Tygodnik Podlaski nr 269 (438)

Tygodnik Podlaski nr 269 (438)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

U Sosnowskiego jak na Titanicu. TVP pokazuję smutną i gorzką prawdę o rządach PSL w województwie lubelskim 3.10.2019

U Sosnowskiego jak na Titanicu. TVP pokazuję smutną i gorzką prawdę o rządach PSL w województwie lubelskim

Gigantyczne zadłużenie, brak potrzebnych inwestycji i zupełnie niepotrzebne, potężne wydatki – taki obraz województwa lubelskiego za rządów marszałka Sławomira Sosnowskiego (PSL) przedstawiają dziennikarze TVP Lublin.


Obszerny materiał został wyemitowany w wieczornym paśmie lubelskiej telewizji. W reportażu przypomniano szereg skandali dotyczących poprzednich władz województwa, m.in. odrzucenie wniosku o rewitalizację Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, bezzasadne zwolnienie dyscyplinarne dyrektor lubelskiej onkologii, opóźnienia w ważnych dla ludzi inwestycjach. A z drugiej strony – prawdziwie bizantyjskie wydatki, na przykład sławetna gala marszałka za 700 tys. złotych czy jednodniowe szkolenie pracowników UM w Izraelu za, bagatela, 1, 5 miliona złotych. Jednocześnie z roku na rok rósł dług województwa. Na koniec 2018 roku wynosił on 718 mln złotych. Kolejne 770 milionów to zadłużenie szpitali w woj. lubelskim.

- To było podejście jak na Titanicu. Orkiestra grała, świetne imprezy, wspaniali goście, setki tysięcy złotych na wydarzenia artystyczne. A z drugiej strony dziurawe drogi i brak środków na podstawowe inwestycje potrzebne mieszkańcom – mówi Michał Mulawa (PiS), przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego. - Tak nie jest i tak na pewno za naszych rządów nie będzie – zapewnia Mulawa.  

Cały materiał TVP obnażający kulisy rządów PSL w woj. lubelskim można obejrzeć TUTAJ

- Takiego plugastwa nie oglądam, bo jest to nieprawda brakuje w tym wszystkim obiektywizmu, pokazuje się w tym wszystkim wybrane sytuacje i wyrwane słowa z kontekstu - powiedział Sławomir Sosnowski zapytany przez nas o materiał TVP. 

Były marszałek utrzymuje, że informacje TVP są przedstawione w nieprawdziwym świetle. W ten sposób Sosnowski skomentował między innymi wyjazd do Izraela opisywany w materiale TVP.

- Nie było żadnego szkolenia w Izraelu, to była misja gospodarcza zorganizowana przez spółkę Port Lotniczy Lublin. Dofinansowaną przez Cneset dla turystów przyjeżdżających do Polski. Był to wyjazd z przedsiębiorcami. Było spotkanie w Ministerstwie Turystyki Izraela z prezydentem Żukiem mieliśmy. Dzięki temu przyśpieszyliśmy połączenia z Tel Avivem, a poza tym dwa kontrakty przedsiębiorców zostały zawarte. I tyle.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach