Tygodnik Podlaski nr 82 (200)

Tygodnik Podlaski nr 82 (200)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Droga Wojskowa otwarta
Biała Podlaska

Droga Wojskowa otwarta 4.08.2015 autor: red

W tym roku bialski magistrat wydał już ok. 2500 ogólnopolskich Kart Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, bez względu na wysokość uzyskiwanych dochodów.

czytaj więcej

 
Godzina "W":Bialska sztafeta pokoleń
Biała Podlaska

Godzina "W":Bialska sztafeta pokoleń 4.08.2015 autor: red

Powstanie Warszawskie. Nie tylko całkowite zniszczenie miasta, ale i hekatomba ofi ar złożonych z własnego życia na – tak często wyśmiewanym – Ołtarzu Ojczyzny, wzbudzało i wzbudzać będzie spory historyków. Młodzi bialczanie wiedzą swoje. Do ubiegłego roku spontanicznie czcili rocznicę zrywu bezbronnych niemal wobec wyszkolonej armii swoich rówieśników, z których wielu nie doczekało się nawet własnego grobu.

czytaj więcej

 
35 lat po lubelskim lecie
podlasie

35 lat po lubelskim lecie 4.08.2015 autor: sek

Strajki na Lubelszczyźnie w lipcu 1980 roku były preludium do wybuchu robotniczych protestów na Wybrzeżu, które zakończyły się powstaniem NSZZ Solidarność.

czytaj więcej

 
Jak dać radę mocarzowi?
Biała Podlaska

Jak dać radę mocarzowi? 3.08.2015 autor: AL, SEK

Ledwie w „Tygodniku” ostrzegaliśmy, jak poważnym zagrożeniem mogą być także i na Południowym Podlasiu zakazane substancje dopingujące, tzw. dopalacze, a rzeczywistość potwierdziła najgorsze obawy.

czytaj więcej

 
6 sierpnia Andrzej Duda obejmie urząd Prezydenta RP
Polska

6 sierpnia Andrzej Duda obejmie urząd Prezydenta RP 31.07.2015 autor: red.

W czwartek 6 sierpnia br. prezydencką przysięgę złoży w Sejmie RP Andrzej Duda. Po wygłoszeniu orędzia prezydent będzie uczestniczył w mszy św. w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Na Zamku Królewskim odbierze insygnia władzy. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi, a już dwa dni potem ruszy w pierwszy objazd Polski.

czytaj więcej

 
Czy zaleje nas zboże z Ukrainy?
podlasie

Czy zaleje nas zboże z Ukrainy? 29.07.2015 autor: Sek

Znów „nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”? Tym razem chodzi o nasze zboże i o polityków PSL. Nie słuchają głosu rozsądku, bo pochodzi z opozycji politycznej – ze szkodą dla polskiego rolnika i wszystkich obywateli.

czytaj więcej

 
Czworonożni strażnicy
podlasie

Czworonożni strażnicy 27.07.2015 autor: Agnieszka Lubaszewska

Te zwierzęta – tak jak ich przewodnicy – codziennie chodzą do pracy. O wynikach wspólnego ciężkiego wysiłku tego tandemu media zazwyczaj informują lakonicznie: „przemyt został uniemożliwiony dzięki podjęciu tropu przez wyszkolonego psa”.

czytaj więcej

 
SKOK-i obiektem brudnej kampanii politycznej
polityka

SKOK-i obiektem brudnej kampanii politycznej 24.07.2015 autor: sek

– Sektor SKOK stał się obiektem brudnej kampanii politycznej – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Rafał Matusiak, prezes Krajowej SKOK. – Tak zwana afera SKOK miała zaszkodzić kasom. Dziś mamy do czynienia z dalszą próbą wykorzystywania SKOK-ów w kampanii przed wyborami parlamentarnymi. 

czytaj więcej