Tygodnik Podlaski nr 185 (354)

Tygodnik Podlaski nr 185 (354)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

UMOWY NA DOTACJE
POW. RADZYŃSKI

UMOWY NA DOTACJE 6.07.2018

28 czerwca wójt gminy Radzyń Podlaski podpisał w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowę na dotację na remont drogi w Paszkach Dużych, 2 lipca zaś – powiat radzyński na przebudowy ulic: Sitkowskiego, Bł. Męczenników Podlaskich i Podlaskiej w Radzyniu Podlaskim.

czytaj więcej

 
POSIEDZENIE ZESPOŁU DS. ZWALCZANIA ASF
LUBLIN

POSIEDZENIE ZESPOŁU DS. ZWALCZANIA ASF 6.07.2018

Na zaproszenie wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przybyli członkowie zespołu ds. zwalczania ASF na terenie województwa lubelskiego.

czytaj więcej

 
MIASTO PRZYJAZNE DLA BIZNESU
BIAŁA PODLASKA

MIASTO PRZYJAZNE DLA BIZNESU 6.07.2018

Biała Podlaska znalazła się na piątym miejscu w zestawieniu Miast Przyjaznych dla Biznesu dwutygodnika „Forbes” w kategorii miast od 50 do 149 tys. mieszkańców. Warto zauważyć, że z miast województwa lubelskiego w zestawieniu „Forbesa” znajduje się tylko Lublin (na 6 miejscu wśród miast liczących powyżej 300 tys. mieszkańców).

czytaj więcej

 
NA KOLEI PEŁNĄ PARĄ
POŁUDNIOWE PODLASIE

NA KOLEI PEŁNĄ PARĄ 2.07.2018

Widać postępy prac na modernizowanym odcinku linii kolejowej Biała Podlaska – Terespol. Po ich zakończeniu będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo, a do Warszawy dojedziemy w niewiele ponad godzinę.

czytaj więcej

 
BIAŁA PODLASKA DZIĘKUJE GWARDIANOWI
BIAŁA PODLASKA

BIAŁA PODLASKA DZIĘKUJE GWARDIANOWI 29.06.2018

Po trzech lat posługi gwardian Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów ojciec Tomasz Wroński wyjeżdża z Białej Podlaskiej. Przenosi się do Warszawy, gdzie będzie pełnił funkcję zastępcy prowincjała. Zapewnia, że zawsze będzie wspominał mieszkańców Białej Podlaskiej jako ludzi „żywej wiary”.

czytaj więcej

 
ADAM KRZYSZTOF ABRAMOWICZ RZECZNIKIEM MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORCÓW
POLSKA

ADAM KRZYSZTOF ABRAMOWICZ RZECZNIKIEM MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORCÓW 29.06.2018

Premier Mateusz Morawiecki powołał Adama Abramowicza na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. W związku z tym bialski poseł złożył mandat poselski i wystąpił z PiS.

czytaj więcej

 
RUSZA REMONT DROGI PARCZEW-LUBARTÓW
BIAŁA PODLASKA

RUSZA REMONT DROGI PARCZEW-LUBARTÓW 29.06.2018

W miniony czwartek podpisano umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 815 na odcinku Parczew – Lubartów. Firma Strabag do prac przystąpi już w lipcu. W Parczewie ruszył ponadto przetarg na modernizację ul. Piwonii.

czytaj więcej

 
PIERWSZE WAKACJE PO REFORMIE EDUKACJI
POŁUDNIOWE PODLASIE

PIERWSZE WAKACJE PO REFORMIE EDUKACJI 29.06.2018

Zakończył się rok szkolny, na co z utęsknieniem czekali nawet prymusi. To był rok szczególny; pierwszy, w którym obowiązywać zaczęła reforma edukacji. Nie sprawdziły się kasandryczne wizje jej oponentów: wzrosła liczba etatów nauczycielskich, samorządy otrzymały z budżetu państwa nieodzowne wsparcie, a książki i podręczniki dla uczniów były bezpłatne.

czytaj więcej