Tygodnik Podlaski nr 256 (425)

Tygodnik Podlaski nr 256 (425)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Więcej czasu na składania wniosków o pomoc za suszę

Więcej czasu na składania wniosków o pomoc za suszę 18.11.2019

Minister rolnictwa i rozwoju wsi informuje, iż termin składania przez producentów rolnych, u których w gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30 % danej uprawy, wniosków o udzielenie pomocy w formie dotacji – zostaje wydłużony do dnia 29.11.2019 r.

czytaj więcej

 
Prezydent Litwiniuk tłumaczy się ze swoich podwyżek
Biała Podlaska

Prezydent Litwiniuk tłumaczy się ze swoich podwyżek 15.11.2019

Ręce opadają! Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk w kuriozalny sposób tłumaczy drakońskie podwyżki, które od przyszłego roku dotkną mieszkańców miasta. Twierdzi, że „nie miał wiedzy” na temat sytuacji finansowej MZK a winą za swoje decyzje obarcza już nie tylko poprzedników, ale i rząd!

czytaj więcej

 
Terespol świętował odzyskanie niepodległości przez 3 dni!
Terespol

Terespol świętował odzyskanie niepodległości przez 3 dni! 14.11.2019

Zrealizowanych w tym czasie zostało kilka inicjatyw społecznych. Odbył się turniej tenisa ziemnego, turniej szachowy, gra terenowa, debata społeczna, potańcówka w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, bieg ulicami miasta a także wystawa historyczna i koncert pieśni patriotycznych. Tradycyjnie złożono też wieńce pod pomnikiem.

 

czytaj więcej

 
Kolejne samorządy dostały pieniądze  na drogi. Dzięki wsparciu rządowemu powstaną ważne inwestycje
Południowe Podlasie

Kolejne samorządy dostały pieniądze na drogi. Dzięki wsparciu rządowemu powstaną ważne inwestycje 13.11.2019

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek w ostatnich dniach swojego urzędowania wręczył dziewiętnaście umów przedstawicielom samorządów na udzielenie dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki wsparciu rządowemu powstaną ważne inwestycje drogowe.

czytaj więcej

 
Nie ma zgody na podwyżki Litwiniuka!
Biała Podlaska

Nie ma zgody na podwyżki Litwiniuka! 8.11.2019 autor: pf

Oto prawdziwe oblicze „uśmiechniętej koalicji” rządzącej Białą Podlaską! Drakońskie podwyżki wprowadzone przez Michała Litwiniuka i jego ludzi, których jak zwykle wsparł „niezależny” Bogusław Broniewicz, najbardziej odbiją się na dużych rodzinach. Czy wszędzie, gdzie rządzi Platforma ludzie chcący mieć dzieci muszą być brani na celownik?

czytaj więcej

 
Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Ruszają prace
RADZYŃ PODLASKI

Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Ruszają prace 5.11.2019

Rozstrzygnięty został przetarg na prace remontowe budynku przy ul. Warszawskiej 5A w Radzyniu Podlaskim, w którym ma powstać Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Otwarcie ofert odbyło się 21 października.

czytaj więcej

 
Litwiniuk uruchomił falę podwyżek!
BIAŁA PODLASKA

Litwiniuk uruchomił falę podwyżek! 5.11.2019

Bialczaninie, czas zacisnąć pasa! Młody, nowoczesny i ciągle uśmiechnięty prezydent z Platformy Obywatelskiej zafundował nam szereg podwyżek. Więcej zapłacimy za wywóz śmieci, komunikację miejską, rośnie też podatek od nieruchomości. Przeciwko komunalnej drożyźnie byli tylko radni Zjednoczonej Prawicy.

czytaj więcej

 
Prezydent znowu u nas!
LUBELSZCZYZNA

Prezydent znowu u nas! 29.10.2019

Kolejna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w naszym województwie. Tym razem najpopularniejszy polski polityk gościł w Biłgoraju.

czytaj więcej