Tygodnik Podlaski nr 60 (178)

Tygodnik Podlaski nr 60 (178)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Kogo zatrudnił Urząd Miasta? Zdradzamy, kim jest Artur Kozioł
Biała Podlaska

Kogo zatrudnił Urząd Miasta? Zdradzamy, kim jest Artur Kozioł 4.03.2015 autor: red

W ubiegłym roku Urząd Miasta ogłosił konkurs na starszego inspektora Straży Miejskiej. Został nim Artur Kozioł. Dwóch pozostałych kandydatów nie spełniło wymogów formalnych. Lokalne media podejrzewają w przebiegu rekrutacji działania „układu”.

czytaj więcej

 
Produkuj energię i zarabiaj
podlasie

Produkuj energię i zarabiaj 4.03.2015 autor: red

Do końca 2020 roku Polska musi produkować 15,5 proc. energii ze źródeł odnawialnych. Czy Południowe Podlasie skorzysta z rządowego programu dofi nansowania mikroinstalacji solarnych lub wiatrowych oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska?

czytaj więcej

 
Firmy przewozowe zjadają własny ogon
podlasie

Firmy przewozowe zjadają własny ogon 3.03.2015 autor: Agnieszka Lubaszewska

Przedsiębiorstwo Transportowe „Jakontrans” w 2008 roku posiadało 117 samochodów, obecnie – 50. W ubiegłym roku ponad 70 procent polskich fi rm przewozowych uzyskało ujemny wynik ekonomiczny: żeby przetrwać – wyprzedają tabor.

czytaj więcej

 
Biskup Gurda ostro o konwencji "antyprzemocowej"
podlasie

Biskup Gurda ostro o konwencji "antyprzemocowej" 3.03.2015 autor: AFLW

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda w liście pasterskim ostro skrytykował przyjęcie przez parlament konwencji „antyprzemocowej”. Duszpasterz wprost napisał, że konwencja wskazuje, iż źródłem przemocy wobec kobiet i w rodzinie jest religia, tradycja i kultura. Warto przypomnieć, że za skandalicznym dokumentem głosowali posłowie lewicy, PO ale także rzekomo „konserwatywnego” i „chrześcijańskiego” PSL-u…

czytaj więcej

 
Kapłan dostał mandat za… herbatę
Biała Podlaska

Kapłan dostał mandat za… herbatę 27.02.2015 autor: red

Piętnaście osób uczestniczących w blokadzie drogi krajowej nr 2 w miejscowości Zdany zostało ukaranych mandatami. Znalazł się wśród nich ks. Stanisław Chodźko, proboszcz parafi i w Zbuczynie, który przywiózł marznącym rolnikom gorącą

czytaj więcej

 
Cześć i chwała bohaterom
Biała Podlaska

Cześć i chwała bohaterom 27.02.2015 autor: Red

Zainicjowane w 2013 roku przez Fundację „Wolność i Demokracja” Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się w 81 polskich miastach, w tym w Parczewie i Białej Podlaskiej.

czytaj więcej

 
Randka z bronią
podlasie

Randka z bronią 26.02.2015 autor: Tekst i Foto: Mirosław Barczyński


Sylwestrowa noc 1946 roku. Zakończony powodzeniem atak oddziałów Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” na Radzyń Podlaski. Dowodzeni przez „Kłosa” żołnierze ze Stoczka blokują ogniem dwóch karabinów maszynowych MG-34 ze stanowisk na ul. Ostrowieckiej (naprzeciwko wejścia do kościoła pw. Świętej Trójcy) Komendę Powiatową MO. Prześledźmy losy żołnierzy uczestniczących w tej akcji oraz ich broni…

czytaj więcej

 
Byt liceum zagrożony?
Komarówka Podlaska

Byt liceum zagrożony? 25.02.2015 autor: red

Do 28 lutego br. samorządy mają czas na podjęcie decyzji w sprawie likwidacji małych wiejskich szkół. Oby przetrwały wszystkie!

czytaj więcej