Tygodnik Podlaski nr 92 (260)

Tygodnik Podlaski nr 92 (260)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Zamieszanie na wale
Biała Podlaska

Zamieszanie na wale 28.09.2016

Na wale przeciwpowodziowym przy Krznie znajdującym się między ul. Zamkową z Al. Tysiąclecia, pojawił się w minionym tygodniu napis: „Wejście i poruszanie się zabronione”.

czytaj więcej

 
Żołnierze "Zenona"
Warszawa

Żołnierze "Zenona" 27.09.2016

W Senacie RP otwarto wystawę „Żołnierze Oddziału «Zenona» 34. Pułku Piechoty AK”, legendarnego w naszym regionie żołnierza i dowódcę, pomijanego przez peerelowską historiografię.

czytaj więcej

 
Dbamy o mamy
Biała Podlaska

Dbamy o mamy 27.09.2016 autor: Agata Panasiuk

W Białej Podlaskiej od roku działa Stowarzyszenie „Dbamy o Mamy”. Jego celem jest kompleksowa troska o matki oraz ich dzieci. Nad tym ambitnym zadaniem czuwa grono specjalistów z różnych dziedzin.

czytaj więcej

 
Województwo lubelskie

ABW prześwietla ośrodki doradztwa rolniczego 26.09.2016

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, czy dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego popełnił przestępstwo, przekazując majątek ODR pod zarząd marszałka województwa.

czytaj więcej

 
IKS Classic i IKS na 500 – wygodne rachunki osobiste
artykuł sponsorowany

IKS Classic i IKS na 500 – wygodne rachunki osobiste 23.09.2016 autor: artykuł sponsorowany

Konto osobiste jest najbardziej popularnym, bezpiecznym i praktycznym sposobem dysponowania własnymi pieniędzmi. Skarbonki czy skarpety to dziś jedynie symbole, a portfele służą do noszenia kart płatniczych oraz ewentualnie drobnego bilonu.

czytaj więcej

 
Rząd nie zaniedbuje najstarszych Polaków
Zdrowie

Rząd nie zaniedbuje najstarszych Polaków 23.09.2016

Premier Beata Szydło w ubiegłorocznym sejmowym exposé ujęła wprowadzenie bezpłatnych leków dla seniorów, obok programu 500 +, jako jedno z głównych zobowiązań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Od 1 września br. na liście bezpłatnych leków dla seniorów znajduje się 1129 preparatów i 68 substancji czynnych, przede wszystkim związanych z leczeniem chorób wieku podeszłego.

czytaj więcej

 
Inwestujemy w rozwój dzieci
Województwo lubelskie

Inwestujemy w rozwój dzieci 21.09.2016

Nie na samochody czy luksusowe dobra materialne. Mieszkańcy województwa lubelskiego podkreślają, że pieniądze otrzymywane w ramach świadczenia „Rodzina 500+” inwestują w intelektualny, kulturalny i fizyczny rozwój swoich dzieci.

czytaj więcej

 
Lech Orliński-Prawdzic. Pożegnanie hetmana
Terespol

Lech Orliński-Prawdzic. Pożegnanie hetmana 21.09.2016 autor: Szczepan Kalinowski

Idąc Nadburzańskim Szlakiem Kościuszkowskim między Kuzawką a Drohiczynem, patrząc na terespolski pomnik Tadeusza Kościuszki, który ofiarował miastu czy Strzelców Kurkowych uświetniających lokalne i państwowe uroczystości zawsze pamiętać będziemy o Lechu Orlińskim herbu Prawdzic. Swoją działalność określał lapidarnie: to mój obowiązek względem naszej historii i tradycji, by trwać jak trwały pokolenia, bo do nas należy dziedzictwo tej Ziemi.

czytaj więcej