Tygodnik Podlaski nr 118 (286)

Tygodnik Podlaski nr 118 (286)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Odnawialne Źródła Energii bliżej Białej.
Biała Podlaska

Odnawialne Źródła Energii bliżej Białej. 29.03.2017

Marszałek uznał protest. Wniosek magistratu o dofinansowanie małych instalacji OZE był – jak się okazuje – przygotowany precyzyjnie, co wykazała ponowna jego ocena.

czytaj więcej

 
Cywilizuje się rynek kredytów hipotecznych
Polska

Cywilizuje się rynek kredytów hipotecznych 27.03.2017

Jeszcze w tym roku wejdzie w życie ustawa o kredycie hipotecznym, której głównym celem jest ochrona konsumentów i usprawnienie procedury uzyskiwania takich kredytów. – Ustawa ucywilizuje ten rynek i sprawi, ze nadużycia jakie miały miejsce do tej pory, nie będą już możliwe – podkreśla senator Grzegorz Bierecki, jeden z twórców tej ustawy.

czytaj więcej

 
Radzyń samodzielny fi nansowo
Radzyń Podlaski

Radzyń samodzielny fi nansowo 20.03.2017

Gmina miejska Radzyń Podlaski znalazła się na 2 miejscu w województwie lubelskim i 181 pozycji w Polsce (na 2478 gmin) w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego pod względem samodzielności finansowej.

czytaj więcej

 
Od Światowych do Światowych
Biała Podlaska

Od Światowych do Światowych 20.03.2017

Rejon Biała Podlaska Światowych Dni Młodzieży będzie organizował comiesięczne spotkania młodych pod nazwą „Bialskie Czuwania Młodych – od Światowych do Światowych Panama 2019”. Pierwsze odbyło się w piątek (17.03) o godz. 18 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Długa 1).

czytaj więcej

 
Turystyczna trasa lotnicza
Biała Podlaska

Turystyczna trasa lotnicza 17.03.2017

Turystyka lotnicza w Polsce znajduje się w powijakach. Skrzykuje się kilka osób i lecą np. na Węgry czy Litwę. Na zachodzie niegdyś też tak było. A teraz? Na jednym z lotnisk niemieckich odnotowano w ciągu roku 60 tys. operacji lotniczych czyli odlotów i przylotów. To wynik, którego nie osiąga chyba nawet Okęcie – mówi senator Józef Zając, pomysłodawca polskiej turystycznej trasy lotniczej: Jelenia Góra – Kraków – Krosno – Rzeszów – Chełm – Biała Podlaska.

czytaj więcej

 
Niezwyczajna 2016

Niezwyczajna 2016 13.03.2017 autor: Mikołaj Turyk

W czasach moralnie trudnych takie zasady jak solidność, przyzwoitość, słowność, zaradność, samodzielność wciąż pozostają żywe, dzięki takim ludziom – między innymi – jak Marta Pomorska, najlepszy instruktor ZHP „Niezwyczajni 2016” w kategorii „Aktywność społeczna”.

czytaj więcej

 
Ruszy odbudowa szlaków wodnych
Południowe Podlasie

Ruszy odbudowa szlaków wodnych 10.03.2017

Akt ratyfikacyjny dotyczący Europejskiego porozumienia o głównych śródlądowych drogach wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN), który podpisał prezydent Andrzej Duda, nie tylko zobowiązuje Polskę do użeglownienia polskich szlaków wodnych, w tym E40, przebiegającego przez Południowe Podlasie, ale i umożliwia ubieganie się o unijne środki na inwestycje z tym związane. – Wielki żal, że PO przez 10 lat nie kiwnęła palcem w tej sprawie – mówi senator Grzegorz Bierecki, gorący orędownik odbudowy szlaków wodnych.

czytaj więcej