Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Wydarzenia 

PRACA Z POTRZEBY SERCA
BIAŁA PODLASKA

PRACA Z POTRZEBY SERCA 14.12.2018

Odwiedzają w domach swoich podopiecznych – ludzi starszych, niepełnosprawnych, samotnych i chorych w szpitalach, zbierają żywność dla potrzebujących, zwykle w takich akcjach bierze udział ponad 1000 uczniów, należących do szkolnych kół Caritas Diecezji Siedleckiej. 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

czytaj więcej

 
WSTRZYMANE INWESTYCJE
BIAŁA PODLASKA

WSTRZYMANE INWESTYCJE 14.12.2018

Budowy Galerii Karuzela i stadionu miejskiego, największych inwestycji realizowanych obecnie w Białej Podlaskiej, zostały wstrzymane. Nikt obecnie nie wie, czy oba te obiekty w ogóle powstaną, i czy wybudowane zostaną ronda przy ul. Kolejowej i Sportowej, które współfinansować miał Karuzela Holding.

czytaj więcej

 
800 MLN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
POŁUDNIOWE PODLASIE

800 MLN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW 7.12.2018

Ponad 800 mln złotych czeka w 2019 roku na mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w Polsce Wschodniej. To środki przeznaczone zarówno dla firm, które chciałyby rozwinąć swoją działalność, jak i dla początkujących – start-upów.

czytaj więcej

 
GIGANTYCZNA SKALA WYŁUDZEŃ VAT
POLSKA

GIGANTYCZNA SKALA WYŁUDZEŃ VAT 3.12.2018

Zeznania złożone przed komisją śledczą ds. VAT przez prof. Chojnę – Duch, wiceminister finansów w l. 2007-2010, obnażyły sposób funkcjonowania polityki fi skalnej rządu Donalda Tuska.

czytaj więcej

 
„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
POŁUDNIOWE PODLASIE

„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” 3.12.2018

Rozpoczęła się XXVI edycja akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbywającej się od początku pod patronatem duchowym metropolity lubelskiego. W minionym roku swego błogosławieństwa udzielił jej Papież Franciszek.

czytaj więcej

 
DARIUSZ STEFANIUK WICEMARSZAŁKIEM
LUBELSKIE

DARIUSZ STEFANIUK WICEMARSZAŁKIEM 23.11.2018

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował Jarosława Stawiarskiego na funkcję marszałka województwa lubelskiego, a Dariusza Stefaniuka na funkcję wicemarszałka. Sejmik Województwa na swej pierwszej sesji 21 listopada wybrał ich na te stanowiska.

czytaj więcej

 
NIEPODLEGŁOŚĆ TESTAMENT PRZESZŁYCH POKOLEŃ
BIAŁA PODLASKA

NIEPODLEGŁOŚĆ TESTAMENT PRZESZŁYCH POKOLEŃ 16.11.2018

Nasi przodkowie nie szczędząc krwi i życia walczyli o wolną Polskę. Niepodległość Ojczyzny to ich dzieło, naszym zadaniem jest tylko pielęgnować ją i chronić, w myśl słów Józefa Piłsudskiego: Niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze… niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym. Marszałek przestrzegał również: Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. Pamiętamy – 11 listopada daliśmy temu wyraz.

czytaj więcej

 
DOBRA PERSPEKTYWA PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI
POŁUDNIOWE PODLASIE

DOBRA PERSPEKTYWA PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI 9.11.2018

Najwyższa od 28 lat frekwencja (54,96 %), najlepszy wynik PiS w wyborach samorządowych i klęska PSL – tak w skrócie podsumować można wybory samorządowe 2018.

czytaj więcej