Tygodnik Podlaski nr 178 (347)

Tygodnik Podlaski nr 178 (347)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

RUSZA BUDOWA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH
BIAŁA PODLASKA

RUSZA BUDOWA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH 25.05.2018

Jeszcze w tym roku powstaną ścieżki rowerowe przy ul. Brzeskiej, Terebelskiej, Grunwaldzkiej, Piłsudskiego, Janowskiej i Warszawskiej (etap I). W ciągu 3 lat powstanie ich łącznie 30 km.

czytaj więcej

 
MIESZKANIA GOTOWE
BIAŁA PODLASKA

MIESZKANIA GOTOWE 25.05.2018

W sobotę odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do 186 mieszkań wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

czytaj więcej

 
ŚWIADECTWO WIARY I PATRIOTYZMU
Radzyń Podlaski

ŚWIADECTWO WIARY I PATRIOTYZMU 25.05.2018

Udostępnienie do zwiedzania więziennej celi w byłej katowni Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa rozpoczęło proces tworzenia w Radzyniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych. – Napisy w tej celi są dokumentem historii i patriotyzmu, ale też głębokiej wiary, którą w inskrypcjach wyznają więźniowie w okolicznościach okrutnych i beznadziejnych – powiedział w trakcie uroczystości ks. kan. Andrzej Kieliszek.

czytaj więcej

 
9000 godzin praktyk
Biała Podlaska

9000 godzin praktyk 23.05.2018 autor: fot. nadesłane/Ewa Toczek

Doskonalenie wiedzy uczniów i wykładowców, nowe kwalifikacje zawodowe i blisko 1,6 mln zł wydatkowanych na sprzęt i wyposażenie 20 pracowni zawodowych to najważniejsze efekty projektu „Fachowcy z Brzeskiej!”

czytaj więcej

 
Inwestycja za 55 milionów
Biała Podlaska

Inwestycja za 55 milionów 23.05.2018 autor: fot. Anna Sawczuk

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym powstanie pracownia endoskopowa, umożliwiająca badania dolnego i górnego odcinka układu pokarmowego. Będzie to jedyny taki ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej.

czytaj więcej

 

Wielki rolniczy przekręt PSL? 21.05.2018 autor: FP

„To była największa grabież pieniędzy w historii polskiej wsi. Kwota nieprawidłowości może sięgać 3 mld zł, a kłopoty mają kolejni politycy PSL i PO, którzy tolerowali i ochraniali gigantyczną grabież” – czytamy w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”. Sprawa dotyczy także naszego regionu.

czytaj więcej

 
Losy pomnika „Odrodzenie Ojczyzny”
Biała Podlaska

Losy pomnika „Odrodzenie Ojczyzny” 18.05.2018

Pomimo próśb wojewody lubelskiego i starosty bialskiego, by X rocznicę odzyskania niepodległości upamiętnić wznoszeniem budynków użyteczności publicznej, tylko w powiecie bialskim powstało kilkanaście rocznicowych monumentów, w tym bialski pomnik „Odrodzenie Ojczyzny”, stojący na Placu Wolności w l. 1928 – 1939.

czytaj więcej

 
W RADZYNIU POWSTAJE MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Radzyń Podlaski

W RADZYNIU POWSTAJE MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 18.05.2018 autor: RED., fot. Karol Niewęgłowski

Utworzenie muzeum stało się możliwe dzięki temu, że w ostatnim czasie zwolnił się lokal, do którego przypisana jest piwnica zawierająca najwięcej zachowanych inskrypcji. Są to nazwiska, czasami tylko inicjały, daty, kreski odliczające dni pobytu, rysunki, sentencje – mówi burmistrz Jerzy Rębek.

czytaj więcej