Wojciech Sumliński - książka
 

Tygodnik Podlaski nr 16 (134)

Tygodnik Podlaski nr 16 (134)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Zobacz film z wizyty Arturo Mariego
Podlasie

Zobacz film z wizyty Arturo Mariego 18.04.2014

W minioną sobotę i niedzielę Arturo Mari, osobisty fotograf i przyjaciel Jana Pawła II. Na Południowe Podlasie zaprosił niezwykłego gościa senator Grzegorz Bierecki. W spotkaniach w Parczewie, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Białej Podlaskiej i Kodniu uczestniczyły tłumy mieszkańców regionu. Nie obyło się bez łez wzruszenia… Zobacz film z wizyty Arturo Mariego na Podlasiu.

czytaj więcej

 
„Daję świadectwo świętości Jana Pawła II”
Podlasie

„Daję świadectwo świętości Jana Pawła II” 18.04.2014 autor: WOJ.

Nie tylko mieszkańcy Parczewa, Radzynia, Międzyrzeca, Białej Podlaskiej i Kodnia mieli szczęście spotkać się z Arturo Marim, fotografem i przyjacielem Jana Pawła II. Byli wśród nich również liczni wierni z Włodawy, Kocka, Łukowa i Siedlec.

czytaj więcej

 
Mamy nowego biskupa
Podlasie

Mamy nowego biskupa 18.04.2014 autor: Redakcja

Nasza diecezja ma nowego pasterza. Papież Franciszek mianował ordynariuszem siedleckim ks. bpa Kazimierza Gurdę, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Ksiądz biskup ma 60 lat, jest doktorem teologii i nauk patrystycznych. Święcenia przyjął w 1978 roku, zaś sakrę biskupią w roku 2005. Jego zawołanie biskupie brzmi: „Iesu, in Te confido” (Jezu, ufam Tobie!). Sprawujący przez ostatnie 12 lat urząd ordynariusza bp Zbigniew Kiernikowski został nowym biskupem legnickim. Data ingresu bp Kazimierza Gurdy nie jest jeszcze znana. Nowy ordynariusz zawita do naszej diecezji po Świętach Wielkanocnych.

czytaj więcej

 
Podlasie

Certyfikaty rozdane 18.04.2014 autor: Redakcja

11 kwietnia senator Grzegorz Bierecki, patron honorowy Podlaskiej Szkoły Reporterskiej, wręczył 16 absolwentom certyfikaty ukończenia warsztatów dziennikarskich.

czytaj więcej

 
Nasi żołnierze w walkach o granice
Podlasie

Nasi żołnierze w walkach o granice 15.04.2014 autor: Wojciech Łocheński

Przy końcu wojny, kiedy wszystkie oddziały odpoczywały, to 9-ą dywizję piechoty, jako jedną z najpewniejszych, trzymałem jeszcze przez dwa lata na stopie wojennej, na kresach – marszałek Józef Piłsudski

czytaj więcej

 
Palący problem
Podlasie

Palący problem 14.04.2014 autor: AL

Kilkadziesiąt razy w ciągu ubiegłego tygodnia wyjeżdżali strażacy do pożarów traw i zarośli na terenie powiatu bialskiego.

czytaj więcej

 
Za nami półmetek szkoleń Akademii Nowego Samorządu
Podlasie

Za nami półmetek szkoleń Akademii Nowego Samorządu 14.04.2014 autor: Wojciech Sumliński

Profesor Grażyna Ancyparowicz, poseł dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista Janusz Szewczak czy redaktor Michał Karnowski, to tylko niektórzy z wybitnych prelegentów, którzy dotąd wzięli udział w zajęciach Akademii Nowego Samorządu. Przed nami druga część spotkań ANS, w ramach których odbędą się szkolenia m.in. z zakresu wizerunku i relacji z mediami.

czytaj więcej