Tygodnik Podlaski nr 67 (185)

Tygodnik Podlaski nr 67 (185)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Najwyższy czas na PIT
podlasie

Najwyższy czas na PIT 17.04.2015 autor: red

Caritas organizuje dyżury dla tych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy przeszkolonych pracowników w złożeniu zeznania podatkowego. W Białej Podlaskiej będzie można w ten sposób wypełnić PIT codziennie w dni robocze do 30 kwietnia

czytaj więcej

 
Podlaska pamięć o Smoleńsku i Katyniu
podlasie

Podlaska pamięć o Smoleńsku i Katyniu 17.04.2015 autor: red.

Katastrofa smoleńska nigdy nie stała się przedmiotem polskiego lub międzynarodowego śledztwa. Rząd PO-PSL powierzył wyjaśnienie tej kwestii… Rosjanom. Nam, obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej, pozostaje jedynie wspólna modlitwa za wszystkich rodaków, zamordowanych i zmarłych na nieludzkiej ziemi.

czytaj więcej

 
Stres przedmaturalny czyli wszystko w normie
Stres przedmaturalny, czyli wszystko w normie

Stres przedmaturalny czyli wszystko w normie 14.04.2015 autor: Agnieszka Lubaszewska

O przygotowaniach do majowych egzaminów, planach, nadziejach i obawach rozmawiamy z uczniami klas trzecich LO im. Józafa I. Kraszewskiego, popularnego „Kraszaka”.

czytaj więcej

 
W Komarówce Podlaskiej mają pod górkę
Komarówka Podlaska

W Komarówce Podlaskiej mają pod górkę 14.04.2015 autor: Marek Wasiluk

Mieszkańcy wielu podlaskich gmin nadal dotkliwie odczuwają skutki likwidacji bialskiego PKS. Absurdalna decyzja koalicji PSL-PO zarządzającej województwem doprowadziła do rozpadu sieci publicznego transportu na Podlasiu. Dotyczy to również mieszkańców powiatu radzyńskiego.

czytaj więcej

 
Inwestycje i porządki
fot. Urząd Miasta Biała Podlaska

Inwestycje i porządki 13.04.2015 autor: al

Droga Wojskowa oraz ulica Topolowa zyskają asfaltowe nawierzchnie. Zarządzanie bialskim Cmentarzem Komunalnym przejmie miejski zakład „Zieleń”.

czytaj więcej

 
W kolejkach po zdrowie
podlasie

W kolejkach po zdrowie 13.04.2015 autor: Agnieszka Lubaszewska

Nie od dziś wiadomo, że – aby się leczyć – trzeba mieć końskie zdrowie. Mimo optymistycznych zapowiedzi z początku roku o skróceniu kolejek do lekarzy specjalistów na wizytę czeka się coraz dłużej. Z odsieczą osobom chorym miała przyjść „polityka informacyjna”. Na stronach internetowych NFZ jest możliwość znalezienia pierwszego wolnego terminu do poszukiwanego specjalisty, ale i to zawodzi.

czytaj więcej

 
Polski rolnik 2015: Nowoczesny tradycjonalista
rolnictwo

Polski rolnik 2015: Nowoczesny tradycjonalista 10.04.2015 autor: Sek

Na bok stereotypy o zapyziałości polskiej wsi! Rolnik 2015 ma telefon komórkowy zawsze pod ręką, a w domu ma laptop, bo skutecznie posługuje się dostępem do sieci, korzystając np. z e-konta w banku. Jednocześnie nasz rolnik na szczycie hierarchii swych życiowych wartości cały czas plasuje rodzinę, dzieci i zdrowie.

czytaj więcej

 
Obchody piątej rocznicy tragedii smoleńskiej
Podlasie

Obchody piątej rocznicy tragedii smoleńskiej 10.04.2015 autor: red

Dzisiaj i w najbliższych dniach w wielu miastach Polski odbędą się uroczystości V rocznicy tragedii smoleńskiej, w której oprócz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z małżonką i Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie, zginęli dowódcy wszystkich rodzajów polskich Sił Zbrojnych, parlamentarzyści, duchowni, reprezentanci organizacji kombatanckich.

czytaj więcej