Tygodnik Podlaski nr 283 (452)

Tygodnik Podlaski nr 283 (452)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje 5.10.2015 autor: red

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje

W Wiedniu koło Hallenstadionu, gdzie zgromadzeni są imigranci, wykryto dezynterię. Z kolei na jednej z greckich wysp pojawiły się przypadki zachorowań na cholerę. Prawdopodobnie chorobę na wyspę przywieźli ze sobą imigranci. Czy na tego typu zagrożenia przygotowany jest ośrodek dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej?

Czy placówka, w której mają być umieszczeni przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki, jest przygotowana na tego typu zagrożenia? To tylko jedno z wielu pytań, które senator Grzegorz Bierecki, skierował do Ministra Zdrowia. 

Senator chce wiedzieć kiedy, oraz ilu imigrantów pojawi się w Białej Podlaskiej i jak długo będą oni tu przebywać. Z informacji prasowych wynika, że właśnie w Białej Podlaskiej przechodzić będą oni badania w celu wykrycia zakaźnych chorób. Podczas pobytu w ośrodku cudzoziemcy będą mogli przemieszczać się w okolicy. Jakie środki ostrożności zostały podjęte, aby przed uzyskaniem dokumentu o stanie zdrowia, uniemożliwić im kontakty z miejscową ludnością? – pyta senator, który chce wiedzieć również gdzie i na czyj koszt leczeni będą imigranci, u których wykryte zostaną choroby, w tym choroby zakaźne.

Senator Bierecki oczekuje od ministra zdrowia udzielenia pełnej informacji przedstawicielom samorządu lokalnego i podjęcia stosownych działań w celu ochrony miejscowej ludności przed zagrożeniem epidemiologicznym.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.