Tygodnik Podlaski nr 152 (320)

Tygodnik Podlaski nr 152 (320)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Zima pod własnym dachem
Łuków

Zima pod własnym dachem 17.11.2017 autor: fot. Andrzej Woźniak

Rodzina państwa Kołodzińskich straciła w pożarze wszystko. Niemal całkowicie spłonął ich dom. Dzięki pomocy finansowej Fundacji Stefczyka rodzina znów może zamieszkać na swoim – w wyremontowanym domu.

czytaj więcej

 
W trosce o zdrowie mieszkańców

W trosce o zdrowie mieszkańców 17.11.2017

Niska emisja zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych oraz obniżenie kosztów wytwarzania ciepła to najważniejsze z zalet ciepłowni zasilanych biomasą, a taka powstanie w Białej Podlaskiej w 2019 r.

czytaj więcej

 
Zielona Wyspa czy ruchome piaski

Będą sensacyjnie pozytywne wyniki gospodarcze i finansowe na koniec 2017 r. 15.11.2017 autor: Janusz Szewczak, Poseł PiS

Polską już nie straszy się dzieci. Polska nie jest też już „kamieni kupą”, wręcz przeciwnie – stawiana jest za wzór gospodarczych i finansowych zmian i sukcesów. Nie tylko nie wyprzedajemy – jak poprzednicy – majątku narodowego, ale go odzyskujemy w ramach repolonizacji.

czytaj więcej

 
Województwo lubelskie

Maluch+: 28 milionów do wzięcia 15.11.2017

W przyszłym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczy na tworzenie miejsc opieki nad małym dzieckiem 450 mln zł, co oznacza, że na woj. lubelskie przypadnie kwota ponad 28 mln zł. Do 24 listopada jednostki samorządu terytorialnego muszą złożyć wnioski o dofinansowanie, inne podmioty muszą to uczynić do 17 listopada br.

czytaj więcej

 
Powiat Bialski

Rosną umiejętności uczniów i kompetencje nauczycieli 14.11.2017 autor: RED.

Uczniowie i nauczyciele trzech szkół w projekcie „Aktywne szkoły zawodowe w powiecie bialskim”, którego celem jest lepsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy i doskonalenie kwalifikacji nauczycieli.

czytaj więcej

 
Obecnie z Wisek do Walinny, kiedy do Kolembród?
Powiat Radzyński

Obecnie z Wisek do Walinny, kiedy do Kolembród? 10.11.2017

Mieszkańcy powiatu radzyńskiego mają powody do radości. Do użytku oddany został zmodernizowany odcinek drogi nr 1072L, na odcinku Wiski – Walinna. W uroczystym otwarciu inwestycji uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, który jeszcze jako radny powiatu zabiegał o remont szlaku.

czytaj więcej

 
Walczyły o to cztery pokolenia
Południowe Podlasie

Walczyły o to cztery pokolenia 10.11.2017 autor: RED. (fot. wikipedia.pl)

Narodowy Dzień Niepodległości jako ustawowe święto państwowe świętować będziemy – paradoksalnie – dopiero po raz dwudziesty dziewiąty. Biała Podlaska, Radzyń, Parczew, Terespol, Domaszewnica, Borki, Podedwórze, Krzewica, Milanów, Rokitno... Trudno wymienić wszystkie miejscowości, gdzie odbędą się oficjalne obchody.

czytaj więcej

 
Biała Podlaska

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców 9.11.2017

Bialskie Centrum Przedsiębiorczości  i Aktywności Obywatelskiej zaprasza  przedsiębiorców i nie tylko do udziału  w bezpłatnych szkoleniach organizowanych  w dn. 13 – 17 listopada w ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,  a prowadzących już działalność – do  zasięgania w tych dniach również bezpłatnych  porad. 

czytaj więcej