Tygodnik Podlaski nr 86 (204)

Tygodnik Podlaski nr 86 (204)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Nazwy bialskich rond
Biała Podlaska

Nazwy bialskich rond 28.08.2015 autor: lm

Rondo Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Rondo Macieja Płażyńskiego i Rondo upamiętniające 100-lecie pobytu Legionów Polskich na Południowym Podlasiu – to wnioski w sprawie nazw bialskich rond przy ul. Lubelskiej i ul. Terebelskiej mają zostać poddane pod głosowanie na najbliższej Radzie Miasta.

czytaj więcej

 
Senator Grzegorz Bierecki: Zwyciężyć, by służyć ludziom
podlasie

Senator Grzegorz Bierecki: Zwyciężyć, by służyć ludziom 28.08.2015 autor: aflw

Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Biereckiego został zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą. Senator rozpoczął w ten sposób kampanię zmierzającą do reelekcji. – Chcę zwyciężyć, by nadal służyć ludziom – mówi parlamentarzysta.

czytaj więcej

 
podlasie

Pali się za granicą, u nas swąd 26.08.2015 autor: Sek, na podstawie bialapodlaska.pl

Od kilku dni mocno wyczuwalny jest zapach spalenizny, unoszący się nad Południowym Podlasiem. Przyczyną drażniącego zapachu są pożary torfowisk za naszą wschodnią granicą. Nie ma jednak powodów do obaw – uspokaja Wojewódzki Inspektorat Ochrony

czytaj więcej

 
Susza jest, pomocy nie ma
Rolnictwo

Susza jest, pomocy nie ma 24.08.2015 autor: sek. wGospodarce.pl

Minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL szacuje straty wyrządzone przez suszę na minimum pół miliarda złotych, ale z systemową pomocą dla rolników ociąga się. Zamiast podjąć realne działania, używając np. środków, jakie daje członkostwo w Unii, proponuje najbardziej potrzebującym jałmużnę...

czytaj więcej

 
Bialskie priorytety: drogi, ulice i wykup mieszkań komunalnych
Biała Podlaska

Bialskie priorytety: drogi, ulice i wykup mieszkań komunalnych 21.08.2015 autor: AL

Od zaprzysiężenia nowych władz miejskich Białej minęło osiem miesięcy. Sprawdzamy, jakie przedsięwzięcia w tym czasie zostały zrealizowane oraz nad czym obecnie pracuje Urząd Miasta.

czytaj więcej

 
Prezydent Andrzej Duda: Dotrzymam obietnic, nie zawiodę!
Polska

Prezydent Andrzej Duda: Dotrzymam obietnic, nie zawiodę! 21.08.2015 autor: ATFL

Wizja prezydentury, najpilniejsze zadania na pierwszą kadencję, realizacja zobowiązań z kampanii wyborczej – to główne tematy wywiadu, jakiego prezydent Andrzej Duda udzielił wydawcy Tygodnika Podlaskiego.

czytaj więcej

 
Wciąż z sentymentem wraca do Białej Podlaskiej
Biała Podlaska

Wciąż z sentymentem wraca do Białej Podlaskiej 20.08.2015 autor: Piotr Frankowski

Kazimierz Kotliński był współtwórcą największych sukcesów piłkarzy ręcznych bialskiego AZS ZWF. Wyjechał z Białej 15 lat temu, wciąż jednak interesuje się losami swojego byłego zespołu. – To właśnie gra w Białej uczyniła ze mnie zawodnika rozpoznawalnego – wspomina świetny bramkarz, popularny „Kazik”.

czytaj więcej

 
Rząd rzuca ochłapy emerytom
podlasie

Rząd rzuca ochłapy emerytom 20.08.2015 autor: Rybal

– To skandal, złodziejstwo w biały dzień – burzy się jeden z Czytelników „Tygodnika”. Spokojny na co dzień emeryt wpadł w furię, gdy dowiedział się, jaką będzie miał waloryzację swojego świadczenia od marca 2016 roku. Otóż dostanie do swoich 1200 złotych dodatkowe... sześć złotych. Przepraszamy – 6 złotych i 2 grosze więcej.

czytaj więcej