Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
POŁUDNIOWE PODLASIE

ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Kultura) 11.01.2019

6 stycznia mieszkańcy Białej Podlaskiej, Radzynia, Parczewa, Międzyrzeca, Wisznic i Piszczaca wzięli udział w Orszaku Trzech Króli: pod ich wodzą przemaszerowali ulicami swych miejscowości śpiewając kolędy do stajenek, by oddać hołd Dzieciątku.

czytaj więcej

 
JAK MINĄŁ 2018 ROK NA POŁUDNIOWYM PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

JAK MINĄŁ 2018 ROK NA POŁUDNIOWYM PODLASIU (Wydarzenia) 28.12.2018

Kończący się rok sprzyja remanentom i podsumowaniom we własnych sercach i rodzinach. Przypominamy najważniejsze naszym zdaniem wydarzenia, które zaistniały w okresie minionych 12 miesięcy w naszym regionie.

czytaj więcej

 
800 MLN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
POŁUDNIOWE PODLASIE

800 MLN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW (Wydarzenia) 7.12.2018

Ponad 800 mln złotych czeka w 2019 roku na mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w Polsce Wschodniej. To środki przeznaczone zarówno dla firm, które chciałyby rozwinąć swoją działalność, jak i dla początkujących – start-upów.

czytaj więcej

 
„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
POŁUDNIOWE PODLASIE

„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” (Wydarzenia) 3.12.2018

Rozpoczęła się XXVI edycja akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbywającej się od początku pod patronatem duchowym metropolity lubelskiego. W minionym roku swego błogosławieństwa udzielił jej Papież Franciszek.

czytaj więcej

 
RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA PODLASIA
POŁUDNIOWE PODLASIE

RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA PODLASIA (Kultura) 23.11.2018

Kolejne spotkanie związane z historia naszego regiony zorganizował Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Tym razem prelekcję połączoną z prezentacja filmową, zatytułowaną „Co kryje cmentarz tatarski w Studziance?” wygłosił Łukasz Węda

czytaj więcej

 
DOBRA PERSPEKTYWA PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI
POŁUDNIOWE PODLASIE

DOBRA PERSPEKTYWA PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI (Wydarzenia) 9.11.2018

Najwyższa od 28 lat frekwencja (54,96 %), najlepszy wynik PiS w wyborach samorządowych i klęska PSL – tak w skrócie podsumować można wybory samorządowe 2018.

czytaj więcej

 
OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
POŁUDNIOWE PODLASIE

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (Wydarzenia) 9.11.2018

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach Europy i Polski. Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową, a Rada Regencyjna przekazała zwierzchnictwo nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczną się w wielu miejscowościach naszego regionu już jutro.

czytaj więcej

 
PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI NA POŁUDNIOWYM PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI NA POŁUDNIOWYM PODLASIU (Wydarzenia) 12.10.2018

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki gościł na Południowym Podlasiu. Przed południem otworzył drogę Zaliszcze – Podedwórze w powiecie parczewskim, sfinansowanej w 80% z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów. Po południu szef rządu spotkał się z mieszkańcami Radzynia.

czytaj więcej