Tygodnik Podlaski nr 29 (147)

Tygodnik Podlaski nr 29 (147)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Święto bialskiej policji
Biała Podlaska

Święto bialskiej policji 22.07.2014 autor: W.

Awanse, resortowe odznaczenia i nagrody pieniężne otrzymali wyróżniający się bialscy policjanci z okazji Święta Policji. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji poinformował również o przekazaniu bialskiej komendzie sześciu nowocześnie wyposażonych radiowozów policyjnych marki Nissan Pathfinder.

czytaj więcej

 
Męska zabawa z zasadami
Terespol

Męska zabawa z zasadami 22.07.2014 autor: Marek Wasiluk

Na całym świecie ludzie wyjeżdżają do odludnych miejsc: lasów czy opuszczonych fabryk, aby grać w Air Soft Guns. Wymarzonym miejscem do takiej zabawy są terespolskie forty.

czytaj więcej

 

Polski dług w obcych rękach 21.07.2014 autor: Redakcja

Już 34 procent obligacji Skarbu Państwa jest w rękach zagranicznych inwestorów. Zarabiają na nich obcy, a polskie podmioty są dyskryminowane. – To ze wszech miar niedobra, niebezpieczna sytuacja – mówi senator Grzegorz Bierecki, który w specjalnym oświadczeniu pyta o obligacje ministra finansów Mateusza Szczurka.

czytaj więcej

 
Caritas dzieciom
Podlasie

Caritas dzieciom 21.07.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizuje w tym roku w Zakopanem 5 wakacyjnych turnusów dla dzieci z ubogich rodzin. 12 lipca wyjechała w Tatry 55-osobowa grupa dzieci na kolejny tygodniowy pobyt.

czytaj więcej

 
Kto zarobi na obligacjach Czapskiego?
Biała podlaska

Kto zarobi na obligacjach Czapskiego? 21.07.2014 autor: Redakcja

Biała Podlaska wyemitowała obligacje komunalne. Tydzień temu pisaliśmy o wielkich kosztach, jakie poniesie miasto (a więc my, podatnicy) z tytułu odsetek. Dziś zastanawiamy się, kto zarobi na pomyśle prezydenta Andrzeja Czapskiego.

czytaj więcej

 
Jedzie pociąg do Łukowa
parczew

Jedzie pociąg do Łukowa 18.07.2014 autor: IG

W ubiegłym roku powrócił do Parczewa po 13 latach przerwy pasażerski ruch kolejowy. Już wtedy parczewscy samorządowcy zapowiadali, że będą lobbować na rzecz dalszej modernizacji i przywrócenia ruchu kolejowego na całej linii między Lublinem a Łukowem.

czytaj więcej

 
Rekordowo niskie ceny rzepaku

Rekordowo niskie ceny rzepaku 18.07.2014 autor: Ilona Gabrylewicz

Ceny rzepaku spadają w zatrważającym tempie! Jeszcze pod koniec czerwca rolnicy mogli uzyskać 1458 zł za tonę, obecnie firmy skupowe proponują 1200 - 1350 zł za tonę.

czytaj więcej

 
kodeń

Pod hasłem „Mechanika katolika” 18.07.2014 autor: W

21 lipca br. rozpocznie się w Kodniu imprezą powitalno-integracyjną „Włącz system” Festiwal Życia 2014.

czytaj więcej