Tygodnik Podlaski nr 59 (228)

Tygodnik Podlaski nr 59 (228)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Płać kartą Visa i korzystaj!

Płać kartą Visa i korzystaj! 12.02.2016 autor: artykuł sponsorowany

Z kartą płatniczą w portfelu można czuć się swobodnie podczas zakupów w hipermarkecie, małym, przydomowym sklepie, ale także dokonując transakcji na pośrednictwem Internetu.

czytaj więcej

 
Biała bez imigrantów
Biała Podlaska

Biała bez imigrantów 12.02.2016 autor: RS

Temat imigrantów i realizacji wdrożenia programu Rodzina 500 Plus zdominował konferencję prasową w bialskim magistracie, w której udział wzięli senator Grzegorz Bierecki i poseł Jan Szewczak

czytaj więcej

 
Przygody księdza kanonika Mariana Daniluka z Bogiem, powołaniem, Polską i człowiekiem
Biała Podlaska

Przygody księdza kanonika Mariana Daniluka z Bogiem, powołaniem, Polską i człowiekiem 12.02.2016 autor: TM

Ksiądz kanonik wychodzi z założenia, że człowiek z powołaniem musi pomagać innym w odkrywaniu swojego życiowego powołania: dobrej córki i syna, później dobrej żony i męża, wreszcie matki i ojca. To najważniejsze, bo Polska jest tak prawa i mocna, jak jej najmniejsze ogniwa – rodziny

czytaj więcej

 
1,5 mln na budowę Armii Krajowej
biała podlaska

1,5 mln na budowę Armii Krajowej 10.02.2016 autor: AP

Na budowę alei Armii Krajowej Urząd Miasta Biała Podlaska pozyskał 1,5 miliona złotych dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. O dofinansowanie walczyło ponad 100 projektów, zakwalifikowało 41 najlepszych. Miasto otrzymało 1,5 mln zł, czyli 50 proc. inwestycji, która zostanie zrealizowana w bieżącym roku.

czytaj więcej

 
Największy w Polsce Bieg Pamięci
południowe podlasie

Największy w Polsce Bieg Pamięci 10.02.2016 autor: red

Zainicjowane w 2013 roku staraniem Fundacji „ Wolność i Demokracja” Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w ubiegłym roku w 81 miastach, w tym w Białej Podlaskiej i Parczewie. Uczestniczyło w nich ponad 20 tys. biegaczy.

czytaj więcej

 
Ks. Marian Daniluk Człowiekiem Roku „Tygodnika Podlaskiego”!
Biała Podlaska

Ks. Marian Daniluk Człowiekiem Roku „Tygodnika Podlaskiego”! 8.02.2016 autor: red.

O służbie Bogu i Ojczyźnie, młodości w harcerstwie i pomocy Polakom mieszkającym po obu stronach Bugu mówił ks. Kanonik Marian Daniluk, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej, któremu na uroczystej gali Tygodnika Podlaskiego wręczono nagrodę Człowieka Roku 2015.

czytaj więcej

 
Podlaskie miast walczą o pieniądze
Południowe podlasie

Podlaskie miast walczą o pieniądze 5.02.2016 autor: PK

Gra jest warta świeczki: mieszkańcy będą mogli uzyskać nawet 85% dofinansowania na instalację źródeł energii odnawialnej. Dlatego o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 będą ubiegać się w ich imieniu samorządy Białej Podlaskiej, Radzynia, Międzyrzeca, Parczewa i Terespola. Już w ubiegłym roku na spotkaniach z samorządowcami podejmował kwestię OZE senator Grzegorz Bierecki, gorący orędownik tej sprawy. Jest jedno ale... – Dotację otrzymają najwyżej ocenione projekty złożone do konkursu – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego.

czytaj więcej

 
Masz PIT? Weź pożyczkę
tekst sponsorowany

Masz PIT? Weź pożyczkę 5.02.2016 autor: tekst sponsorowany

Stos dokumentów i wydłużający się czas oczekiwania na decyzję kredytową to realia, z jakimi musi zmierzyć się coraz więcej osób ubiegających się o kredyt lub pożyczkę. Taki scenariusz nie musi być jednak regułą! Teraz otrzymany od pracodawcy druk PIT-11 lub PIT-40 może posłużyć nie tylko do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Przydatny może być także w Kasie Stefczyka! 

czytaj więcej