Tygodnik Podlaski nr 43 (161)

Tygodnik Podlaski nr 43 (161)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Upojna impreza Czapskiego. Wstyd, panie prezydencie!
Biała Podlaska

Upojna impreza Czapskiego. Wstyd, panie prezydencie! 24.10.2014 autor: Redakcja TP

Szok! Zdjęcia i relacje świadków wskazują jednoznacznie: prezydent Andrzej Czapski na miejskiej imprezie pił, a później prowadził samochód! Skandaliczne sceny rozegrały się 19 września, podczas suto zakrapianej alkoholem biesiady z okazji otwarcia Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej. Czapski potwierdził nam, że tego dnia jeździł służbowym autem. Zapewnia, że od trzech lat nie pije, a toasty wznosi tylko wodą. Czy można mu wierzyć? No cóż, oceńcie Państwo sami…

czytaj więcej

 
Przez bierność Sawickiego tracą polscy rolnicy!
Biała Podlaska

Przez bierność Sawickiego tracą polscy rolnicy! 23.10.2014 autor: Notował Sek

– Nie ma zgody na taki styl działania w polityce, który da się streścić w słowach: „wczoraj Moskwa, dziś Bruksela” – mówi „Tygodnikowi Podlaskiemu” Bogdan Pęk, senator Prawa i Sprawiedliwości

czytaj więcej

 
Minister z PSL twierdzi: rolnicy nie chcą KRUS!
Rolnictwo

Minister z PSL twierdzi: rolnicy nie chcą KRUS! 22.10.2014 autor: RED.

Minister Marek Sawicki i jego koledzy z PSL robią wszystko, by nie podpaść koalicjantowi z PO. „Ludowcy” przyklaskują pomysłom Platformy nawet wtedy, gdy narażany jest w ten sposób na szwank interes rolników.

czytaj więcej

 
Idzie inwestycyjny niż, a miasto tonie w długach
Biała Podlaska

Idzie inwestycyjny niż, a miasto tonie w długach 22.10.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Perspektywy budżetu Białej Podlaskiej są alarmujące, dlatego radni na ostatniej merytorycznej, październikowej sesji Rady Miasta przed podjęciem uchwały o zmianie budżetu na rok 2014, zasypali magistrat i pracowników Urzędu Miasta pytaniami o stan finansów

czytaj więcej

 
Gaudeamus w seminarium
Podlasie

Gaudeamus w seminarium 21.10.2014 autor: MW

W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej 15 października zainaugurowano nowy rok akademicki. Pierwszy rok studiów rozpoczęło 17 alumnów.

czytaj więcej

 
Wójt przeciwko rolnikom
Janów Podlaski

Wójt przeciwko rolnikom 20.10.2014 autor: Agnieszka Lubawska

W czasach, gdy młodzież ucieka ze wsi młode małżeństwo Magdaleny i Artura Sijków postanowiło rozwinąć gospodarstwo; powiększyć hodowlę i areał gruntów. Ich plany skutecznie torpeduje pan. Pan Jacek Hura, wójt gminy Janów Podlaski.

czytaj więcej

 
Senator Bierecki ostrzega:  Przepadają miliony dla rolników. Mogą przepaść kolejne!

Senator Bierecki ostrzega: Przepadają miliony dla rolników. Mogą przepaść kolejne! 20.10.2014 autor: ac

Przepadek niemal 400 milionów złotych unijnych dotacji dla polskich rolników potwierdził Trybunał Unii Europejskiej. To konsekwencja błędów w systemie map gruntów, na podstawie którego przyznawano dopłaty bezpośrednie. Ale błędne pomiary prowadzone są nadal. Zagrożone są kolejne dotacje dla polskich rolników – przestrzega senator Grzegorz Bierecki.

czytaj więcej

 
16 XI idź na wybory. Zatroszcz się o swój dom!
Podlasie

16 XI idź na wybory. Zatroszcz się o swój dom! 17.10.2014

Południowe Podlasie to nasz dom. Od samorządu zależy, jak będzie on urządzony. Dlatego Tygodnik Podlaski rozpoczyna akcję społeczną zachęcającą do udziału w listopadowych wyborach. Tylko poprzez głosowanie mamy realny wpływ na naszą przyszłość!

czytaj więcej