Tygodnik Podlaski nr 251 (420)

Tygodnik Podlaski nr 251 (420)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

To już pewne. Zwycięstwo PiS w wyborach. Bierecki znokautował Sosnowskiego
Południowe Podlasie

To już pewne. Zwycięstwo PiS w wyborach. Bierecki znokautował Sosnowskiego (Wydarzenia) 15.10.2019

To był prawdziwy wyborczy nokaut - senator Grzegorz Bierecki z PiS pokonał swojego kontrkandydata Sławomira Sosnowskiego wspieranego przez całą zjednoczoną opozycję z blisko 20 proc. przewagą. 68 666 - aż tylu mieszkańców naszego okręgu osób zaufało kandydatowi PiS. 

czytaj więcej

 
 Taśma prawdy Sosnowskiego! Co PSL chce zrobić z Via Carpatia?
Południowe Podlasie

Taśma prawdy Sosnowskiego! Co PSL chce zrobić z Via Carpatia? (Wydarzenia) 11.10.2019

– Trasy Via Carpatia i Via Baltica są niezbędne dla rozwoju Polski Wschodniej – mówił prezydent Andrzej Duda podczas swojego przemówienia otwierającego niedawny Kongres 590. To, co jest oczywiste dla głowy państwa i każdego, kto dobrze życzy naszemu regionowi – wcale takie nie jest dla Sławomira Sosnowskiego. Dotarliśmy do nagrań, z których jasno wynika, co eks-marszałek sądzi o Via Carpatii. Jego słowa po prostu szokują – nawet biorąc pod uwagę formację, z jakiej się wywodzi!

czytaj więcej

 
U Sosnowskiego jak na Titanicu. TVP pokazuję smutną i gorzką prawdę o rządach PSL w województwie lubelskim
Południowe Podlasie

U Sosnowskiego jak na Titanicu. TVP pokazuję smutną i gorzką prawdę o rządach PSL w województwie lubelskim (Wydarzenia) 3.10.2019

Gigantyczne zadłużenie, brak potrzebnych inwestycji i zupełnie niepotrzebne, potężne wydatki – taki obraz województwa lubelskiego za rządów marszałka Sławomira Sosnowskiego (PSL) przedstawiają dziennikarze TVP Lublin.


czytaj więcej

 
 Oto plan opozycji: nasze dzieci dla homoseksualistów!
Południowe Podlasie

Oto plan opozycji: nasze dzieci dla homoseksualistów! (Wydarzenia) 1.10.2019 autor: Piotr Filipczyk

Gigantyczna burza po wywiadzie, jakiego udzielił radiu RMF FM Riad Haidar. „Jedynka” Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i ojciec chrzestny anty-PiSu na Południowym Podlasiu powiedział, że trzeba ograniczyć program 500 plus. Opowiedział się także za „małżeństwami” homoseksualistów i możliwością adopcji dzieci przez takie pary.

czytaj więcej

 
Co zrobić, by otrzymać pomoc za suszę? Sprawdź, ile możesz dostać
Południowe Podlasie

Co zrobić, by otrzymać pomoc za suszę? Sprawdź, ile możesz dostać (Wydarzenia) 25.09.2019

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego. Planowany termin rozpoczęcia naboru wniosków to 3 października 2019 r.


czytaj więcej

 
Zatrważające słowa wicepremiera Sasina: grożono śmiercią mojemu synowi; apeluję o obniżenie temperatury sporu
Południowe Podlasie

Zatrważające słowa wicepremiera Sasina: grożono śmiercią mojemu synowi; apeluję o obniżenie temperatury sporu (Wydarzenia) 24.09.2019 autor: pf,pap

- Środowisko prawdopodobnie byłych SB-ków groziło mojej rodzinie, grożono porwaniem i zamordowaniem mojego syna - powiedział wicepremier Jacek Sasin. Kandydat do Sejmu z naszego okręgu ocenił, że wszystkim powinno zależeć na obniżeniu temperatury sporu. Sasin zaapelował do polityków, aby odcięli się od mowy nienawiści.

czytaj więcej

 
Bieda i długi po rządach PSL i Sosnowskiego. PiS musi nadrabiać 10 lat zaniedbań. Mocne słowa polityków
Południowe Podlasie

Bieda i długi po rządach PSL i Sosnowskiego. PiS musi nadrabiać 10 lat zaniedbań. Mocne słowa polityków (Wydarzenia) 20.09.2019 autor: PF

Województwo lubelskie jest najbiedniejsze w Polsce i należy do najbiedniejszych w Europie. Za czasów rządów poprzedniego marszałka województwa, Sławomira Sosnowskiego, dramatycznie wzrosło też zadłużenie, co bardzo dobrze widać na przykładzie szpitali. Do wstrząsających danych odnieśli się na specjalnej konferencji prasowej obecny marszałek Jarosław Stawiarski i poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak. Tytuł spotkania: Lubelszczyzna i Południowe Podlasie zasługują na dobrego gospodarza

czytaj więcej

 
Modlitwa o Polskę - piękny film o potędze wiary w Boga
Południowe Podlasie

Modlitwa o Polskę - piękny film o potędze wiary w Boga (Kultura i Historia) 20.09.2019

– Zrobiliśmy ten film w poczuciu dumy i obowiązku. Dumy z pięknej, pełnej duchowej treści historii naszego Południowego Podlasia. I obowiązku, by tę historię, kulturę, duchowość pokazać całej Polsce i całemu światu – mówi senator Grzegorz Bierecki, inicjator powstania filmu „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej”. Z niezwykłym dziełem przypominającym męczeństwo unitów z Pratulina będzie można zapoznać się podczas bezpłatnych pokazów na terenie całego Południowego Podlasia.

czytaj więcej