Tygodnik Podlaski nr 34 (152)

Tygodnik Podlaski nr 34 (152)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 
Podlaska Szkoła Reporterska v2
 

Wydarzenia 

Grunt to rodzina
milanów

Grunt to rodzina 27.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Prawie 90 osób przyjechało do Milanowa na zjazd rodzin Bożymów, Szepietowskich i Żebrowskich. Najmłodszy z uczestników miał roczek, najstarszy – 86 lat. Czekamy na podobne inicjatywy innych podlaskich rodów.

czytaj więcej

 
Biała podlaska

Bajka potrafi uleczyć… 26.08.2014 autor: (mat)

Pod koniec sierpnia odbędą się w Białej Podlaskiej warsztaty prowadzone przez psychologa, psychotraumatologa Małgorzatę Bajko, która w zajęciach z dziećmi wykorzystuje bajkoterapię. Bajkoterapia to leczenie, metoda relaksacyjna oraz terapia poprzez bajkę.

czytaj więcej

 
Rząd bezradny w sprawie embarga
gospodarka

Rząd bezradny w sprawie embarga 26.08.2014 autor: (AT)

Kompletny brak pomysłów i wiszenie u brukselskiej klamki – tak wyglądają „działania” rządu w sprawie rosyjskiego embarga na polskie produkty żywnościowe. Tymczasem rolnicy, przetwórcy i transportowcy z dnia na dzień są coraz bliżej bankructwa.

czytaj więcej

 
Galeria Podlaska jak Biała Dama – straszy!
Biała podlaska

Galeria Podlaska jak Biała Dama – straszy! 25.08.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Remont Parku Radziwiłłowskiego, stanowiącego dumę bialskich władz nie został całkowicie ukończony. XIX-wieczna kordegarda, będąca siedzibą Galerii Podlaskiej od strony ul. Warszawskiej prezentuje się całkiem dobrze, od strony Parku – popada w ruinę.

czytaj więcej

 
Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami
Biała podlaska

Dariusz Stefaniuk rozmawia z bialczanami 25.08.2014 autor: RT

Ponad tysiąc ważnych rozmów z mieszkańcami, ponad tysiąc wypełnionych przez bialczan ankiet – taki jest plon pierwszego tygodnia akcji społecznej „Porozmawiajmy o Białej” prowadzonej przez Dariusza Stefaniuka.

czytaj więcej

 
Radość w pomocy
Podlasie

Radość w pomocy 22.08.2014 autor: Redakcja

„Radość w pomocy” – pod tym hasłem rusza akcja Tygodnika Podlaskiego, której celem jest pomoc dla oddziału dziecięcego szpitala w Białej Podlaskiej. Chcemy także pokazać najmłodszym mieszkańcom regionu, jak ważna jest wrażliwość na potrzeby innych i solidarność z chorymi rówieśnikami.

czytaj więcej

 
Wspólnie dla ziemi
Biała podlaska

Wspólnie dla ziemi 22.08.2014 autor: MG

Pod hasłem „Wspólnie dla Ziemi” odbył się III Festiwal Sztuki Kreatywnego Recyklingu. Przez trzy dni mieszkańcy bawili się i uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.

czytaj więcej

 
Podlasianie na Jasnej Górze
Podlasie

Podlasianie na Jasnej Górze 22.08.2014 autor: Marta Gadomska

Piesza Pielgrzymka Podlaska po 14 dniach marszu dotarła do Częstochowy. Tysiące pielgrzymów pokonały ponad 400 kilometrów, aby 15 sierpnia pokłonić się Najświętszej Pannie w dzień Jej Wniebowzięcia.

czytaj więcej