Tygodnik Podlaski nr 207 (376)

Tygodnik Podlaski nr 207 (376)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Pierwsza inwestycja w Specjalnej Strefie Ekonomicznej 8.01.2018

Pierwsza inwestycja w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Bialska firma Edwood Sp. z o.o. zbuduje nowy zakład na terenach podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap inwestycji ruszy wiosną tego roku. Bialski przedsiębiorca uzyskał już zezwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz wygrał przetarg na trzy działki o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Firma Edwood od lat specjalizuje się w przetwórstwie drewna liściastego, głównie dębowego. Obecnie jest wiodącym europejskim producentem szeroko pojętych klejonek z drewna litego – blatów kuchennych, stopnic schodowych, blatów meblowych etc. Wyroby firmy eksportowane są do 25 krajów.

Spółka zamierza na terenie bialskiej podstrefy ekonomicznej uruchomić nowy zakład produkcji półfabrykatów oraz komponentów meblowych z drewna litego. Zakład będzie wyposażony w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia, co zwiększy wydajność i konkurencyjność produkcji.

Uzyskanie zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej trwało kilka miesięcy, włączając w to wszystkie procedury administracyjne, jak również opracowanie dokumentacji aplikacyjnej i biznesplanu. W pomyślnym przejściu procedury pomagali pracownicy Urzędu Miasta oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Bardzo pozytywnie oceniam poziom obsługi w Urzędzie Miasta oraz w sopockim biurze Strefy. To bardzo ważne, że mogliśmy liczyć na merytoryczne wsparcie świetnie przygotowanych do swojej pracy specjalistów. Dzięki temu wszystko przebiegło sprawnie – mówi Daniel Tomaszuk, właściciel firmy.

Zadowolenia z faktu, że pierwszym inwestorem w bialskiej podstrefie będzie lokalna firma nie ukrywa prezydent Dariusz Stefaniuk.

– Zabiegaliśmy o utworzenie Strefy nie tylko po to, żeby przyciągnąć do Białej Podlaskiej inwestorów z zewnątrz. Równie ważne jest wsparcie i poszerzenie działalności lokalnych firm, które dzięki ulgom podatkowym będą rozwijały produkcję w naszym mieście. Wspólnie tworzymy rynek pracy dla naszych mieszkańców – mówi prezydent.

Nie od dziś trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

– Tylko w ciągu jednego, minionego roku, zorganizowaliśmy kilkadziesiąt spotkań, prezentacji i telekonferencji z inwestorami zagranicznymi i krajowymi. Te rozmowy cały czas trwają i są na bardzo zaawansowanym etapie. Mamy już plany na zagospodarowanie całej Strefy oraz lotniska. Niebawem będziemy ogłaszać kolejne przetargi, a inwestorzy będą podejmować ostateczne decyzje – dodaje Adam Chodziński, zastępca prezydenta.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.