Tygodnik Podlaski nr 63 (181)

Tygodnik Podlaski nr 63 (181)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Prezydent Stefaniuk: Przepraszam za urzędników
Biała Podlaska

Prezydent Stefaniuk: Przepraszam za urzędników 25.03.2015 autor: red

W ciągu dwóch miesięcy opracowana zostanie uchwała, określająca przejrzyste zasady przydziału mieszkań komunalnych, powołana nowa Komisja Mieszkaniowa i sporządzona lista osób oczekujących na mieszkanie – zadeklarowali włodarze Białej Podlaskiej.

czytaj więcej

 
podlasie

Bialskie szkoły: uprzywilejowani i pozostali 24.03.2015 autor: Agnieszka Lubaszewska

Oświata pochłania lwią cześć wydatków budżetu miasta, w ubiegłym roku miasto na dofinansowanie szkół wyłożyło ponad 13 mln zł.

czytaj więcej

 
Patrz w górę, wypatruj bociana
podlasie

Patrz w górę, wypatruj bociana 23.03.2015 autor: Sek

Jeśli w naturze wszystko pójdzie z godnie z planem w połowie przyszłego tygodnia, czyli około 24 – 25 marca w naszej okolicy powinny pojawić się pierwsze tej wiosny bociany.

czytaj więcej

 
Zakazane, bo polskie?
podlasie

Zakazane, bo polskie? 20.03.2015

Chleb na zakwasie pieczony w domu – skład: żyto i orkisz z naszych upraw, woda ze studni, sól z Wieliczki, naturalne bakterie; sok jabłkowy wyciskany w domu – skład: 100% soku z jabłek z naszego sadu, kwaśne mleko, skład: mleko od naszej krowy, naturalne bakterie, ser z bazylią – skład: ser z mleka od naszej krowy, bazylia z ogródka, sól z Wieliczki – to tylko kilka potraw z liczącej sześćset pozycji listy produktów żywnościowych... zakazanych w Polsce.

czytaj więcej

 
Kilometry Dobra
podlasie

Kilometry Dobra 19.03.2015 autor: Sek

Caritas Diecezji Siedleckiej wraz z 28 innymi organizacjami z całego kraju rozpoczął II edycję ogólnopolskiej kampanii charytatywnej „Kilometry dobra”. 

czytaj więcej

 
Ruszyła akcja Caritasu "Jałmużna wielkopostna"
podlasie

Ruszyła akcja Caritasu "Jałmużna wielkopostna" 19.03.2015 autor: red

Powstrzymanie się od zbędnych wydatków i przeznaczenie zaoszczędzonych pieniędzy na pomoc potrzebującym to idea akcji „Jałmużna Wielkopostna”, prowadzonej przez Caritas w całym kraju.

czytaj więcej

 
Ile euro na hektar?
rolnictwo

Ile euro na hektar? 17.03.2015 autor: Sek

Od 16 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Urzędnicy apelują do rolników, by składali wnioski już w marcu, jeżeli chcą otrzymać dopłaty w grudniu.

czytaj więcej

 
Miękkie lądowanie przegranych
podlasie

Miękkie lądowanie przegranych 16.03.2015 autor: Marek Wasiliuk

Były prezydent Białej Podlaskiej został dyrektorem, a niedawny jeszcze burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego – menedżerem. Trwają przetasowania i przeprowadzki, by zapewnić atrakcyjne miejsca pracy przegranym w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

czytaj więcej