Tygodnik Podlaski nr 160 (328)

Tygodnik Podlaski nr 160 (328)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Dobre, bo bialskie
Biała Podlaska

Dobre, bo bialskie 16.01.2018

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, PHU „Drewit” Adam Siliwoniuk, P.W. Vikking KTS Sp. z o.o. wBiałej Podlaskiej oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie laureatami nagród starosty bialskiego „Dobre, bo bialskie”. Tytuł lidera samorządności otrzymała gmina Leśna Podlaska.

czytaj więcej

 
100 NOWYCH MIEJSC PRACY

100 NOWYCH MIEJSC PRACY 12.01.2018 autor: RED., fot. materiały własne

Alvin Gajadhur, szef Głównej Inspekcji Transportu Drogowego poinformował, że w bialskim wydziale zamiejscowym GITD w roku bieżącym pracę podejmie dodatkowych 100 osób. Nabór ruszy jeszcze w I kwartale br.

czytaj więcej

 
Każdy człowiek jest artystą

Każdy człowiek jest artystą 10.01.2018

Magdalena Wójcik, uznana i utalentowana bialska malarka, prowadzi nieodpłatny pilotażowy program „Sztukam” czyli kurs poszukiwania sztuki. Uczestnicy mają okazję poznania nie tylko technik warsztatowych, ale i samego siebie.

czytaj więcej

 
12 samorządowców z burmistrzem na czele odeszło z PO
Terespol

12 samorządowców z burmistrzem na czele odeszło z PO 9.01.2018

Widzimy zbyt mocne i wyraźne skręcenie w kierunku lewej strony, a dla mnie – osoby, która ma prawicowe poglądy – jest to nie do pogodzenia. Przyznaję, że nie jest mi po drodze szeroka koalicja pomiędzy PO, a PSL, Nowoczesną i SLD – tak m.in. uzasadniał swą decyzję burmistrz Jacek Danieluk w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

czytaj więcej

 
Gospodarka

Raport NBP: polskie rodziny mają się coraz lepiej 8.01.2018 autor: FP/wgospodarce.pl

PO i Nowoczesna straszyły upadkiem gospodarki i niemożnością realizacji obietnic wyborczych przez PiS, a tymczasem mamy ogromny wzrost dochodów państwa, a także, co najważniejsze, znaczącą poprawę życia obywateli. Najnowsze dane GUS i NBP nie zostawiają suchej nitki na przewidywaniach opozycji – Polakom żyje się coraz lepiej.

czytaj więcej

 
Pierwsza inwestycja w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Biała Podlaska

Pierwsza inwestycja w Specjalnej Strefie Ekonomicznej 8.01.2018

Bialska firma Edwood Sp. z o.o. zbuduje nowy zakład na terenach podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap inwestycji ruszy wiosną tego roku. Bialski przedsiębiorca uzyskał już zezwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz wygrał przetarg na trzy działki o łącznej powierzchni 3,4 ha.

czytaj więcej

 
Gospodarka

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi Unii, Francji i Niemcom, to chodzi o pieniądze 4.01.2018 autor: Janusz Szewczak, Poseł PiS

Jeśli Francuzi i Niemcy mówią o braku praworządności w Polsce, to zawsze chodziło i chodzi albo o wielkie pieniądze, wojnę gospodarczą, albo o chęć skolonizowania. Trzeba mieć plan i odwagę, by skutecznie wybić im to z głowy.

czytaj więcej