Gala Tygodnika
 

Tygodnik Podlaski nr 58 (227)

Tygodnik Podlaski nr 58 (227)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Podlaskie miast walczą o pieniądze
Południowe podlasie

Podlaskie miast walczą o pieniądze 5.02.2016 autor: PK

Gra jest warta świeczki: mieszkańcy będą mogli uzyskać nawet 85% dofinansowania na instalację źródeł energii odnawialnej. Dlatego o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 będą ubiegać się w ich imieniu samorządy Białej Podlaskiej, Radzynia, Międzyrzeca, Parczewa i Terespola. Już w ubiegłym roku na spotkaniach z samorządowcami podejmował kwestię OZE senator Grzegorz Bierecki, gorący orędownik tej sprawy. Jest jedno ale... – Dotację otrzymają najwyżej ocenione projekty złożone do konkursu – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego.

czytaj więcej

 
Masz PIT? Weź pożyczkę
tekst sponsorowany

Masz PIT? Weź pożyczkę 5.02.2016 autor: tekst sponsorowany

Stos dokumentów i wydłużający się czas oczekiwania na decyzję kredytową to realia, z jakimi musi zmierzyć się coraz więcej osób ubiegających się o kredyt lub pożyczkę. Taki scenariusz nie musi być jednak regułą! Teraz otrzymany od pracodawcy druk PIT-11 lub PIT-40 może posłużyć nie tylko do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Przydatny może być także w Kasie Stefczyka! 

czytaj więcej

 
Gala Człowiek Roku 2015 Tygodnika Podlaskiego
Południowe podlasie

Gala Człowiek Roku 2015 Tygodnika Podlaskiego 4.02.2016 autor: red

Zakończyła się piąta już edycja plebiscytu Człowiek Roku 2015 Tygodnika Podlaskiego.

czytaj więcej

 
Rolnictwo

Nie przegap dopłat na paliwo 2.02.2016 autor: sek

Uwaga, zbliża się ważny termin dla rolników. W niedzielę 31 stycznia kończy się kolejny okres rozliczania zakupu paliwa na cele związane z produkcją rolną, rozpoczęty 1 sierpnia 2015 r. Przypominamy, że od tego okresu rośnie stawka zwrotu akcyzy do 1 zł za litr paliwa, a także limit do wykorzystania w całym roku 2016 – do 86 zł za hektar.

czytaj więcej

 
Prewencyjny odstrzał dzików
Południowe podlasie

Prewencyjny odstrzał dzików 2.02.2016 autor: red.

Z powodu występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) za wschodnią granicą Polski planowane jest wprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików wzdłuż granicy.

czytaj więcej

 
Prezydent wolności
Polska

Prezydent wolności 2.02.2016 autor: red.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał nagrodę Człowiek Wolności 2015 tygodnika „wSieci”. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie, gromadząc wybitne osobistości ze świata polityki, kultury i gospodarki.

czytaj więcej

 
artykuł sponsorowany

Zamów gotówkę prosto do domu! 2.02.2016 autor: artykuł sponsorowany

Zamów gotówkę prosto do domu! Wygodnie, szybko i bez zbędnych komplikacji – jeśli lubisz mieć przy sobie gotówkę, skorzystaj z naszej oferty! Pieniądze zostaną dostarczone przez kuriera pod wskazany przez Ciebie adres. Wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję w placówce Kasy Stefczyka. 

czytaj więcej

 
Wspólna troska o małą ojczyznę
Biała Podlaska

Wspólna troska o małą ojczyznę 1.02.2016 autor: AP

Przedsiębiorca rzuca pomysł, oferuje materiały, maszyny i lokal. Szuka wolontariuszek – pań wprawnych w krawiectwie lub gotowych do pracy (z fachową pomocą). Cel – szycie ubrań dla dzieci z ubogich rodzin. Odzew – przerósł oczekiwania.

czytaj więcej