Tygodnik Podlaski nr 70 (239)

Tygodnik Podlaski nr 70 (239)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Pierwsza Komunia

Pierwsza Komunia 29.04.2016 autor: tekst sponsorowany

Pierwsza Komunia Pierwsza Komunia Święta to jedno z najdonioślejszych wydarzeń w życiu dziecka. Tak ważny dzień wymaga odpowiedniej oprawy. Aby spokojnie zaplanować wszystkie wydatki związane z uroczystością, warto wspomóc się pożyczką w Kasie Stefczyka. 

czytaj więcej

 
Radny i jego wyborcy
Biała Podlaska

Radny i jego wyborcy 29.04.2016 autor: KR

Ludzie często twierdzą, że radni uaktywniają się tylko w przeddzień wyborów, po których zapominają o swoich wyborcach. Eliasz Iwan postanowił zadać kłam tej obiegowej opinii. Rok temu z własnej inicjatywy otworzył przy ul. Łomaskiej biuro, aby móc bliżej poznać sprawy mieszkańców i wspierać ich w rozwiązywaniu problemów. Funkcję radnego traktuje bowiem jako łącznika między bialczanami a urzędem. – To mieszkańcy nas wybrali i powinniśmy być ich głosem – podkreśla.

czytaj więcej

 
Bialskie Centrum Kultury nosić będzie imię Bogusława Kaczyńskiego
Biała Podlaska

Bialskie Centrum Kultury nosić będzie imię Bogusława Kaczyńskiego 29.04.2016 autor: AP

Bialskie Centrum Kultury nosić będzie imię Bogusława Kaczyńskiego. Taką decyzję na ostatniej sesji Rady Miasta podjęli radni. Bogusław Kaczyński zmarł 21 stycznia br. w wieku 73 lat.

czytaj więcej

 
Radzyń Podlaski

Radzyń talentami stoi 29.04.2016 autor: TL

Prawdziwy deszcz nagród spłynął ostatnio na radzyńską młodzież. Nastolatki zostały finalistkami Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego, uczniowie ZSP mistrzami Polski, a licealistka z I klasy ma już w kieszeni indeks na studia.

czytaj więcej

 

Weź udział w Wielkim Konkursie Kulinarnym Kasy Stefczyka! 22.04.2016 autor: artykuł sponsorowany

Weź udział w Wielkim Konkursie Kulinarnym Kasy Stefczyka! Kasa Stefczyka w swoją misję ma wpisane uczestnictwo w życiu lokalnych społeczności.

czytaj więcej

 
Trupy wypadają z szafy
Biała Podlaska

Trupy wypadają z szafy 21.04.2016 autor: AP

Urząd Miasta Biała Podlaska przegrał sprawę o „Zajazd u Radziwiłła”. Właścicielowi tego obiektu kasa miejska musi zapłacić 1,55 mln zł. Na specjalnie zwołanej sesji radni głosowali zmiany w budżecie Zwiększyli wydatki o 1 mln 550 tys. zł w związku z zasądzonym przez Sąd Apelacyjny w Lublinie zwrotem nakładów poniesionych w budynku „Zajazd u Radziwiłła”. Czy winni poniosą konsekwencje?

czytaj więcej

 
Klęska w oziminach
rolnictwo

Klęska w oziminach 18.04.2016 autor: BM

Wietrzna pogoda z długimi okresami dotkliwych mrozów bez pokrywy śnieżnej uderzyła w oziminy. Błędy poprzedniej ekipy z ministerstwa rolnictwa kierowanego przez Marka Sawickiego (PSL) skutecznie sparaliżowały możliwość pomocy dla poszkodowanych rolników.

czytaj więcej

 
Szansa dla Krzny
Biała Podlaska

Szansa dla Krzny 15.04.2016 autor: KW

Urząd Marszałkowski wybrał najważniejsze przedsięwzięcia dla rozwoju województwa.

czytaj więcej