Makulatura na drzewo
 

Tygodnik Podlaski nr 35 (153)

Tygodnik Podlaski nr 35 (153)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Sklepik seniora
 

Wydarzenia 

Podlasie

III edycja Makulatury na drzewo 29.08.2014

19 września na bialskim Placu Wolności zapraszamy na III edycję naszej akcji Makulatura na Drzewo, przygotowana corocznym zwyczajem we współpracy z Nadleśnictwem Biała Podlaska oraz Fundacją Kreacja Magia Rąk.

czytaj więcej

 
Ulice do odnowy
parczew

Ulice do odnowy 29.08.2014 autor: Ilona Gabrylewicz

Po rewitalizacji ulic Nowej i Krótkiej przyszedł czas na remont kolejnej części miasta. Burmistrz Paweł Kędracki podpisał umowę na przebudowę ulic: Spółdzielczej, PCK i Sportowej. W wyniku przetargu konkurs wygrało PRD- -M w Parczewie.

czytaj więcej

 
Umowy miasta muszą być jawne
Biała podlaska

Umowy miasta muszą być jawne 29.08.2014 autor: RT

Każdy z nas ma prawo wiedzieć, jak władze samorządowe wydają publiczne – czyli nasze pieniądze. To teoria, w praktyce dostęp do informacji o umowach zawieranych przez władze miast czy gmin jest utrudniony.

czytaj więcej

 
Dramat rolników
Podlasie

Dramat rolników 29.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

W siedzibie bialskiego starostwa sadownicy i hodowcy warzyw spotkali się z prezesem Agencji Rynku Rolnego w Lublinie, aby omówić tragiczną sytuację na rynku rolnym. Co usłyszeli? Informacje znane już wcześniej z mediów.

czytaj więcej

 
Seniorzy coraz chętniej korzystają z internetu

Seniorzy coraz chętniej korzystają z internetu 29.08.2014

To prawda, coraz więcej seniorów korzysta z zasobów internetu w sposób coraz bardziej świadomy.

czytaj więcej

 
Podlascy ziemianie
Podlasie

Podlascy ziemianie 28.08.2014 autor: Wojciech Łocheński

Majątki ziemskie w przedwojennej Polsce nie należały – jak wcześniej – wyłącznie do szlachty. Trudno jednak przecenić ich rolę. Właściciele ziemscy jako pierwsi wprowadzali i popularyzowali nowinki rolnicze. Byli to zwykle dobrze wykształceni ludzie, a ich sposób gospodarowania stawał się dla mniej zamożnych i nie posiadających takiej wiedzy rolników przykładem oraz źródłem nauki, nie tylko w sferze uprawy ziemi.

czytaj więcej

 
Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy!
Biała Podlaska

Wkrótce trzecia edycja akcji „makulatura na drzewo”. Zapraszamy! 27.08.2014 autor: Redakcja

19 września o godzinie 10.00 rozpocznie się trzecia edycja akcji „Makulatura na drzewo”. Dwie poprzednie edycje naszej imprezy zakończyły się sukcesem i pokazały, jak niezwykle silna jest troska o środowisko naturalne wśród mieszkańców Podlasia. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że i w tym roku będzie podobnie. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie naszej imprezy i do podjęcia wyzwania, które sami sobie ustaliliśmy w poprzednich latach.

czytaj więcej

 
Grunt to rodzina
milanów

Grunt to rodzina 27.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Prawie 90 osób przyjechało do Milanowa na zjazd rodzin Bożymów, Szepietowskich i Żebrowskich. Najmłodszy z uczestników miał roczek, najstarszy – 86 lat. Czekamy na podobne inicjatywy innych podlaskich rodów.

czytaj więcej