Tygodnik Podlaski nr 177 (346)

Tygodnik Podlaski nr 177 (346)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Budżet obywatelski 2017 27.04.2017

Budżet obywatelski 2017

Po raz drugi mamy wpływ na co magistrat przeznaczy 1 000 000 zł z budżetu miasta. Przyjmowanie propozycji potrzebnych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji w ich najbliższym otoczeniu rozpoczęło się 18 kwietnia i potrwa do 19 maja br. Wybór tych, które zostaną zrealizowane, odbędzie się – jak przed rokiem – drogą głosowania.

W ubiegłym roku zdecydowaliśmy, że 1 mln zł z miejskiej kasy przeznaczony zostanie na budowę boiska, parkingu, terenu rekreacyjnego, 3 placów zabaw oraz na remont dwóch chodników. Nim ruszą prace nad tymi obiektami rozpoczął się nabór wniosków drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej.

Jak zgłosić projekt?

Projekty mogą składać wszyscy bialczanie, którzy ukończyli 16 rok życia. Należy wypełnić formularz, znajdujący się na stronie: www.bo.bialapodlaska.pl, dołączyć listę popierających projekt mieszkańców (minimum 30 osób), uproszczony kosztorys oraz mapę z zaznaczonym zakresem propozycji. Dokumenty te należy złożyć do 19 maja br. w Bialskim Centrum Przedsiębiorczości i Aktywności Obywatelskiej, ul. Łazienna 3.

Co dalej?

Do 29 lipca będzie trwała ocena formalna i techniczno-fi nansowa zgłoszonych projektów. Ogłoszenie listy nastąpi 21 sierpnia. Głosowanie rozpocznie się 28 sierpnia i potrwa do 8 września (na kartach do głosowania) bądź 14 września (głosowanie za pośrednictwem internetu). 29 września poznamy projekty, które uzyskały największą liczbę głosów, a więc będą zrealizowane.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.