Tygodnik Podlaski nr 82 (200)

Tygodnik Podlaski nr 82 (200)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

6 sierpnia Andrzej Duda obejmie urząd Prezydenta RP
Polska

6 sierpnia Andrzej Duda obejmie urząd Prezydenta RP 31.07.2015 autor: red.

W czwartek 6 sierpnia br. prezydencką przysięgę złoży w Sejmie RP Andrzej Duda. Po wygłoszeniu orędzia prezydent będzie uczestniczył w mszy św. w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Na Zamku Królewskim odbierze insygnia władzy. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi, a już dwa dni potem ruszy w pierwszy objazd Polski.

czytaj więcej

 
Czy zaleje nas zboże z Ukrainy?
podlasie

Czy zaleje nas zboże z Ukrainy? 29.07.2015 autor: Sek

Znów „nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”? Tym razem chodzi o nasze zboże i o polityków PSL. Nie słuchają głosu rozsądku, bo pochodzi z opozycji politycznej – ze szkodą dla polskiego rolnika i wszystkich obywateli.

czytaj więcej

 
Czworonożni strażnicy
podlasie

Czworonożni strażnicy 27.07.2015 autor: Agnieszka Lubaszewska

Te zwierzęta – tak jak ich przewodnicy – codziennie chodzą do pracy. O wynikach wspólnego ciężkiego wysiłku tego tandemu media zazwyczaj informują lakonicznie: „przemyt został uniemożliwiony dzięki podjęciu tropu przez wyszkolonego psa”.

czytaj więcej

 
SKOK-i obiektem brudnej kampanii politycznej
polityka

SKOK-i obiektem brudnej kampanii politycznej 24.07.2015 autor: sek

– Sektor SKOK stał się obiektem brudnej kampanii politycznej – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Rafał Matusiak, prezes Krajowej SKOK. – Tak zwana afera SKOK miała zaszkodzić kasom. Dziś mamy do czynienia z dalszą próbą wykorzystywania SKOK-ów w kampanii przed wyborami parlamentarnymi. 

czytaj więcej

 
Skarb z Dołhy
Krzyż z parafi i w Dołdze – tak wyglądał w momencie, gdy znalazł go ks. Przybyłowicz...

Skarb z Dołhy 24.07.2015 autor: Tekst i foto: Jakub Wojsiełk

Nie wiadomo w jaki sposób krzyż, pochodzący najprawdopodobniej z połowy XVIII wieku, ocalał z pożogi, która w 1988 roku strawiła cały kościół – mówi ks. Leszek Przybyłowicz. – Najważniejsze, że ponownie znajdzie się on wśród nas – dodaje kapłan, znalazca zabytku.

czytaj więcej

 
Bialscy policjanci będą mieli sztandar
Biała Podlaska

Bialscy policjanci będą mieli sztandar 22.07.2015 autor: red

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej była jedną z niewielu na ścianie wschodniej, która nie posiadała sztandaru. Wkrótce to się zmieni! Podczas wojewódzkiego święta tych służb uroczyście zostanie przekazana nowa chorągiew. Na czele komitetu który ją zakupił, stanął prezydent Dariusz Stefaniuk.

czytaj więcej

 
Gratulacje z całego świata i owacja na stojąco. To była kadencja sukcesów!
finanse

Gratulacje z całego świata i owacja na stojąco. To była kadencja sukcesów! 17.07.2015 autor: red.

Grzegorz Bierecki, senator Południowego Podlasia, zakończył kadencję przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU). 3000 delegatów z całego świata, przybyłych na tegoroczną konferencję tej jednej z najważniejszych organizacji finansowych świata podziękowało mu owacją na stojąco.

czytaj więcej

 
Wakacje z rozsądkiem
Biała Podlaska

Wakacje z rozsądkiem 16.07.2015 autor: alred

Alkohol i potęgowana nim brawura od lat przodują wśród przyczyn tragicznych zdarzeń, których statystyka rośnie w okresie wakacji w zastraszającym tempie. Niewielu wypadkom zapobiegną wzmożone nawet działania policji, zdecydowanej większości potencjalnych nieszczęść – zachowanie zdrowego rozsądku.

czytaj więcej