Makulatura na drzewo
 

Tygodnik Podlaski nr 38 (156)

Tygodnik Podlaski nr 38 (156)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Sytuacja jest dramatyczna. Sady nie mogą już czekać

Sytuacja jest dramatyczna. Sady nie mogą już czekać 19.09.2014 autor: Sek.

Jeśli w najbliższych dniach podlascy sadownicy nie będą wiedzieć, jak zagospodarować tegoroczny zbiór jabłek i czy dostaną unijne rekompensaty, grozi nie tylko zmarnowanie obfitości owoców, ale zagrożony będzie los samych sadów.

czytaj więcej

 
Takiej akcji jeszcze w Białej nie było. Wielki sukces Stefaniuka!
Biała Podlaska

Takiej akcji jeszcze w Białej nie było. Wielki sukces Stefaniuka! 19.09.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Wielki sukces akcji Dariusza Stefaniuka „Porozmawiajmy o Białej”. Wiceprzewodniczący Rady Miasta przez miesiąc rozmawiał z mieszkańcami o najważniejszych problemach miasta i sposobach na ich rozwiązanie. – Jestem poruszony serdecznością, z jaką bialczanie przyjmowali mnie w swoich domach. To było dla mnie bardzo ważne doświadczenie – mówi Dariusz Stefaniuk, ubiegający się o urząd prezydenta Białej Podlaskiej.

czytaj więcej

 
Makulatura na drzewo. Atrakcyjne nagrody dla najlepszych!
Biała Podlaska

Makulatura na drzewo. Atrakcyjne nagrody dla najlepszych! 18.09.2014 autor: Red.

Każdy, kto w piątek 19 września w godzinach 10-16 przyniesie na bialski Plac Wolności makulaturę, otrzyma w zamian za każde 5 kilogramów niepotrzebnych papierów wybraną przez siebie sadzonkę drzewka liściastego. Najmłodszym gwarantujemy pyszną zabawę, a najlepszym klasom i zwycięskiej szkole – atrakcyjne nagrody.

czytaj więcej

 
Historia niczym z Hollywood na Podlasiu. Powstaje film!
Kodeń

Historia niczym z Hollywood na Podlasiu. Powstaje film! 18.09.2014 autor: Red.

Sanktuarium w Kodniu to duchowe centrum i perła kultury Południowego Podlasia. Teraz, dzięki fabularyzowanemu dokumentowi Przemysława Häusera, pozna je cały świat. Potężna promocja regionu nie byłaby możliwa, gdyby nie starania senatora Grzegorza Biereckiego oraz wiceprzewodniczącego RM Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.

czytaj więcej

 
Remontują drogę z Radzynia do Wisznic
Radzyń Podlaski

Remontują drogę z Radzynia do Wisznic 17.09.2014 autor: Red.

Doskonała wiadomość dla podróżujących drogą krajową 63 z Radzynia Podlaskiego w kierunku granicy. Jezdnia wreszcie jest kompleksowo remontowana.

czytaj więcej

 
Wielkie święto na Podlasiu
Parczew

Wielkie święto na Podlasiu 17.09.2014 autor: Red.

W niedzielę, 14 września 2014 roku, w Parczewie odbyły się obchody 450-lecia przyjęcia uchwał Soboru Trydenckiego i 100-lecia poświęcenia kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela.

czytaj więcej

 
10 lat błagała o pomoc u ludzi prezydenta. Pomógł jej Tygodnik Podlaski
Biała Podlaska

10 lat błagała o pomoc u ludzi prezydenta. Pomógł jej Tygodnik Podlaski 16.09.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Justyna ma dziecko i tylko dziecko; nie ma dachu nad głową, zameldowania, rodziny, osoby która mogłaby ją wesprzeć. Od dziesięciu lat walczyła o własny kąt, gdy straciła już wszelką nadzieję – odwiedziła naszą redakcję. Dopiero po interwencji „Tygodnika” los kobiety zaczął się odmieniać.

czytaj więcej

 
"Nie chcemy być prowincją prowincji!"
Biała Podlaska

"Nie chcemy być prowincją prowincji!" 15.09.2014 autor: Red.

W najnowszym numerze wSieci, największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, ukazał się obszerny wywiad z Dariuszem Stefaniukiem, pełnomocnikiem PiS w powiatach bialskim, radzyńskim i parczewskim i kandydatem na prezydenta Białej Podlaskiej.

czytaj więcej