Tygodnik Podlaski nr 16 (134)

Tygodnik Podlaski nr 16 (134)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Walczy z rakiem dla pięcioletniego syna
międzyrzec podlaski

Walczy z rakiem dla pięcioletniego syna 23.04.2014 autor: Marek Wasiluk

Wszystko zmieniło się w jednej chwili, gdy 21 czerwca 2011 roku straciła przytomność. Karetka odwiozła ją do szpitala, gdzie po szeregu badań Magda dowiedziała się, że ma raka. Postanowiła walczyć i wygrać. Dla synka Kubusia, który jest całym jej światem.

czytaj więcej

 
Nasi żołnierze w walkach o granice
Podlasie

Nasi żołnierze w walkach o granice 23.04.2014 autor: Wojciech Łocheński

Przy końcu wojny, kiedy wszystkie oddziały odpoczywały, to 9-ą dywizję piechoty, jako jedną z najpewniejszych, trzymałem jeszcze przez dwa lata na stopie wojennej, na kresach – marszałek Józef Piłsudski

czytaj więcej

 
Cenna inicjatywa
Podlasie

Cenna inicjatywa 22.04.2014 autor: Wojciech Sumliński

Pierwsza część Akademii Nowego Samorządu za nami. Jak jej dotychczasowy przebieg oceniają uczestnicy, co szczególnie utkwiło im w pamięci z zajęć i czego spodziewają się po części drugiej, która nastąpi po „świąteczno kanonizacyjnej” przerwie? O tym – i inne tylko o tym – opowiadają uczestnicy ANS.

czytaj więcej

 
Tysiące miejsc pracy w nowej kopalni
Podlasie

Tysiące miejsc pracy w nowej kopalni 22.04.2014 autor: Redakcja

Jest szansa na pracę dla mieszkańców Podlasia! Australijski inwestor szykuje się do uruchomienia kopalni w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Wydobycie ma ruszyć w ciągu kilku najbliższych lat.

czytaj więcej

 
Zobacz film z wizyty Arturo Mariego
Podlasie

Zobacz film z wizyty Arturo Mariego 18.04.2014

W minioną sobotę i niedzielę Arturo Mari, osobisty fotograf i przyjaciel Jana Pawła II. Na Południowe Podlasie zaprosił niezwykłego gościa senator Grzegorz Bierecki. W spotkaniach w Parczewie, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Białej Podlaskiej i Kodniu uczestniczyły tłumy mieszkańców regionu. Nie obyło się bez łez wzruszenia… Zobacz film z wizyty Arturo Mariego na Podlasiu.

czytaj więcej

 
„Daję świadectwo świętości Jana Pawła II”
Podlasie

„Daję świadectwo świętości Jana Pawła II” 18.04.2014 autor: WOJ.

Nie tylko mieszkańcy Parczewa, Radzynia, Międzyrzeca, Białej Podlaskiej i Kodnia mieli szczęście spotkać się z Arturo Marim, fotografem i przyjacielem Jana Pawła II. Byli wśród nich również liczni wierni z Włodawy, Kocka, Łukowa i Siedlec.

czytaj więcej

 
Mamy nowego biskupa
Podlasie

Mamy nowego biskupa 18.04.2014 autor: Redakcja

Nasza diecezja ma nowego pasterza. Papież Franciszek mianował ordynariuszem siedleckim ks. bpa Kazimierza Gurdę, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Ksiądz biskup ma 60 lat, jest doktorem teologii i nauk patrystycznych. Święcenia przyjął w 1978 roku, zaś sakrę biskupią w roku 2005. Jego zawołanie biskupie brzmi: „Iesu, in Te confido” (Jezu, ufam Tobie!). Sprawujący przez ostatnie 12 lat urząd ordynariusza bp Zbigniew Kiernikowski został nowym biskupem legnickim. Data ingresu bp Kazimierza Gurdy nie jest jeszcze znana. Nowy ordynariusz zawita do naszej diecezji po Świętach Wielkanocnych.

czytaj więcej