Tygodnik Podlaski nr 33 (151)

Tygodnik Podlaski nr 33 (151)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Miasto tradycji i historii
parczew

Miasto tradycji i historii 20.08.2014 autor: Ilona Gabrylewicz

Parczew obchodził 450-lecie przyjęcia uchwał Soboru Trydenckiego. W połowie września planowane są uroczystości religijnie z udziałem przedstawicieli najwyższych władz kościelnych.

czytaj więcej

 
Szelest

Święto plonów w Szeleście 20.08.2014 autor: (mat)

Ostatniego dnia sierpnia, Szelest w gminie Rossosz zaprasza do udziału w powiatowych dożynkach.  Po mszy świętej, dożynkowy korowód rozpocznie oficjalny pochód. 

czytaj więcej

 
Biała podlaska

Rodzinny festyn na zakończenie wakacji 20.08.2014 autor: (mat)

Ciekawą imprezą na koniec wakacji będzie z pewnością festyn „Grunt to rodzinka”. Zaplanowano wiele atrakcji, które w niedzielę, 31 sierpnia czekają na wszystkich, którzy pojawią się tego dnia w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

czytaj więcej

 
Grzech wołający o pomstę do nieba
gospodarka

Grzech wołający o pomstę do nieba 19.08.2014 autor: A. Lubaszewska

Uzyskanie zatrudnienia to jeszcze nie wszystko. Do pełni szczęścia brak regularnych wypłat wynagrodzenia – wśród pracodawców trafiają się niesolidni.

czytaj więcej

 
Podlasie

Cud nad Wisłą 19.08.2014 autor: Mirosław Barczyński

Według Brytyjczyka Edgara D’Abernona polsko-sowiecka bitwa warszawska 1920 roku powszechnie zwana „Cudem nad Wisłą” była jedną z 18 przełomowych bitew w dziejach świata. Ledwie 25 lat później uratowane przez Polaków przed bolszewickim zalewem mocarstwa zachodnioeuropejskie oddały Rzeczpospolitą Stalinowi.

czytaj więcej

 
Będzie więcej galerii handlowych?
Biała podlaska

Będzie więcej galerii handlowych? 18.08.2014 autor: AL

W Białej Podlaskiej w zawrotnym tempie przybywa sklepów wielkopowierzchniowych. Radni na ostatniej sierpniowej sesji zatwierdzili dalsze inwestycje przy ul. Narutowicza, dzięki którym przybędą kolejne sklepy „giganty”.

czytaj więcej

 
Zawiesić spłatę rolniczych kredytów!
Podlasie

Zawiesić spłatę rolniczych kredytów! 18.08.2014 autor: (AT)

Wśród ofiar ekonomicznej wojny, wydanej nam przez Putina, są niestety także mieszkańcy Południowego Podlasia. Prawo i Sprawiedliwość, korzystając z pomysłu senatora Grzegorza Biereckiego, chce ulżyć rolnikom i przedsiębiorcom w tych trudnych chwilach.

czytaj więcej

 
Biała podlaska

Wspólnie dla ziemi 14.08.2014 autor: W

Fundacja Kreacja – Magia Rąk zaprasza w dn. 14 – 16 sierpnia br. na III Festiwal Sztuki Kreatywnego Recyklingu. Już w czwartek o godz. 18 odbędą się warsztaty ekologiczne – prezentacja wykonywania rzeczy użytkowych z odpadów (metalu, opon, puszek, części komputerowych), gry terenowe oraz koncerty.

czytaj więcej