Tygodnik Podlaski nr 42 (160)

Tygodnik Podlaski nr 42 (160)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

Minister z PSL twierdzi: rolnicy nie chcą KRUS!
Rolnictwo

Minister z PSL twierdzi: rolnicy nie chcą KRUS! 22.10.2014 autor: RED.

Minister Marek Sawicki i jego koledzy z PSL robią wszystko, by nie podpaść koalicjantowi z PO. „Ludowcy” przyklaskują pomysłom Platformy nawet wtedy, gdy narażany jest w ten sposób na szwank interes rolników.

czytaj więcej

 
Idzie inwestycyjny niż, a miasto tonie w długach
Biała Podlaska

Idzie inwestycyjny niż, a miasto tonie w długach 22.10.2014 autor: Agnieszka Lubaszewska

Perspektywy budżetu Białej Podlaskiej są alarmujące, dlatego radni na ostatniej merytorycznej, październikowej sesji Rady Miasta przed podjęciem uchwały o zmianie budżetu na rok 2014, zasypali magistrat i pracowników Urzędu Miasta pytaniami o stan finansów

czytaj więcej

 
Gaudeamus w seminarium
Podlasie

Gaudeamus w seminarium 21.10.2014 autor: MW

W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej 15 października zainaugurowano nowy rok akademicki. Pierwszy rok studiów rozpoczęło 17 alumnów.

czytaj więcej

 
Wójt przeciwko rolnikom
Janów Podlaski

Wójt przeciwko rolnikom 20.10.2014 autor: Agnieszka Lubawska

W czasach, gdy młodzież ucieka ze wsi młode małżeństwo Magdaleny i Artura Sijków postanowiło rozwinąć gospodarstwo; powiększyć hodowlę i areał gruntów. Ich plany skutecznie torpeduje pan. Pan Jacek Hura, wójt gminy Janów Podlaski.

czytaj więcej

 
Senator Bierecki ostrzega:  Przepadają miliony dla rolników. Mogą przepaść kolejne!

Senator Bierecki ostrzega: Przepadają miliony dla rolników. Mogą przepaść kolejne! 20.10.2014 autor: ac

Przepadek niemal 400 milionów złotych unijnych dotacji dla polskich rolników potwierdził Trybunał Unii Europejskiej. To konsekwencja błędów w systemie map gruntów, na podstawie którego przyznawano dopłaty bezpośrednie. Ale błędne pomiary prowadzone są nadal. Zagrożone są kolejne dotacje dla polskich rolników – przestrzega senator Grzegorz Bierecki.

czytaj więcej

 
16 XI idź na wybory. Zatroszcz się o swój dom!
Podlasie

16 XI idź na wybory. Zatroszcz się o swój dom! 17.10.2014

Południowe Podlasie to nasz dom. Od samorządu zależy, jak będzie on urządzony. Dlatego Tygodnik Podlaski rozpoczyna akcję społeczną zachęcającą do udziału w listopadowych wyborach. Tylko poprzez głosowanie mamy realny wpływ na naszą przyszłość!

czytaj więcej

 
Pomnik Kapłana na trudne czasy
Radzyń Podlaski

Pomnik Kapłana na trudne czasy 17.10.2014 autor: Marek Wasiluk

Radzyń ma swój pomnik błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Na uroczystości odsłonięcia i poświęcenia monumentu, która odbyła się w parafii Św. Trójcy 12 października, stawiło się wielu znamienitych gości.

czytaj więcej

 
Stefaniuk liderem!
Biała Podlaska

Stefaniuk liderem! 17.10.2014 autor: RED.

Dariusz Stefaniuk cieszy się największym poparciem mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy chcą wziąć udział w wyborach samorządowych. Według zamówionych przez nas badań opinii publicznej popiera go ponad dwukrotnie więcej respondentów, niż obecnego prezydenta miasta.

czytaj więcej