Tygodnik Podlaski nr 40 (209)

Tygodnik Podlaski nr 40 (209)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje
Biała Podlaska

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje 5.10.2015 autor: red

W Wiedniu koło Hallenstadionu, gdzie zgromadzeni są imigranci, wykryto dezynterię. Z kolei na jednej z greckich wysp pojawiły się przypadki zachorowań na cholerę. Prawdopodobnie chorobę na wyspę przywieźli ze sobą imigranci. Czy na tego typu zagrożenia przygotowany jest ośrodek dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej?

czytaj więcej

 
Michał  Archanioł z Pannami Wyklętymi
Biała Podlaska

Michał Archanioł z Pannami Wyklętymi 2.10.2015 autor: Sek

Ale się działo! Mimo deszczowej pogody tegoroczny Jarmark Michałowy, stały punkt obchodów ofi cjalnego święta Białej Podlaskiej, czyli dni patrona, św. Michała Archanioła, cieszył się wielkim powodzeniem. Nie mogło być inaczej w roku, w którym przypadają 490. urodziny miasta

czytaj więcej

 
Senatorowie w obronie rolników
Podlasie

Senatorowie w obronie rolników 2.10.2015 autor: AFLW

Pan Bóg doświadczył Egipcjan 7-letnim okresem lat chudych. Polakom zesłał 8-letnie katastrofalne rządy PO-PSL. Jedną z najbardziej dotkniętych plagą złych rządów grup społecznych bez wątpienia są rolnicy.

czytaj więcej

 
Po prostu cuda
Biała Podlaska

Po prostu cuda 30.09.2015 autor: Agata Panasiuk

Utraciły pracę, były przekonane że nie znajdą swojego miejsca w życiu, zaliczały się do tych wykluczonych społecznie. Aż trafi ły do Bialskiej Spółdzielni Socjalnej „Progres”, obecnie występującej pod nazwą Bialskie Cuda.

czytaj więcej

 
Zachować chrześcijańską tożsamość
Polska

Zachować chrześcijańską tożsamość 30.09.2015 autor: red

Polski Instytut Katolicki „Sursum Corda” zorganizował konferencję dotyczącą klauzuli sumienia. Na to pojęcie powoływał się prof. Bogdan Chazan, odmawiając zabicia nienarodzonego dziecka. – Spotkała go za to straszna nagonka, prześladowania i zwolnienie z pracy. Jesteśmy po to, by takie haniebne ataki nie mogły się powtarzać – mówi senator Grzegorz Bierecki, fundator Instytutu.

czytaj więcej

 
Poseł z hucpą w tle
Biała Podlaska

Poseł z hucpą w tle 29.09.2015 autor: AT

Brutalne napaści na Kościół, walka o legalizację marihuany, szukanie popularności przez nieustanne doniesienia do prokuratury – z tym kojarzył się do tej pory poseł Marcin Kabaciński z dawnego Ruchu Palikota. Teraz kandydujący w wyborach polityk postanowił zrobić „show” w Białej Podlaskiej. Mimo, że z grodem nad Krzną do tej pory nie miał nic wspólnego, zapowiedział, że będzie „rozliczał” działania urzędu miasta.

czytaj więcej

 
Córom i Synom Parczewskiej Ziemi…
Praczew

Córom i Synom Parczewskiej Ziemi… 29.09.2015 autor: IG

Na cmentarzu przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie odbyło się uroczyste odsłonięcie odrestaurowanego pomnika, poświęconego Córom i Synom Parczewskiej Ziemi: poległym w walkach o niepodległość Ojczyzny i pomordowanym w obozach koncentracyjnych, ofi arom sowieckich represji, zesłańcom i Żołnierzom Wyklętym, którzy stanęli do walki o przeciwko komunistycznemu zniewoleniu.

czytaj więcej

 
Aktywna Jesień Seniorów
Południowe podlasie

Aktywna Jesień Seniorów 29.09.2015 autor: red

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w dniu 31 sierpnia 2015 roku rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego pt. „Senior na plus! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus”.

czytaj więcej