Gala Tygodnika
 

Tygodnik Podlaski nr 58 (227)

Tygodnik Podlaski nr 58 (227)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Ks. Marian Daniluk Człowiekiem Roku „Tygodnika Podlaskiego”!
Biała Podlaska

Ks. Marian Daniluk Człowiekiem Roku „Tygodnika Podlaskiego”! 8.02.2016 autor: red.

O służbie Bogu i Ojczyźnie, młodości w harcerstwie i pomocy Polakom mieszkającym po obu stronach Bugu mówił ks. Kanonik Marian Daniluk, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej, któremu na uroczystej gali Tygodnika Podlaskiego wręczono nagrodę Człowieka Roku 2015.

czytaj więcej

 
Podlaskie miast walczą o pieniądze
Południowe podlasie

Podlaskie miast walczą o pieniądze 5.02.2016 autor: PK

Gra jest warta świeczki: mieszkańcy będą mogli uzyskać nawet 85% dofinansowania na instalację źródeł energii odnawialnej. Dlatego o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 będą ubiegać się w ich imieniu samorządy Białej Podlaskiej, Radzynia, Międzyrzeca, Parczewa i Terespola. Już w ubiegłym roku na spotkaniach z samorządowcami podejmował kwestię OZE senator Grzegorz Bierecki, gorący orędownik tej sprawy. Jest jedno ale... – Dotację otrzymają najwyżej ocenione projekty złożone do konkursu – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego.

czytaj więcej

 
Masz PIT? Weź pożyczkę
tekst sponsorowany

Masz PIT? Weź pożyczkę 5.02.2016 autor: tekst sponsorowany

Stos dokumentów i wydłużający się czas oczekiwania na decyzję kredytową to realia, z jakimi musi zmierzyć się coraz więcej osób ubiegających się o kredyt lub pożyczkę. Taki scenariusz nie musi być jednak regułą! Teraz otrzymany od pracodawcy druk PIT-11 lub PIT-40 może posłużyć nie tylko do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Przydatny może być także w Kasie Stefczyka! 

czytaj więcej

 
Rolnictwo

Nie przegap dopłat na paliwo 2.02.2016 autor: sek

Uwaga, zbliża się ważny termin dla rolników. W niedzielę 31 stycznia kończy się kolejny okres rozliczania zakupu paliwa na cele związane z produkcją rolną, rozpoczęty 1 sierpnia 2015 r. Przypominamy, że od tego okresu rośnie stawka zwrotu akcyzy do 1 zł za litr paliwa, a także limit do wykorzystania w całym roku 2016 – do 86 zł za hektar.

czytaj więcej

 
Prewencyjny odstrzał dzików
Południowe podlasie

Prewencyjny odstrzał dzików 2.02.2016 autor: red.

Z powodu występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) za wschodnią granicą Polski planowane jest wprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików wzdłuż granicy.

czytaj więcej

 
Prezydent wolności
Polska

Prezydent wolności 2.02.2016 autor: red.

Prezydent Andrzej Duda otrzymał nagrodę Człowiek Wolności 2015 tygodnika „wSieci”. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie, gromadząc wybitne osobistości ze świata polityki, kultury i gospodarki.

czytaj więcej

 
artykuł sponsorowany

Zamów gotówkę prosto do domu! 2.02.2016 autor: artykuł sponsorowany

Zamów gotówkę prosto do domu! Wygodnie, szybko i bez zbędnych komplikacji – jeśli lubisz mieć przy sobie gotówkę, skorzystaj z naszej oferty! Pieniądze zostaną dostarczone przez kuriera pod wskazany przez Ciebie adres. Wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję w placówce Kasy Stefczyka. 

czytaj więcej

 
Wspólna troska o małą ojczyznę
Biała Podlaska

Wspólna troska o małą ojczyznę 1.02.2016 autor: AP

Przedsiębiorca rzuca pomysł, oferuje materiały, maszyny i lokal. Szuka wolontariuszek – pań wprawnych w krawiectwie lub gotowych do pracy (z fachową pomocą). Cel – szycie ubrań dla dzieci z ubogich rodzin. Odzew – przerósł oczekiwania.

czytaj więcej