Tygodnik Podlaski nr 39 (157)

 Tygodnik Podlaski nr 39 (157)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Bezpieczeństwo jazdy to podstawa!
Biała Podlaska

Bezpieczeństwo jazdy to podstawa! 1.10.2014 autor: (mat)

Już w najbliższy piątek na Placu Wolności odbędzie się piknik, którego motywem przewodnim jest rozwaga oraz bezpieczeństwo na drodze. Konferencja naukowa poświęcona tym zagadnieniom będzie miała miejsce w Urzędzie Miasta Biała Podlaska.

czytaj więcej

 
Prezydent Czapski otworzył zakład, który już od roku był otwarty
Biała Podlaska

Prezydent Czapski otworzył zakład, który już od roku był otwarty 1.10.2014 autor: sek

Zakład Zagospodarowywania Odpadów pracuje już od roku. Do tego jednak, aby uroczyście "przeciąć wstęgę" potrzebna była kampania wyborcza.

czytaj więcej

 
Grzech cieżki ministra rolnictwa

Grzech cieżki ministra rolnictwa 1.10.2014 autor: sek

W zawalonej totalnie sprawie rekompensat unijnych dla polskich rolników za rosyjskie embargo Marek Sawicki z PSL zgrzeszył mową, uczynkiem i zaniedbaniem.

czytaj więcej

 
Wstyd, panowie ludowcy!
Biała Podlaska

Wstyd, panowie ludowcy! 30.09.2014 autor: (sek.)

Komitet „Stop Pedofilii” zebrał ćwierć miliona podpisów pod projektem zmian w Kodeksie karnym, by karać za ułatwianie małoletnim podejmowania przedwczesnych zachowań seksualnych. Sejm wyrzucił ten obywatelski projekt do kosza. Kto stoi za tym skandalem?

czytaj więcej

 
Kabareton 2014. Wyjazdowe posiedzenie rządu
Biała Podlaska

Kabareton 2014. Wyjazdowe posiedzenie rządu 30.09.2014 autor: W

Zawiedli się ci, którzy czekali z zakupem biletów do ostatniej chwili. Wejściówki skończyły się gdy do tegorocznego Kabaretonu pozostał jeszcze tydzień. Bialski amfiteatr zapełnił się w niedzielne popołudnie 21 września do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

 
Zmiana na lepsze!
Biała Podlaska

Zmiana na lepsze! 26.09.2014 autor: Red.

– Idziemy po zwycięstwo, bo trzeba wreszcie zmienić nasz region na lepsze – zgodnie podkreślali uczestnicy konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Dariusz Stefaniuk, kandydat na prezydenta miasta, zaprezentował podczas niej swój program.

czytaj więcej

 
Makulatura na drzewo. Wielki sukces naszej akcji
Biała Podlaska

Makulatura na drzewo. Wielki sukces naszej akcji 25.09.2014 autor: red.

Podekscytowanie na twarzach dzieci, ciekawość dorosłych, moc konkursów i zabaw dla najmłodszych prowadzonych przez Wodzireja Wojtka, Wróżkę Anię, Panią Pirat – Iwonę Kochen, Sylwię Zdunkiewicz, przechadzającą się po Placu Wolności również na szczudłach, przejazdy bryczką oraz kolejny rekord zebranej makulatury to najkrótsze podsumowanie III edycji naszej akcji Makulatura na drzewo.

czytaj więcej

 
Akt bandytyzmu i polskiego antysemityzmu? Historyk odkłamuje!
Biała Podlaska

Akt bandytyzmu i polskiego antysemityzmu? Historyk odkłamuje! 24.09.2014 autor: MW

Na rynku wydawniczym ukazała się długo wyczekiwana książka bialskiego historyka Mariusza Bechty, opowiadająca o brawurowym opanowaniu Parczewa w 1946 roku przez oddział partyzancki WiN pod dowództwem Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia“.

czytaj więcej