Tygodnik Podlaski nr 41 (210)

Tygodnik Podlaski nr 41 (210)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Kodeńska premiera „Błogosławionej winy”
„Błogosławioną winę” obejrzało w Kodniu podczas 4 seansów ponad 1200 osób

Kodeńska premiera „Błogosławionej winy” 9.10.2015

W trakcie czterech projekcji Błogosławioną winę” obejrzało w kodeńskiej bazylice ponad 1200 osób. Mimo tylu pokazów nie wszystkim się to udało. Bazylika nie jest duża i trzeba było wydawać karty wejściowe, by widzowie w godnych warunkach mogli przeżyć to wydarzenie. W miniony weekend „Błogosławioną winę” obejrzeli również mieszkańcy Kąkolewnicy, Janowa Podlaskiego, Leśnej Podlaskiej oraz Międzyrzeca.

czytaj więcej

 
Rzeka imigrantów przepłynie przez Białą
Podlasie

Rzeka imigrantów przepłynie przez Białą 9.10.2015 autor: WK

Do ośrodków dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej i w Białej Podlaskiej ma trafi ć ok. 7 tys. imigrantów. Decyzji rządu PO-PSL stanowczo sprzeciwili się włodarze grodu nad Krzną. Wsparli ich senator Grzegorz Bierecki oraz kandydat PiS na posła Jan Janusz Szewczak. Senator Bierecki zadał szereg pytań w sprawie niepokojących planów rządu ministrowi zdrowia i szefowi urzędu do spraw cudzoziemców.

czytaj więcej

 
Wieczór  i Dzień Papieski
Biała Podlaska

Wieczór i Dzień Papieski 8.10.2015 autor: red

W sobotę 10 października o godz. 16 rozpocznie się w sali widowiskowo – konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 Wieczór Papieski, który rozpocznie modlitwą błogosławieństwem i słowem duszpasterskim JE ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. 

czytaj więcej

 
Batalia o fundusze na wschodnią obwodnicę
Biała Podlaska

Batalia o fundusze na wschodnią obwodnicę 8.10.2015 autor: AP

Takiej jednomyślności i wspólnego frontu w kwestii pozyskania unijnych funduszy na inwestycje drogowe dawno nie było! Bialscy radni, władze miasta i podlascy parlamentarzyści wystosowali wspólne stanowisko w sprawie inwestycji, dotyczącej budowy wschodniej obwodnicy miasta i przebudowy ulicy Warszawskiej.

czytaj więcej

 
Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje
Biała Podlaska

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje 5.10.2015 autor: red

W Wiedniu koło Hallenstadionu, gdzie zgromadzeni są imigranci, wykryto dezynterię. Z kolei na jednej z greckich wysp pojawiły się przypadki zachorowań na cholerę. Prawdopodobnie chorobę na wyspę przywieźli ze sobą imigranci. Czy na tego typu zagrożenia przygotowany jest ośrodek dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej?

czytaj więcej

 
Michał  Archanioł z Pannami Wyklętymi
Biała Podlaska

Michał Archanioł z Pannami Wyklętymi 2.10.2015 autor: Sek

Ale się działo! Mimo deszczowej pogody tegoroczny Jarmark Michałowy, stały punkt obchodów ofi cjalnego święta Białej Podlaskiej, czyli dni patrona, św. Michała Archanioła, cieszył się wielkim powodzeniem. Nie mogło być inaczej w roku, w którym przypadają 490. urodziny miasta

czytaj więcej

 
Senatorowie w obronie rolników
Podlasie

Senatorowie w obronie rolników 2.10.2015 autor: AFLW

Pan Bóg doświadczył Egipcjan 7-letnim okresem lat chudych. Polakom zesłał 8-letnie katastrofalne rządy PO-PSL. Jedną z najbardziej dotkniętych plagą złych rządów grup społecznych bez wątpienia są rolnicy.

czytaj więcej

 
Po prostu cuda
Biała Podlaska

Po prostu cuda 30.09.2015 autor: Agata Panasiuk

Utraciły pracę, były przekonane że nie znajdą swojego miejsca w życiu, zaliczały się do tych wykluczonych społecznie. Aż trafi ły do Bialskiej Spółdzielni Socjalnej „Progres”, obecnie występującej pod nazwą Bialskie Cuda.

czytaj więcej