Tygodnik Podlaski nr 72 (190)

Tygodnik Podlaski nr 72 (190)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Alkoholowe ekscesy w gminie Wohyń
Suchowola

Alkoholowe ekscesy w gminie Wohyń 28.05.2015 autor: red

Drugiego maja w Suchowoli świętowano Gminny Dzień Strażaka oraz otwarcie zmodernizowanej strażnicy, w której mieści się teraz również Młodzieżowe Centrum Kultury.

czytaj więcej

 
Jak w stajni Augiasza
Biała Podlaska

Jak w stajni Augiasza 28.05.2015 autor: red

Pracę straciły dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej i Przedszkola Miejskiego. Powodem są nieprawidłowości w dokumentacji finansowej oraz brak nadzoru nad prowadzeniem księgowości.

czytaj więcej

 
Truskawkowe znaki zapytania

Truskawkowe znaki zapytania 27.05.2015 autor: red

Dla plantatorów popularnych także na Południowym Podlasiu truskawek po bardzo ciężkim roku ubiegłym, od strony ekonomicznej sezon bieżący zapowiada się na jeszcze trudniejszy...

czytaj więcej

 
Andzej Duda zwyciężył w wyborach prezydenckich

Andzej Duda zwyciężył w wyborach prezydenckich 26.05.2015 autor: red

Nowym prezydentem Polski został wybrany Andrzej Duda, którego poparło 51,55 procent wyborców. Bronisław Komorowski przekonał do siebie 48,45 procent wyborców.

czytaj więcej

 
Biała znalazła miliony na inwestycje!
Biała Podlaska

Biała znalazła miliony na inwestycje! 26.05.2015 autor: KM

Są dodatkowe 4 miliony na inwestycje w Białej Podlaskiej! Dzięki temu, że miasto wyegzekwowało zwroty z inwestycji współfi nansowanej ze środków unijnych, uda się rozwiązać problem z parkowaniem w kwartale ul. Piłsudskiego, uregulować wjazd na Plac Rubina oraz wykonać projekt tunelu pod torami PKP. Będzie też muzeum ikon i nowe boisko piłkarskie.

czytaj więcej

 
Duda: Zwyciężymy!

Duda: Zwyciężymy! 22.05.2015 autor: WR

Bronisław Komorowski straszy, atakuje, zmienia zdanie i obiecuje co się tylko da. Andrzej Duda mówi o Polakach i do Polaków, zapowiadając dobrą zmianę. Tak kończy się najciekawsza i najważniejsza od lat kampania wyborcza. W niedzielę szalę może przeważyć dosłownie każdy głos…

czytaj więcej

 
Duda do rolników: Przyrzekam troskę o sprawy wsi
Biała Podlaska

Duda do rolników: Przyrzekam troskę o sprawy wsi 22.05.2015 autor: ZM

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda wystosował w czwartek list do rolników, w którym składa przyrzeczenie, że za jego prezydentury „sprawy wsi będą przedmiotem szczególnej troski”. „Polska wieś przez pięć lat nie miała prezydenta, który by dbał o jej sprawiedliwe traktowanie, który by jej bronił. Wybierając mnie, zyskacie państwo rzetelnego obrońcę godności i sprawiedliwości dla polskiej wsi” – stwierdza Andrzej Duda.

czytaj więcej

 
Ponieśli Polskę do domów
Biała Podlaska

Ponieśli Polskę do domów 21.05.2015 autor: red

Konferencja naukowa – ucztą duchową, koncert zespołu Contra Mundum – piękną lekcją historii, msza i wzruszający Apel Poległych – tak najkrócej podsumować można święto 34 pułku piechoty.

czytaj więcej