Tygodnik Podlaski nr 178 (347)

Tygodnik Podlaski nr 178 (347)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Bialskie dzieci u Prezydenta 9.06.2017 autor: RED.

Bialskie dzieci u Prezydenta

31-osobowa małych bialczan spędziła Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim. Prezydent RP życzył najmłodszym obywatelom w dniu ich święta realizacji wszystkich marzeń i planów, powodzenia, miłości, przyjaźni. – Jesteście najważniejsi, jesteście przyszłością naszego kraju – powiedział Andrzej Duda.

Na zaproszenie pary prezydenckiej Stowarzyszenie Biała Pozytywka zorganizowało wyjazd 31-osobowej grupie dzieci z bialskich szkół podstawowych do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Mali bialczanie spędzili niezapomniany dzień, uczestnicząc w programie
przygotowanym specjalnie na Dzień Dziecka.

– Kochani, jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego najlepszego; żebyście byli grzeczni, ale wtedy, kiedy potrzeba – niestandardowo zakończył swoje życzenia najmłodszym prezydent, wzbudzając radość dzieci.

– Postanowiliśmy zamienić się dzisiaj z wami rolami, bo zwykle to my dorośli podziwiamy wasze występy. Tym razem postanowiliśmy, że to my, rodzice, wystawimy przedstawienie dla Was – dodała Pierwsza Dama.

Dzieci zwiedziły Pałac Prezydencki i ogrody, obejrzały spektakl „Legendy Warszawskie”, przygotowany przez aktorów z Teatru Rodziców Biedronka działającego przy przedszkolu „Strumienie” Stowarzyszenia Sternik w Józefowie, w którym narratorami byli Prezydent RP i Pierwsza Dama. Uczestniczyły również w pikniku, w trakcie którego można było nie tylko obejrzeć, ale i przymierzyć dawne uzbrojenie.
Otrzymały także torby pełne prezentów.

– Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że właśnie ten wyjątkowy dla nich dzień mogły spędzić inaczej, ale także w rodzinnej atmosferze – powiedziała prezes stowarzyszenia Biała Pozytywka Renata Stefaniuk.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.