Tygodnik Podlaski nr 29 (147)

Tygodnik Podlaski nr 29 (147)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

25 lipca – Dzień Bezpiecznego Kierowcy 24.07.2014 autor: (mat)

W dniu imienin Krzysztofa, patrona kierowców, od 8 lat obchodzimy święto Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Pomysł obchodów tego dnia  powstał z inicjatywy krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współudziale Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego i założyciela fundacji „Kierowca Bezpieczny”.

czytaj więcej

 

24 lipca - Dzień Policjanta 24.07.2014 autor: (mat)

To rocznica - blisko 95 lat temu powołana została Polska Policja Państwowa. Święto Dnia Policjanta obchodzone jest od kilkunastu lat. To dzień wszystkich policjantów. My jednak postanowiliśmy porozmawiać z mieszkańcami miasta o bialskich policjantach i… Większość spotkanych osób, nie chciała rozmawiać na temat policji. Skąd taka obawa?

czytaj więcej

 
Krzna – czysta rzeka
Podlasie

Krzna – czysta rzeka 24.07.2014 autor: Wojciech Łocheński

O niegdysiejszej rozległości wąskiej obecnie Krzny świadczą obecnie jedynie liczne starorzecza. Nad jej brzegami – nawet w obrębie Białej Podlaskiej – spotyka się dzisiaj tylko wędkarzy. Trudno jednak ujrzeć w tym miejscu łódkę bądź kajak, co na przełomie lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku było codziennym widokiem.

czytaj więcej

 
Pierwszy dzień  XIV Festiwalu Życia
kodeń

Pierwszy dzień XIV Festiwalu Życia 23.07.2014 autor: Kajetan Garbela

Dla grup to dzień przybycia do Kodnia, dla organizatorów zaś - ostatni moment, by wszystko dograć. Ekipa organizacyjna od rana dwoiła się i troiła, żeby wszystko było gotowe na przyjazd grup i pojedynczych uczestników. Jak się okazało, nie tylko organizatorom przydarzyło się wiele niespodzianek..

czytaj więcej

 
Święto bialskiej policji
Biała Podlaska

Święto bialskiej policji 22.07.2014 autor: W.

Awanse, resortowe odznaczenia i nagrody pieniężne otrzymali wyróżniający się bialscy policjanci z okazji Święta Policji. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji poinformował również o przekazaniu bialskiej komendzie sześciu nowocześnie wyposażonych radiowozów policyjnych marki Nissan Pathfinder.

czytaj więcej

 
Męska zabawa z zasadami
Terespol

Męska zabawa z zasadami 22.07.2014 autor: Marek Wasiluk

Na całym świecie ludzie wyjeżdżają do odludnych miejsc: lasów czy opuszczonych fabryk, aby grać w Air Soft Guns. Wymarzonym miejscem do takiej zabawy są terespolskie forty.

czytaj więcej

 

Polski dług w obcych rękach 21.07.2014 autor: Redakcja

Już 34 procent obligacji Skarbu Państwa jest w rękach zagranicznych inwestorów. Zarabiają na nich obcy, a polskie podmioty są dyskryminowane. – To ze wszech miar niedobra, niebezpieczna sytuacja – mówi senator Grzegorz Bierecki, który w specjalnym oświadczeniu pyta o obligacje ministra finansów Mateusza Szczurka.

czytaj więcej

 
Caritas dzieciom
Podlasie

Caritas dzieciom 21.07.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizuje w tym roku w Zakopanem 5 wakacyjnych turnusów dla dzieci z ubogich rodzin. 12 lipca wyjechała w Tatry 55-osobowa grupa dzieci na kolejny tygodniowy pobyt.

czytaj więcej