Tygodnik Podlaski nr 203 (372)

Tygodnik Podlaski nr 203 (372)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

DOBRA PERSPEKTYWA PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI
POŁUDNIOWE PODLASIE

DOBRA PERSPEKTYWA PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI (Wydarzenia) 9.11.2018

Najwyższa od 28 lat frekwencja (54,96 %), najlepszy wynik PiS w wyborach samorządowych i klęska PSL – tak w skrócie podsumować można wybory samorządowe 2018.

czytaj więcej

 
OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
POŁUDNIOWE PODLASIE

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (Wydarzenia) 9.11.2018

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach Europy i Polski. Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową, a Rada Regencyjna przekazała zwierzchnictwo nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczną się w wielu miejscowościach naszego regionu już jutro.

czytaj więcej

 
PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI NA POŁUDNIOWYM PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI NA POŁUDNIOWYM PODLASIU (Wydarzenia) 12.10.2018

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki gościł na Południowym Podlasiu. Przed południem otworzył drogę Zaliszcze – Podedwórze w powiecie parczewskim, sfinansowanej w 80% z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów. Po południu szef rządu spotkał się z mieszkańcami Radzynia.

czytaj więcej

 
NARODOWE CZYTANIE NA PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

NARODOWE CZYTANIE NA PODLASIU (Kultura) 7.09.2018

To już siódma edycja akcji zainicjowanej w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W roku świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Czytać będziemy tę powieść w Białej Podlaskiej, Radzyniu, Ulan-Majoracie i Międzyrzecu.

czytaj więcej

 
NA KOLEI PEŁNĄ PARĄ
POŁUDNIOWE PODLASIE

NA KOLEI PEŁNĄ PARĄ (Wydarzenia) 2.07.2018

Widać postępy prac na modernizowanym odcinku linii kolejowej Biała Podlaska – Terespol. Po ich zakończeniu będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo, a do Warszawy dojedziemy w niewiele ponad godzinę.

czytaj więcej

 
PIERWSZE WAKACJE PO REFORMIE EDUKACJI
POŁUDNIOWE PODLASIE

PIERWSZE WAKACJE PO REFORMIE EDUKACJI (Wydarzenia) 29.06.2018

Zakończył się rok szkolny, na co z utęsknieniem czekali nawet prymusi. To był rok szczególny; pierwszy, w którym obowiązywać zaczęła reforma edukacji. Nie sprawdziły się kasandryczne wizje jej oponentów: wzrosła liczba etatów nauczycielskich, samorządy otrzymały z budżetu państwa nieodzowne wsparcie, a książki i podręczniki dla uczniów były bezpłatne.

czytaj więcej

 
NA RZECZ AKTYWIZACJI DZIECI I MŁODZIEŻY
POŁUDNIOWE PODLASIE

NA RZECZ AKTYWIZACJI DZIECI I MŁODZIEŻY (Sport) 22.06.2018

Znamy wyniki tegorocznej edycji Programu „Klub", zainicjowanego w 2016 r. przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę. Wśród 3609 polskich klubów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży, które otrzymają wsparcie, jest 14 z naszego regionu.

czytaj więcej

 
NOWE DROGI NA PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

NOWE DROGI NA PODLASIU (Wydarzenia) 15.06.2018

Rząd Prawa i Sprawiedliwości naprawia wieloletnie zaniedbania poprzednich, liberalnych ekip. Strumień pieniędzy na nowe drogi płynie m.in. na Południowe Podlasie. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przedstawił listę inwestycji, która zostanie sfinansowana w ramach specjalnego rządowego programu dla dróg lokalnych.

czytaj więcej