Tygodnik Podlaski nr 96 (264)

Tygodnik Podlaski nr 96 (264)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Rolnictwo

Ruszyły zaliczki dopłat bezpośrednich 26.10.2016

Pieniądze w pierwszej kolejności mają dotrzeć do rolników, którzy znaleźli się w strefie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na wschodzie Polski oraz poszkodowanych w wyniku suszy rolniczej, gradobicia, nawałnic i innych niekorzystnych zjawisk pogodowych. Nowy system informatyczny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) pozwala na wykonanie do 80 tys. przelewów dziennie.

czytaj więcej

 
Najnowsze bialskie inwestycje
Biała Podlaska

Najnowsze bialskie inwestycje 26.10.2016

Na ul. Żeromskiego już świecą energooszczędne latarnie LED.

czytaj więcej

 
Kodeńscy samorządowcy w Brukseli
Bruksela

Kodeńscy samorządowcy w Brukseli 25.10.2016

W Parlamencie Europejskim odbyła się z inicjatywy europosła Mirosława Piotrowskiego prezentacja projektu międzynarodowej drogi wodnej E40 wiodącej przez Polskę, Białoruś i Ukrainę do Morza Czarnego, której znaczący odcinek przebiegać ma przez województwo lubelskie. W 40-osobowej delegacji polskiej znaleźli się m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz kodeńscy samorządowcy: wójt Jerzy Troć oraz sekretarz Gminy Mariusz Zańko.

czytaj więcej

 
Prokurator Generalny żąda dożywocia
Polska

Prokurator Generalny żąda dożywocia 24.10.2016

Prokurator Generalny żąda dla Zuzanny M. i Kamila N. skazanych na 25 lat za wyjątkowo brutalne zabójstwo w Rakowiskach kary dożywotniego więzienia.

czytaj więcej

 
Pożyczka na remont
artykuł sponsorowany

Pożyczka na remont 21.10.2016 autor: artykuł sponsorowany

Kiedy przymierzamy się do remontu, często pojawia się pytanie o finanse: jak mamy pogodzić plany z naszym skromnym budżetem domowy? Czy znowu remont mieszkania musi poczekać? Niekoniecznie. Dzięki atrakcyjnej pożyczce w Kasie Stefczyka można spokojnie zacząć przygotowywać się do realizacji swoich zamiarów.

czytaj więcej

 
CETA: prawdy, mity i domysły

CETA: prawdy, mity i domysły 21.10.2016

18 października Rada Unii Europejskiej miała zadecydować o tymczasowym stosowaniu umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Nie doszło do tego, ponieważ sprzeciw wyraził parlament Walonii, francuskojęzycznego regionu Belgii. Umowa ma zostać podpisana 27 października. Czy do tego dojdzie? – Sądzę, że tak stać się powinno. Nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania – mówi senator Grzegorz Bierecki.

czytaj więcej

 

Minister walczy o unijne pieniądze na walkę z ASF 20.10.2016

W miniony poniedziałek odbyło się posiedzenie unijnej Rady do spraw Rolnictwa i Rybołówstwa. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił na nim program kompleksowego wsparcia w sektorze wieprzowiny.

czytaj więcej

 
Województwo lubelskie

Pomoc dla rolników województwa lubelskiego 20.10.2016

Rolnicy poszkodowani w wyniku klęsk żywiołowych mogą od 17 do 31.10 br. składać do lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o udzielenie pomocy.

czytaj więcej