Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

CZARNE CHMURY NAD PODSTREFĄ EKONOMICZNĄ
BIAŁA PODLASKA

CZARNE CHMURY NAD PODSTREFĄ EKONOMICZNĄ 18.01.2019

W miniony czwartek podczas konferencji prasowej prezydent Michał Litwiniuk poinformował o wycofaniu z Urzędu Marszałkowskiego wniosku o dotację unijną na kwotę blisko 6 mln zł, za którą miały być uzbrojone tereny bialskiej podstrefy ekonomicznej zlokalizowanej na lotnisku.

czytaj więcej

 
RADZYŃSKIE INWESTYCJE 2019
RADZYŃ PODLASKI

RADZYŃSKIE INWESTYCJE 2019 11.01.2019

Prawie 7,5 mln. zł wyda Radzyń na tegoroczne inwestycje, w tym na zadania wieloletnie, kontynuowane w bieżącym roku 3,5 mln zł. Najważniejszą tegoroczną inwestycją jest wymiana oświetlenia ulic sfinansowana pożyczką spłacaną z oszczędności, które przyniesie energooszczędne oświetlenie.

czytaj więcej

 
„DOBRE, BO BIALSKIE”
POWIAT BIALSKI

„DOBRE, BO BIALSKIE” 11.01.2019

Statuetki „Dobre, bo bialskie” otrzymały Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Farmer” z Rokitna, Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Firma „Diana” z Białej Podlaskiej, janowski Zamek Biskupi oraz Gmina Międzyrzec Podlaski, a 9 osób oraz instytucji uhonorowano medalem Zasłużony dla Powiatu Bialskiego.

czytaj więcej

 
SZYBKIE I SPRAWNE SĄDY
POLSKA

SZYBKIE I SPRAWNE SĄDY 4.01.2019

Usprawnienie, uproszczenie i przyspieszenie postępowań przed sądem – to główny cel gruntownej reformy Kodeksu postępowania cywilnego. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości został 19 grudnia przyjęty przez Radę Ministrów. Zmiany mają zapewnić Polakom możliwość szybkiego i skutecznego dochodzenia swoich praw, rzetelne postępowania i sprawiedliwe wyroki.

czytaj więcej

 
GWIAZDKOWY „PREZENT”
BIAŁA PODLASKA

GWIAZDKOWY „PREZENT” 4.01.2019

Bialscy radni znieśli na przedświątecznej sesji wprowadzony w ubiegłym roku zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Zwiększyli też limit zezwoleń na jego sprzedaż. To – zdaniem części bialskich rajców – powrót do normalności. Czy aby na pewno? – Nieładnie. Tylko bialczanie są za ciemni na pozywanie UM odnośnie tej decyzji – komentuje jeden z internautów.

czytaj więcej

 
POLSKA

STOP PODWYŻKOM! WAŻNA INICJATYWA SENATORA BIERECKIEGO 28.12.2018

– Senat będzie rozpatrywał inicjatywę ustawodawczą, która ma zamrozić wysokość opłat z tytułu użytkowania wieczystego na poziomie, którego spodziewali się mieszkańcy – poinformował pomysłodawca korzystnego dla mieszkańców rozwiązania, senator Grzegorz Bierecki.

czytaj więcej

 
JAK MINĄŁ 2018 ROK NA POŁUDNIOWYM PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

JAK MINĄŁ 2018 ROK NA POŁUDNIOWYM PODLASIU 28.12.2018

Kończący się rok sprzyja remanentom i podsumowaniom we własnych sercach i rodzinach. Przypominamy najważniejsze naszym zdaniem wydarzenia, które zaistniały w okresie minionych 12 miesięcy w naszym regionie.

czytaj więcej

 
SPOTKANIE OPŁATKOWE
BIAŁA PODLASKA

SPOTKANIE OPŁATKOWE 21.12.2018

Mieszkańcy powiatów bialskiego, radzyńskiego oraz parczewskiego spotkali się w Białej Podlaskiej, by złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia.

czytaj więcej