Makulatura na drzewo
 

Tygodnik Podlaski nr 34 (152)

Tygodnik Podlaski nr 34 (152)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy!
Biała Podlaska

Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy! 27.08.2014 autor: Redakcja

19 września o godzinie 10.00 rozpocznie się trzecia edycja akcji „Makulatura na drzewo”. Dwie poprzednie edycje naszej imprezy zakończyły się sukcesem i pokazały, jak niezwykle silna jest troska o środowisko naturalne wśród mieszkańców Podlasia. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że i w tym roku będzie podobnie. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie naszej imprezy i do podjęcia wyzwania, które sami sobie ustaliliśmy w poprzednich latach.

czytaj więcej

 
Grunt to rodzina
milanów

Grunt to rodzina 27.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Prawie 90 osób przyjechało do Milanowa na zjazd rodzin Bożymów, Szepietowskich i Żebrowskich. Najmłodszy z uczestników miał roczek, najstarszy – 86 lat. Czekamy na podobne inicjatywy innych podlaskich rodów.

czytaj więcej

 
Biała podlaska

Bajka potrafi uleczyć… 26.08.2014 autor: (mat)

Pod koniec sierpnia odbędą się w Białej Podlaskiej warsztaty prowadzone przez psychologa, psychotraumatologa Małgorzatę Bajko, która w zajęciach z dziećmi wykorzystuje bajkoterapię. Bajkoterapia to leczenie, metoda relaksacyjna oraz terapia poprzez bajkę.

czytaj więcej

 
Rząd bezradny w sprawie embarga
gospodarka

Rząd bezradny w sprawie embarga 26.08.2014 autor: (AT)

Kompletny brak pomysłów i wiszenie u brukselskiej klamki – tak wyglądają „działania” rządu w sprawie rosyjskiego embarga na polskie produkty żywnościowe. Tymczasem rolnicy, przetwórcy i transportowcy z dnia na dzień są coraz bliżej bankructwa.

czytaj więcej

 
Galeria Podlaska jak Biała Dama – straszy!
Biała podlaska

Galeria Podlaska jak Biała Dama – straszy! 25.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Remont Parku Radziwiłłowskiego, stanowiącego dumę bialskich władz nie został całkowicie ukończony. XIX-wieczna kordegarda, będąca siedzibą Galerii Podlaskiej od strony ul. Warszawskiej prezentuje się całkiem dobrze, od strony Parku – popada w ruinę.

czytaj więcej

 
Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami
Biała podlaska

Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami 25.08.2014 autor: RT

Ponad tysiąc ważnych rozmów z mieszkańcami, ponad tysiąc wypełnionych przez bialczan ankiet – taki jest plon pierwszego tygodnia akcji społecznej „Porozmawiajmy o Białej” prowadzonej przez Dariusza Stefaniuka.

czytaj więcej

 
Radość w pomocy
Podlasie

Radość w pomocy 22.08.2014 autor: Redakcja

„Radość w pomocy” – pod tym hasłem rusza akcja Tygodnika Podlaskiego, której celem jest pomoc dla oddziału dziecięcego szpitala w Białej Podlaskiej. Chcemy także pokazać najmłodszym mieszkańcom regionu, jak ważna jest wrażliwość na potrzeby innych i solidarność z chorymi rówieśnikami.

czytaj więcej

 
Wspólnie dla ziemi
Biała podlaska

Wspólnie dla ziemi 22.08.2014 autor: MG

Pod hasłem „Wspólnie dla Ziemi” odbył się III Festiwal Sztuki Kreatywnego Recyklingu. Przez trzy dni mieszkańcy bawili się i uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.

czytaj więcej