Tygodnik Podlaski nr 103 (271)

Tygodnik Podlaski nr 103 (271)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Dochody Białej 2017 - wyłącznie na inwestycje
Biała Podlaska

Dochody Białej 2017 - wyłącznie na inwestycje 9.12.2016

Przeznaczenie dochodów wyłącznie na inwestycje, zracjonalizowanie wydatków na poziomie nie przekraczającym dochodów bieżących, poprawa efektywności gospodarowania środkami publicznymi oraz zapewnienie wkładu własnego do projektów wykorzystujących zewnętrzne źródła finansowania – to najważniejsze założenia przyszłorocznego budżetu Białej Podlaskiej.

czytaj więcej

 
Zgoda na kulturę
Biała Podlaska

Zgoda na kulturę 7.12.2016 autor: Agata Panasiuk

Bialska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zgoda” od 32 lat łoży na kulturę. Udostępniła i utrzymuje lokale, w których działają Klub Kultury Eureka i KK Piast. Od początku sponsoruje Ogólnopolski Konkurs Literacki im. J.I. Kraszewskiego oraz inne wydarzenia. – Takich dóbr jak kultura czy zdrowie nie powinno się wyceniać, gdyż to wartości bezcenne – mówi Jerzy Adamski, prezes „Zgody”.

czytaj więcej

 

Przed rokiem film, teraz książka 6.12.2016 autor: o. Mirosław Skrzydło OMI

Po filmie „Błogosławiona wina”, którego premiera odbyła się przed niewiele ponad rokiem, Kodeń doczekał się obszernej monografii pióra Jarosława Onyszczuka p.t. „Kodeń. Od siedziby magnackiej do osady gminnej”. Jej promocja połączona z wieczorem autorskim odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 18.45 w Domu Pielgrzyma kodeńskiego Sanktuarium.

czytaj więcej

 
Pierwsza Olimpiada wiedzy o lotnictwie
Biała Podlaska

Pierwsza Olimpiada wiedzy o lotnictwie 6.12.2016

Tadeusz Tański, nazywany ojcem polskiego lotnictwa, Podlaska Wytwórnia Samolotów, działająca w Białej Podlaskiej w l. 1923 – 1939, setki lotników, a wśród nich 2 dowódców słynnego Dywizjonu 303, lotnisko, na którym przez dziesięciolecia szkolili się piloci dęblińskiej szkoły Orląt… Trudno wymienić tradycje lotnicze Podlasia. Nic dziwnego, że tu właśnie odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym.

czytaj więcej

 
Piąta edycja "Makulatury na drzewo"
Biała Podlaska

Piąta edycja "Makulatury na drzewo" 2.12.2016

Tegoroczną akcję „Makulatura na Drzewo”, zainicjowaną w 2012 r. przez nasz tygodnik, przeprowadziła w tym roku Wojewódzka Organizacja św. Michała, tradycyjnie we współpracy z Nadleśnictwem Biała Podlaska.

czytaj więcej

 
Małe Wielkie Marzenia – konkurs Kasy Stefczyka dla dzieci
artykuł sponsorowany

Małe Wielkie Marzenia – konkurs Kasy Stefczyka dla dzieci 2.12.2016 autor: artykuł sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia to okres szczególnie wyczekiwany przez dzieci. Wszyscy przecież znają te emocje, kiedy po napisaniu listu do św. Mikołaja, czeka się na możliwość sprawdzenia pod choinką, jakie prezenty tam się znajdują. Kasa Stefczyka również przyłącza się do tej tradycji i jak co roku organizuje konkurs dla najmłodszych „Małe Wielkie Marzenia”.

czytaj więcej

 
Dobra zmiana na rzecz rodziny
Polityka

Dobra zmiana na rzecz rodziny 30.11.2016

Kończy się pierwszy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszy rok zapowiadanej dobrej zmiany . Postanowiliśmy sprawdzić, co tak naprawdę przyniosła ona polskim rodzinom i które z obietnic wyborczych już zostały zrealizowane.

czytaj więcej

 
Reforma oświaty – powrót do sprawdzonego systemu
Południowe Podlasie

Reforma oświaty – powrót do sprawdzonego systemu 29.11.2016

W całym kraju trwają konsultacje społeczne przed reformą oświaty, która wprowadzona będzie 1 września 2017 r. 16 listopada takie spotkanie odbyło się w Białej Podlaskiej, 23 listopada minister edukacji narodowej Anna Zalewska odwiedziła Lublin. Żaden rząd tego wcześniej nie robił – podkreślali to obecni na bialskim spotkaniu.

czytaj więcej