Tygodnik Podlaski nr 48 (217)

Tygodnik Podlaski nr 48 (217)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Dobry lekarz i serdeczny człowiek
Południowe podlasie

Dobry lekarz i serdeczny człowiek 30.11.2015 autor: AP

Barbara Barszczewska pomogła przyjść zdrowo i szczęśliwie na ten świat wielu, wielu dzieciom w naszym regionie. Znana jest nie tylko jako wysokiej klasy specjalista, ale i jako odważny oraz serdeczny człowiek. Lekarz medycyny, specjalista II stopnia ginekologii-położnictwa, lekarz medycyny estetycznej. Obecnie prowadzi gabinet ginekologiczny i medycyny estetycznej – Puella.

czytaj więcej

 
Inwestycyjne plany miasta
Biała Podlaska

Inwestycyjne plany miasta 30.11.2015 autor: AP

Planowanie budżetu opiera się na elementarnej zasadzie – w pierwszej kolejności fundusze muszą być przeznaczone na najpilniejsze i priorytetowe potrzeby. W obu przypadkach sytuację utrudnia konieczność spłaty zobowiązań kredytowych. Jak tym wyzwaniom usiłują sprostać plany inwestycyjne miasta Biała Podlaska na 2016 rok?

czytaj więcej

 
Koniec świata! Złodzieje w  sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia!
Kodeń, Terespol, Biała Podlaska

Koniec świata! Złodzieje w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia! 27.11.2015 autor: Rybal

Złodzieje nie uszanowali nawet dostojeństwa kodeńskiego sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia! Jakby tego było mało, policjanci, którzy szybko ustalili sprawców włamania, przy próbie zatrzymania jednego z nich zostali brutalnie i znienacka zaatakowani – oblano ich oraz radiowozy benzyną i próbowano podpalić.

czytaj więcej

 
Wspólna modlitwa, integracja i świętowanie
Parczew

Wspólna modlitwa, integracja i świętowanie 25.11.2015 autor: Ilona Gabrylewicz

W Parczewie, tak jak wcześniej w Białej Podlaskiej i Radzyniu, odbyła się w miniony piątek konferencja prasowa poświęcona Światowym Dniom Młodzieży. Oficjalne deklaracje rodzin chcących ugościć pątników będą przyjmowane podczas tegorocznej kolędy duszpasterskiej.

czytaj więcej

 
Muzyka łagodzi obyczaje
Biała Podlaska

Muzyka łagodzi obyczaje 25.11.2015 autor: red

Jedyne bialskie licem oferujące profile artystyczne – muzyczny i plastyczny – to IV LO im. Stanisława Staszica. Chór „Camerata” składający się z uczniów tej szkoły ma długą i bogatą historię. Zmieniali się chórzyści i dyrygenci, ale stałą wartością zespołu pozostaje wysoki poziom wykonawczy, żywiołowość, czar i młodzieńczy wdzięk.

czytaj więcej

 
I Kongres Samorządowy w Lublinie
Lublin

I Kongres Samorządowy w Lublinie 24.11.2015 autor: red

Pod auspicjami lubelskiej Fundacji Akademii Nauk i lubelskiego Urzędu Statystycznego odbył się w Lublinie I Kongres Samorządowy.

czytaj więcej

 
Bezrobocie spada, problem pracy nadal dotkliwy
Biała Podlaska

Bezrobocie spada, problem pracy nadal dotkliwy 23.11.2015 autor: AP

Bezrobocie w powiecie bialskim nadal jest na wyższym poziomie niż średnio w województwie lubelskim. Jednak w statystykach Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej pojawił się pozytywny sygnał – spada liczba osób bezrobotnych. Czy będzie to stała tendencja?

czytaj więcej

 
Bezpieczeństwo kołem się toczy
Podlasie

Bezpieczeństwo kołem się toczy 23.11.2015 autor: sek

Gdy temperatura powietrza spada, a synoptycy ostrzegają o pierwszych przelotnych opadach deszczu i śniegu, pora pomyśleć o wymianie opon na zimowe. Źle dobrane opony niosą za sobą wiele zagrożeń i to nie tylko w okresie zimowym.

czytaj więcej