Makulatura na drzewo
 

Tygodnik Podlaski nr 34 (152)

Tygodnik Podlaski nr 34 (152)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Sklepik seniora
 

Wydarzenia 

Seniorzy coraz chętniej korzystają z internetu

Seniorzy coraz chętniej korzystają z internetu 29.08.2014

To prawda, coraz więcej seniorów korzysta z zasobów internetu w sposób coraz bardziej świadomy.

czytaj więcej

 
Podlascy ziemianie
Podlasie

Podlascy ziemianie 28.08.2014 autor: Wojciech Łocheński

Majątki ziemskie w przedwojennej Polsce nie należały – jak wcześniej – wyłącznie do szlachty. Trudno jednak przecenić ich rolę. Właściciele ziemscy jako pierwsi wprowadzali i popularyzowali nowinki rolnicze. Byli to zwykle dobrze wykształceni ludzie, a ich sposób gospodarowania stawał się dla mniej zamożnych i nie posiadających takiej wiedzy rolników przykładem oraz źródłem nauki, nie tylko w sferze uprawy ziemi.

czytaj więcej

 
Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy!
Biała Podlaska

Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy! 27.08.2014 autor: Redakcja

19 września o godzinie 10.00 rozpocznie się trzecia edycja akcji „Makulatura na drzewo”. Dwie poprzednie edycje naszej imprezy zakończyły się sukcesem i pokazały, jak niezwykle silna jest troska o środowisko naturalne wśród mieszkańców Podlasia. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że i w tym roku będzie podobnie. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie naszej imprezy i do podjęcia wyzwania, które sami sobie ustaliliśmy w poprzednich latach.

czytaj więcej

 
Grunt to rodzina
milanów

Grunt to rodzina 27.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Prawie 90 osób przyjechało do Milanowa na zjazd rodzin Bożymów, Szepietowskich i Żebrowskich. Najmłodszy z uczestników miał roczek, najstarszy – 86 lat. Czekamy na podobne inicjatywy innych podlaskich rodów.

czytaj więcej

 
Biała podlaska

Bajka potrafi uleczyć… 26.08.2014 autor: (mat)

Pod koniec sierpnia odbędą się w Białej Podlaskiej warsztaty prowadzone przez psychologa, psychotraumatologa Małgorzatę Bajko, która w zajęciach z dziećmi wykorzystuje bajkoterapię. Bajkoterapia to leczenie, metoda relaksacyjna oraz terapia poprzez bajkę.

czytaj więcej

 
Rząd bezradny w sprawie embarga
gospodarka

Rząd bezradny w sprawie embarga 26.08.2014 autor: (AT)

Kompletny brak pomysłów i wiszenie u brukselskiej klamki – tak wyglądają „działania” rządu w sprawie rosyjskiego embarga na polskie produkty żywnościowe. Tymczasem rolnicy, przetwórcy i transportowcy z dnia na dzień są coraz bliżej bankructwa.

czytaj więcej

 
Galeria Podlaska jak Biała Dama – straszy!
Biała podlaska

Galeria Podlaska jak Biała Dama – straszy! 25.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Remont Parku Radziwiłłowskiego, stanowiącego dumę bialskich władz nie został całkowicie ukończony. XIX-wieczna kordegarda, będąca siedzibą Galerii Podlaskiej od strony ul. Warszawskiej prezentuje się całkiem dobrze, od strony Parku – popada w ruinę.

czytaj więcej

 
Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami
Biała podlaska

Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami 25.08.2014 autor: RT

Ponad tysiąc ważnych rozmów z mieszkańcami, ponad tysiąc wypełnionych przez bialczan ankiet – taki jest plon pierwszego tygodnia akcji społecznej „Porozmawiajmy o Białej” prowadzonej przez Dariusza Stefaniuka.

czytaj więcej