Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
POŁUDNIOWE PODLASIE

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 9.11.2018

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach Europy i Polski. Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową, a Rada Regencyjna przekazała zwierzchnictwo nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczną się w wielu miejscowościach naszego regionu już jutro.

czytaj więcej

 
STEFANIUK: CHCĘ WSPÓŁPRACY DLA DOBRA BIAŁEJ PODLASKIEJ
BIAŁA PODLASKA

STEFANIUK: CHCĘ WSPÓŁPRACY DLA DOBRA BIAŁEJ PODLASKIEJ 2.11.2018

W przeddzień II tury wyborów na prezydenta Białej Podlaskiej zadaliśmy pytania obu kandydatom na to stanowisko. Urzędujący prezydent Dariusz Stefaniuk zgodził się na udzielenie odpowiedzi. Pretendent – Michał Litwiniuk, nie zechciał podzielić się z czytelnikami Tygodnika Podlaskiego informacjami, których wielu mieszkańców miasta zapewne od niego oczekuje.

czytaj więcej

 
PRACA W GITD DLA 270 OSÓB!
BIAŁA PODLASKA

PRACA W GITD DLA 270 OSÓB! 31.10.2018

Świetna wiadomość dla Białej Podlaskiej! Do końca przyszłego roku w zamiejscowym oddziale Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białej Podlaskiej zatrudnienie zostanie w sumie 270 osób. Decyzję ogłoszono w ostatnią sobotę.

czytaj więcej

 
CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ ZE SPRAWDZONYM PREZYDENTEM
BIAŁA PODLASKA

CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ ZE SPRAWDZONYM PREZYDENTEM 31.10.2018

– Dariusz Stefaniuk to sprawdzony prezydent, świetny menadżer. Będziemy z nim współpracować w następnej kadencji. Michała Litwiniuka nie znamy, nie wiemy, czy w ogóle zechce zabiegać wspólnie z nami o pieniądze dla Białej Podlaskiej – mówią liderzy PiS, które samodzielnie będzie rządziło województwem lubelskim.

czytaj więcej

 
TAK BĘDZIE W BIAŁEJ PODLASKIEJ W NAJBLIŻSZYCH LATACH

TAK BĘDZIE W BIAŁEJ PODLASKIEJ W NAJBLIŻSZYCH LATACH 26.10.2018

Bliska współpraca z rządem i dalsze wykorzystywanie potencjału inwestycyjnego, a w najbliższej perspektywie doskonałe relacje z władzami wojewódzkimi – to szansa na rozkwit Białej Podlaskiej. Prezydent miasta przedstawił w kampanii precyzyjny plan na najbliższe pięć lat.

czytaj więcej

 
PIS TRIUMFUJE W POLSCE I BIERZE LUBELSKI SEJMIK!
LUBELSKIE

PIS TRIUMFUJE W POLSCE I BIERZE LUBELSKI SEJMIK! 26.10.2018

To prawdziwy pogrom. Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zwyciężyło w wyborach samorządowych w Polsce, wygrywając w 9 województwach. Ugrupowanie będzie samodzielnie rządziło także województwem lubelskim. Otwiera się wielka szansa przed miastami, których włodarze będą potrafili dobrze współpracować z sejmikową większością. – To świetna wiadomość dla Białej Podlaskiej – komentuje prezydent Dariusz Stefaniuk.

czytaj więcej

 
STEFANIUK NAJLEPSZY W BIAŁEJ PODLASKIEJ
BIAŁA PODLASKA

STEFANIUK NAJLEPSZY W BIAŁEJ PODLASKIEJ 26.10.2018

Dariusz Stefaniuk zdecydowanie zwyciężył w pierwszej turze wyborów na urząd prezydenta Białej Podlaskiej. 4 listopada odbędzie się dogrywka, w której prezydent Białej zmierzy się z reprezentującym KO Michałem Litwiniukiem. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom za liczny udział w głosowaniu. Z satysfakcją przyjmuję mój wynik, bo 10 434 głosów w pierwszej turze to najlepszy rezultat w historii miasta. Pracujemy dalej! – mówi Dariusz Stefaniuk. W radzie miasta najliczniejszą reprezentację będą mieli radni PiS.

czytaj więcej

 
BIAŁA NA PLUSIE. DOBRA ZMIANA TRZYMA SIĘ MOCNO
BIAŁA PODLASKA

BIAŁA NA PLUSIE. DOBRA ZMIANA TRZYMA SIĘ MOCNO 19.10.2018

 - Cztery lata temu, gdy kończyła się kadencja mojego poprzednika, w Białej Podlaskiej wyłączono latarnie. Nie było już pieniędzy na prąd! Dziś włączamy nowe latarnie ledowe i mamy rekordowy budżet inwestycyjny. Dziś nikt nie wstydzi się, że jest z Białej Podlaskiej – mówił na konwencji podsumowującej kampanię wyborczą prezydent miasta Dariusz Stefaniuk (PiS).

czytaj więcej