Tygodnik Podlaski nr 78 (196)

Tygodnik Podlaski nr 78 (196)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Uratują budżet kosztem dzieci?
Jabłoń

Uratują budżet kosztem dzieci? 7.07.2015 autor: Ilona Gabrylewicz

Zadłużona gmina Jabłoń chce szkoły samorządowe w Dawidach, Gęsi i Kolanie przekazać stowarzyszeniom. Negatywnie o tym pomyśle wypowiadają się związki zawodowe i zainteresowani mieszkańcy. „Dla 10 tysięcy złotych oszczędności chcecie wszystko zburzyć i skłócić ludzi” – zwracał się do radnych Andrzej Waszczuk z Gęsi.

czytaj więcej

 
Czapski bez absolutorium
Stefaniuk: Naprawimy nasze miasto

Czapski bez absolutorium 3.07.2015 autor: alred.

ZGL stoi na progu bankructwa, Droga Wojskowa wciąż istnieje tylko na papierze, podobnie jak kilometr światłowodu, który został protokolarnie odebrany, tyle, że go … nie ma. Te m.in. kwestie wpłynęły na decyzję rady miasta, która nie udzieliła absolutorium byłemu prezydentowi. Radni przyjęli również uchwałę o likwidacji ZKM i o preferencjach dla właścicieli, którzy wyremontują swoje kamienice.

czytaj więcej

 
Pielgrzymi z całej Europy w Białej. Czas się przygotować
Biała Podlaska

Pielgrzymi z całej Europy w Białej. Czas się przygotować 3.07.2015 autor: AL

26 czerwca koordynator diecezji siedleckiej ks. Wojciech Hackiewicz i prezydent Dariusz Stefaniuk podpisali porozumienie w sprawie udziału miasta Biała Podlaska w organizacji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

czytaj więcej

 
Co ma bocian do świniaka
podlasie

Co ma bocian do świniaka 2.07.2015 autor: red

Resort rolnictwa nic nie mówi o suszy, nie ma zatem tematu dla ofi cjalnych mediów. A skoro nie alarmują media, urzędnicy czują się rozgrzeszeni… Tak zamyka się błędne koło, tylko polski rolnik musi samotnie stawić czoła losowi, tak jak bociany.

czytaj więcej

 
Pałac w gronie „cudów Polski”? Głosujmy!
Radzyń Podlaski

Pałac w gronie „cudów Polski”? Głosujmy! 1.07.2015 autor: red

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim znalazł się na liście 16 najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, nominowanych w 5. edycji konkursu magazynu „National Geographic Traveler” „Siedem nowych cudów Polski”, w gronie tak słynnych miejsc jak Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, zamek w Kórniku, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce czy pałac Radziwiłłów w Nieborowie.

czytaj więcej

 
Ubezpiecz się i śpij spokojnie
Terespol

Ubezpiecz się i śpij spokojnie 1.07.2015

Gdy jesteśmy na wakacjach nasze mieszkanie czy dom narażone są na szereg różnego rodzaju zagrożeń takich jak: włamanie, kradzież, pożar, powódź czy zalanie. Dowiedz się zawczasu co zrobić, żeby właściwie ochronić swój dom.

czytaj więcej

 
Świadectwa i już... wakacje!
Biała Podlaska

Świadectwa i już... wakacje! 30.06.2015 autor: AL

Na koniec roku szkolnego wyczekiwali z utęsknieniem uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzieci i młodzież ze świadectwami w dłoniach mogą teraz myśleć o wakacyjnych przygodach.

czytaj więcej

 
Nowoczesny portal dla Białej
Biała Podlaska

Nowoczesny portal dla Białej 30.06.2015 autor: AL

Z myślą o mieszkańcach, przedsiębiorcach i turystach Urząd Miasta uruchomił w internecie Mobilny System Informacji Gospodarczej – portal: bialapodlaska. pl.

czytaj więcej