Tygodnik Podlaski nr 185 (354)

Tygodnik Podlaski nr 185 (354)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Przetargi w toku 9.08.2017 autor: DK, fot. materiały własne

Przetargi w toku

Ruszył przetarg na remont i zadaszenie amfiteatru, zmodernizowany obiekt ma być oddany do użytku w maju przyszłego roku. Wkrótce wdrożone zostanie także postępowanie na modernizację stadionu.

Prezydent Dariusz Stefaniuk spełnia jedną z najważniejszych obietnic wyborczych. Rozpoczął się przetarg na remont i zadaszenie bialskiego amfiteatru. Obiekt ma być gotowy w maju przyszłego roku. Szacunkowy koszt to około 3,5 mln zł., część środków dołoży Unia Europejska.

Amfiteatr powstał w 1965 roku. Pierwszy lifting został zakończony w 2003 roku. Projektantem był prof. Kazimierz Butelski, który także tym razem zajął się przebudową. Posiada on prawa autorskie do tego obiektu.

Oprócz tak upragnionego przez mieszkańców dachu, powiększona zostanie scena, zniknie niepraktyczny labirynt przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Zastąpi go funkcjonalna winda, która służyć będzie również obsłudze sceny.

W najbliższych dniach można spodziewać się postępowania na budowę pierwszego etapu stadionu miejskiego. W jego ramach powstanie trybuna wschodnia dla ok. 3,3 tys. widzów, hala sportowa, z której skorzystają uczniowie Ekonomika oraz parking dla 250 samochodów. Ponad 10 mln zł do powstania nowego obiektu dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.