorstwa dr Szczepana Kalinowskiego. Mimo ogromu różnorodnych imprez jakie w tym dniu były organizowane w mieście liczna grupa osób przybyła na otwarcie tej wystawy.

czytaj więcej

 
WEEKEND Z FILMEM DOKUMENTALNYM
TERESPOL

WEEKEND Z FILMEM DOKUMENTALNYM 9.11.2018

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu i restauracja „Galeria Smaków” zapewnili mieszkańcom miasta i okolic nie lada gratkę, organizując pokaz filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie”

czytaj więcej