Tygodnik Podlaski nr 59 (177)

Tygodnik Podlaski nr 59 (177)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Randka z bronią
podlasie

Randka z bronią 26.02.2015 autor: Tekst i Foto: Mirosław Barczyński


Sylwestrowa noc 1946 roku. Zakończony powodzeniem atak oddziałów Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” na Radzyń Podlaski. Dowodzeni przez „Kłosa” żołnierze ze Stoczka blokują ogniem dwóch karabinów maszynowych MG-34 ze stanowisk na ul. Ostrowieckiej (naprzeciwko wejścia do kościoła pw. Świętej Trójcy) Komendę Powiatową MO. Prześledźmy losy żołnierzy uczestniczących w tej akcji oraz ich broni…

czytaj więcej

 
Byt liceum zagrożony?
Komarówka Podlaska

Byt liceum zagrożony? 25.02.2015 autor: red

Do 28 lutego br. samorządy mają czas na podjęcie decyzji w sprawie likwidacji małych wiejskich szkół. Oby przetrwały wszystkie!

czytaj więcej

 
Rolnicy pod oknami władzy: teraz wóz albo przewóz
Biała Podlaska

Rolnicy pod oknami władzy: teraz wóz albo przewóz 25.02.2015 autor: Sek

„Gdzie mamy protestować? Na polach?” „Chłopi razem” – wykrzykiwali na ulicach Warszawy rolnicy z całej Polski. Uczestniczyli w wielotysięcznej, wspólnej demonstracji rolnicznych związków zawodowych.

czytaj więcej

 
Prezydent wpuszcza tylnymi drzwiami żywność GMO
rolnictwo

Prezydent wpuszcza tylnymi drzwiami żywność GMO 24.02.2015 autor: Na podstawie materiałów NSZZ Solidarność RI, Radio Maryja oprac. sek

6 lutego prezydent Bronisław Komorowski podpisał kontrowersyjną nowelizację ustawy o GMO, czyli żywności modyfikowanej genetycznie. 

czytaj więcej

 
Polskie mleko idzie jak woda!
Rolnictwo

Polskie mleko idzie jak woda! 24.02.2015 autor: Sek

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich ogłosił, że w roku 2014 wyeksportowano o 15 proc. więcej produktów mleczarskich niż w 2013 roku, a wartość eksportu sięgnie 1,8 mld euro. Aż o 70 proc. wzrósł eksport mleka w proszku, a o 25 proc. świeżego mleka. Ale producentów to nie cieszy...

czytaj więcej

 
PiS: Siedem pilnych ruchów dla ratowania wsi

PiS: Siedem pilnych ruchów dla ratowania wsi 23.02.2015 autor: Sek

Prezes Prawa i Sprawiedliwości skierował 12 lutego list do premier Ewy Kopacz, w którym apeluje o „podjęcie działań ratujących polską wieś”.

czytaj więcej

 
Nasi rodzice to ludzie, którzy sieją światło
Żabce

Nasi rodzice to ludzie, którzy sieją światło 20.02.2015

Edyta i Jarosław Wojtasińscy uważają, że miejsce każdego dziecka jest w domu, a nie w placówce opiekuńczej; że każde dziecko musi mieć rodzinę – Mamę, Tatę, rodzeństwo, nie zaś – wychowawców i kolegów. Dlatego wychowują dziesięcioro pociech (szesnaścioro dorosłych żyje już „na własny rachunek”). Dlatego wspierają rodziny nie radzące sobie z wychowaniem biologicznych dzieci.

czytaj więcej

 
Zamiast kin - sale widowiskowe
Podlasie

Zamiast kin - sale widowiskowe 19.02.2015 autor: Marek Wasiluk

Starsze osoby z z sentymentem wspominają przykurzoną czerwoną kotarę, skrzypiące fotele i szum taśmy w projektorze. To już – niestety – przeszłość. Stare kina likwidowane sa jedno po drugim. Obecnie kinomani z Międzyrzeca czy Radzynia Podlaskiego skazani są na wyprawy do multipleksów w Białej Podlaskiej, Siedlcach bądź Lublinie.

czytaj więcej