Tygodnik Podlaski nr 155 (323)

Tygodnik Podlaski nr 155 (323)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

WOLNOŚĆ WYMODLONA, WYPRACOWANA, WYWALCZONA
Południowe Podlasie

WOLNOŚĆ WYMODLONA, WYPRACOWANA, WYWALCZONA (Wydarzenia) 21.11.2017 autor: Tekst i fot. Małgorzata Brodowska

Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze... Jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym... Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. 11 listopada daliśmy wyraz temu, że powyższe kwintesencje Józefa Piłsudskiego nie są nam obce.

czytaj więcej

 
Walczyły o to cztery pokolenia
Południowe Podlasie

Walczyły o to cztery pokolenia (Wydarzenia) 10.11.2017 autor: RED. (fot. wikipedia.pl)

Narodowy Dzień Niepodległości jako ustawowe święto państwowe świętować będziemy – paradoksalnie – dopiero po raz dwudziesty dziewiąty. Biała Podlaska, Radzyń, Parczew, Terespol, Domaszewnica, Borki, Podedwórze, Krzewica, Milanów, Rokitno... Trudno wymienić wszystkie miejscowości, gdzie odbędą się oficjalne obchody.

czytaj więcej

 
Laureaci "Listu do Taty"
Południowe Podlasie

Laureaci "Listu do Taty" (Wydarzenia) 7.11.2017 autor: fot. senat.gov.pl

Na tegoroczny konkurs „List do Taty” do biura senatora Grzegorza Biereckiego wpłynęły 143 prace z 28 szkół. Autorem najlepszego listu okazał się Szymon Daniluk, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie.

czytaj więcej

 
Dawniej Białka, dziś - Klukówka
Południowe Podlasie

Dawniej Białka, dziś - Klukówka (Wydarzenia) 6.11.2017 autor: Wojciech Łocheński (fot. materiały własne)

Lutnia, Piwonia, Żarnica… To nazwy podlaskich rzek, znanych tylko okolicznym mieszkańcom, niekiedy również wędkarzom. Odkąd przestały pełnić ważne punktu widzenia człowieka funkcje, starzeją się one jak ludzie.

czytaj więcej

 
Podlasie, Biała Podlaska

Prezent na 60-lecie „Podlasia” (Wydarzenia) 26.10.2017

Ukazała się książka Cezarego Hince pt. „Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017”.

czytaj więcej

 
Południowe Podlasie

Wirtualne autostrady posła Żmijana (Wydarzenia) 29.08.2017 autor: DK

„Za trzy lata odcinek autostrady A2 łączący obwodnicę Mińska Mazowieckiego z węzłem Lubelska” – obiecywał w 2014 poseł Stanisław Żmijan. Obecnie parlamentarzysta, zamiast posypać głowę popiołem, z głębokim „zatroskaniem” pochyla się nad zobowiązaniem rządu PiS, dla którego priorytetem jest m.in. ta właśnie arteria, która – cała, do Białej Podlaskiej – zostanie oddana do użytku za 6 lat.

czytaj więcej

 
Blisko 420 milionów na modernizację linii kolejowej Siedlce-Terespol
Południowe Podlasie

Blisko 420 milionów na modernizację linii kolejowej Siedlce-Terespol (Wydarzenia) 18.08.2017 autor: RED. (fot. Miriam Abbas)

Będą nowe perony, nastawnie i system sterowania ruchem, dzięki którym pociągi pojadą szybciej, niż dzisiaj. Podpisana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotycząca modernizacji linii Siedlce - Terespol opiewa na kwotę ponad 417 milionów złotych.

czytaj więcej

 
Południowe Podlasie

Na pątniczym szlaku (Wydarzenia) 7.08.2017 autor: KL

26 lipca powrócili do domów uczestnicy XXVII Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki – Wilno, a od minionego wtorku w drodze do Częstochowy jest 37 Podlaska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

czytaj więcej