Tygodnik Podlaski nr 164 (332)

Tygodnik Podlaski nr 164 (332)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

PODLASKA MŁODOŚĆ IGNACEGO KRASICKIEGO
Południowe Podlasie

PODLASKA MŁODOŚĆ IGNACEGO KRASICKIEGO (Wydarzenia) 7.02.2018 autor: Tomasz Wojcieszuk

Związki młodego Ignacego Krasickiego z Południowym Podlasiem były i liczne, i silne. Przypominamy wisznickie, kodeńskie i radzyńskie epizody późniejszego biskupa warmińskiego, zwanego „księciem poetów polskich”.

czytaj więcej

 
Ruch Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE”
Południowe Podlasie

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” (Kultura) 5.02.2018 autor: Mikołaj Turyk, fot. archiwum Andrzeja Czyżewskiego

W Polsce działa obecnie ponad czterdzieści kół Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. W 1992 r. – roku rejestracji stowarzyszenia – przystąpiło do niego środowisko bialskie. Mamy nadzieję, że dzięki również i naszej działalności Polska i Kościół stają się lepsze i bliższe Bogu – mówi jeden z członków bialskiego Koła.

czytaj więcej

 
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017
Południowe Podlasie

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017 (Wydarzenia) 14.12.2017

Świeca Caritas to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych symboli Wigilii w Polsce. Można nabywać je w parafiach całej diecezji, ofiarowując 5, 10, 15 lub 20 zł (w zależności od wielkości).

czytaj więcej

 
WOLNOŚĆ WYMODLONA, WYPRACOWANA, WYWALCZONA
Południowe Podlasie

WOLNOŚĆ WYMODLONA, WYPRACOWANA, WYWALCZONA (Wydarzenia) 21.11.2017 autor: Tekst i fot. Małgorzata Brodowska

Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze... Jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym... Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. 11 listopada daliśmy wyraz temu, że powyższe kwintesencje Józefa Piłsudskiego nie są nam obce.

czytaj więcej

 
Walczyły o to cztery pokolenia
Południowe Podlasie

Walczyły o to cztery pokolenia (Wydarzenia) 10.11.2017 autor: RED. (fot. wikipedia.pl)

Narodowy Dzień Niepodległości jako ustawowe święto państwowe świętować będziemy – paradoksalnie – dopiero po raz dwudziesty dziewiąty. Biała Podlaska, Radzyń, Parczew, Terespol, Domaszewnica, Borki, Podedwórze, Krzewica, Milanów, Rokitno... Trudno wymienić wszystkie miejscowości, gdzie odbędą się oficjalne obchody.

czytaj więcej

 
Laureaci "Listu do Taty"
Południowe Podlasie

Laureaci "Listu do Taty" (Wydarzenia) 7.11.2017 autor: fot. senat.gov.pl

Na tegoroczny konkurs „List do Taty” do biura senatora Grzegorza Biereckiego wpłynęły 143 prace z 28 szkół. Autorem najlepszego listu okazał się Szymon Daniluk, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie.

czytaj więcej

 
Dawniej Białka, dziś - Klukówka
Południowe Podlasie

Dawniej Białka, dziś - Klukówka (Wydarzenia) 6.11.2017 autor: Wojciech Łocheński (fot. materiały własne)

Lutnia, Piwonia, Żarnica… To nazwy podlaskich rzek, znanych tylko okolicznym mieszkańcom, niekiedy również wędkarzom. Odkąd przestały pełnić ważne punktu widzenia człowieka funkcje, starzeją się one jak ludzie.

czytaj więcej

 
Podlasie, Biała Podlaska

Prezent na 60-lecie „Podlasia” (Wydarzenia) 26.10.2017

Ukazała się książka Cezarego Hince pt. „Piłkarskie losy Podlasia. Historia, mecze i piłkarze Podlasia Biała Podlaska w latach 1957-2017”.

czytaj więcej