Tygodnik Podlaski nr 30 (148)

Tygodnik Podlaski nr 30 (148)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Podlasie

Krzyk rozpaczy, czyli blokowanie dróg 25.07.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Kolejny raz w tym roku rolnicy zostali zmuszeni do protestów. W miejscowości Kózki, powiat łosicki krajową „dziewiętnastkę” blokowali producenci owoców, natomiast krajową „dwójkę” na odcinku Rogoźnica – Międzyrzec Podlaski rolnicy, których uprawy zniszczyły dziki.

czytaj więcej

 
Pamięć – obowiązkiem
lasy parczewskie

Pamięć – obowiązkiem 25.07.2014

70 lat temu niemieccy zbrodniarze dokonali mordu na mieszkańcach wsi Plebania Wola i Makoszka. W pobliskich Lasach Parczewskich toczyły się też walki partyzanckie. W rocznicy tych wydarzeń uczestniczyli kombatanci, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy ziemi parczewskiej. W imieniu senatora Grzegorza Biereckiego list okolicznościowy odczytał Radosław Kozak.

czytaj więcej

 
Sukces tkaczek z Hruda
hrud

Sukces tkaczek z Hruda 25.07.2014 autor: Marta Gadomska

GOK Biała Podlaska został laureatem w konkursie na najciekawszą ofertę agroturystyczną w regionie lubelskim. Pracownia tkacka w Hrudzie GOK Biała Podlaska zwyciężyła w kategorii na najciekawszy produkt turystyki wiejskiej, którego elementem nie jest nocleg.

czytaj więcej

 
Dariusz Stefaniuk na prezydenta!
Biała Podlaska

Dariusz Stefaniuk na prezydenta! 25.07.2014 autor: Redakcja

Dariusz Stefaniuk, wiceprzewodniczący rady miasta, wystartuje w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej. – Wspaniali mieszkańcy naszego miasta zasługują na to, by żyć dostatnio, bezpiecznie i spokojnie. Wiem, jak tego dokonać – mówi Dariusz Stefaniuk.

czytaj więcej

 

25 lipca – Dzień Bezpiecznego Kierowcy 24.07.2014 autor: (mat)

W dniu imienin Krzysztofa, patrona kierowców, od 8 lat obchodzimy święto Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Pomysł obchodów tego dnia  powstał z inicjatywy krajowego Duszpasterstwa Kierowców oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współudziale Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego i założyciela fundacji „Kierowca Bezpieczny”.

czytaj więcej

 

24 lipca - Dzień Policjanta 24.07.2014 autor: (mat)

To rocznica - blisko 95 lat temu powołana została Polska Policja Państwowa. Święto Dnia Policjanta obchodzone jest od kilkunastu lat. To dzień wszystkich policjantów. My jednak postanowiliśmy porozmawiać z mieszkańcami miasta o bialskich policjantach i… Większość spotkanych osób, nie chciała rozmawiać na temat policji. Skąd taka obawa?

czytaj więcej

 
Krzna – czysta rzeka
Podlasie

Krzna – czysta rzeka 24.07.2014 autor: Wojciech Łocheński

O niegdysiejszej rozległości wąskiej obecnie Krzny świadczą obecnie jedynie liczne starorzecza. Nad jej brzegami – nawet w obrębie Białej Podlaskiej – spotyka się dzisiaj tylko wędkarzy. Trudno jednak ujrzeć w tym miejscu łódkę bądź kajak, co na przełomie lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku było codziennym widokiem.

czytaj więcej

 
Święto bialskiej policji
Biała Podlaska

Święto bialskiej policji 22.07.2014 autor: W.

Awanse, resortowe odznaczenia i nagrody pieniężne otrzymali wyróżniający się bialscy policjanci z okazji Święta Policji. Lubelski Komendant Wojewódzki Policji poinformował również o przekazaniu bialskiej komendzie sześciu nowocześnie wyposażonych radiowozów policyjnych marki Nissan Pathfinder.

czytaj więcej