Tygodnik Podlaski nr 195 (364))

Tygodnik Podlaski nr 195 (364))
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

NAJWIĘKSZA POMOC W HISTORII

NAJWIĘKSZA POMOC W HISTORII 21.09.2018

Rada Ministrów podjęła decyzję o wyasygnowaniu 1,5 mld zł na pomoc rolnikom dotkniętym suszą. To największa w historii kwota przeznaczona na pomoc rolnikom, których gospodarstwa poniosły straty w wyniku suszy. 

czytaj więcej

 
PAŁAC BEZ 10 MLN
RADZYŃ PODLASKI

PAŁAC BEZ 10 MLN 14.09.2018

Marszałek Sławomir Sosnowski stwierdził, że „mieszkańcy Radzynia nie powinni nieść tego słonia”, jak określił on Pałac Potockich. Może w tym należy upatrywać odrzucenie przez Urząd Marszałkowski wniosku magistratu o dotację w wys. 10 mln zł na rewitalizację Pałacu?

czytaj więcej

 
PIĘĆ PRAWD POLAKÓW
BIAŁA PODLASKA

PIĘĆ PRAWD POLAKÓW 7.09.2018

Przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 przy wejściu do bialskiego magistratu odsłonięto tablicę zawierającą 5 Prawd Polaków. Papierowe kopie tablicy otrzymała ponadto każda z bialskich szkół.

czytaj więcej

 
KONWENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI
BIAŁA PODLASKA

KONWENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI 7.09.2018

Wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, senator Grzegorz Bierecki, poseł Jan Szewczak, wicewojewoda Robert Gmitruczuk oraz burmistrzowie Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Parczewa Paweł Kędracki i Terespola Jacek Danieluk uczestniczyli w konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej, w trakcie której swą kampanię wyborczą zainaugurował Dariusz Stefaniuk.

czytaj więcej

 
WITAJ SZKOŁO
Biała Podlaska

WITAJ SZKOŁO 31.08.2018

Jak zgodnie zapewniają nauczyciele, pusta szkoła, bez gwaru i okrzyków uczniów, to bardzo smętne miejsce. Do rozpoczęcia się roku szkolnego przygotowują się dzieci i ich rodzice, a wszystkim towarzyszą ogromne emocje. – Przed rokiem wraz z moją starszą córka szliśmy pierwszy raz do szkoły. Przypomniałem sobie wtedy towarzyszące mi uczucia, gdy sam zaczynałem naukę: tremy i niepewności. Jak się okazało, strach ma wielkie oczy – wspomina Dariusz Stefaniuk. Tylko przyjazna szkoła, która zapewnia uczniom poczucie bezpieczeństwa, pozwoli im na osiągnięcie dobrych wyników i pozostawi na zawsze miłe wspomnienia. Takich szkół życzymy wszystkim, którzy 3 września rozpoczną nową przygodę.

czytaj więcej

 
PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ ZAPOMNIANYCH TERENÓW

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ ZAPOMNIANYCH TERENÓW 24.08.2018

– Godność tych zapomnianych terenów, a na Lubelszczyźnie jest takich wiele, będzie przywracana z każdym rokiem i będzie to coraz bardziej widoczne – powiedział premier Mateusz Morawiecki, prezentując potężny program rozwoju infrastruktury w naszym regionie. 

czytaj więcej

 
KODEŃSKA MONSTRANCJA

KODEŃSKA MONSTRANCJA 17.08.2018

Tysiące wiernych uczestniczyło 14 i 15 sierpnia w obu podlaskich sanktuariach: w Leśnej Podlaskiej i w Kodniu w uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

czytaj więcej

 
DZIEŃ OTWARTY I PRIDE OF POLAND

DZIEŃ OTWARTY I PRIDE OF POLAND 10.08.2018

W niedzielę 12 sierpnia w godz. 13 – 18 w janowskiej Stadninie Koni odbędzie się dzień otwarty (wstęp wolny), który zwieńczy aukcja Pride of Poland 2018.

czytaj więcej