Tygodnik Podlaski nr 195 (364))

Tygodnik Podlaski nr 195 (364))
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

NARODOWE CZYTANIE NA PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

NARODOWE CZYTANIE NA PODLASIU (Kultura) 7.09.2018

To już siódma edycja akcji zainicjowanej w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W roku świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Czytać będziemy tę powieść w Białej Podlaskiej, Radzyniu, Ulan-Majoracie i Międzyrzecu.

czytaj więcej

 
NA KOLEI PEŁNĄ PARĄ
POŁUDNIOWE PODLASIE

NA KOLEI PEŁNĄ PARĄ (Wydarzenia) 2.07.2018

Widać postępy prac na modernizowanym odcinku linii kolejowej Biała Podlaska – Terespol. Po ich zakończeniu będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo, a do Warszawy dojedziemy w niewiele ponad godzinę.

czytaj więcej

 
PIERWSZE WAKACJE PO REFORMIE EDUKACJI
POŁUDNIOWE PODLASIE

PIERWSZE WAKACJE PO REFORMIE EDUKACJI (Wydarzenia) 29.06.2018

Zakończył się rok szkolny, na co z utęsknieniem czekali nawet prymusi. To był rok szczególny; pierwszy, w którym obowiązywać zaczęła reforma edukacji. Nie sprawdziły się kasandryczne wizje jej oponentów: wzrosła liczba etatów nauczycielskich, samorządy otrzymały z budżetu państwa nieodzowne wsparcie, a książki i podręczniki dla uczniów były bezpłatne.

czytaj więcej

 
NA RZECZ AKTYWIZACJI DZIECI I MŁODZIEŻY
POŁUDNIOWE PODLASIE

NA RZECZ AKTYWIZACJI DZIECI I MŁODZIEŻY (Sport) 22.06.2018

Znamy wyniki tegorocznej edycji Programu „Klub", zainicjowanego w 2016 r. przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę. Wśród 3609 polskich klubów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży, które otrzymają wsparcie, jest 14 z naszego regionu.

czytaj więcej

 
NOWE DROGI NA PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

NOWE DROGI NA PODLASIU (Wydarzenia) 15.06.2018

Rząd Prawa i Sprawiedliwości naprawia wieloletnie zaniedbania poprzednich, liberalnych ekip. Strumień pieniędzy na nowe drogi płynie m.in. na Południowe Podlasie. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przedstawił listę inwestycji, która zostanie sfinansowana w ramach specjalnego rządowego programu dla dróg lokalnych.

czytaj więcej

 
„ZAWODOWY STRZAŁ W 10”
POŁUDNIOWE PODLASIE

„ZAWODOWY STRZAŁ W 10” (Wydarzenia) 8.06.2018

Liceum czy fach w ręku? Przed takim dylematem stają uczniowie po podstawowym etapie Kształcenia. Bialska Delegatura Kuratorium Oświaty w Lublinie zorganizowała w czterech zespołach szkół spotkania promujące szkolnictwo zawodowe w ramach zainicjowanej przed rokiem kampanii informacyjno-promocyjnej „Zawodowy Strzał w 10”.

czytaj więcej

 
Hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej
Południowe Podlasie

Hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej (Wydarzenia) 13.04.2018 autor: JK

W 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 96 ofiar. Kwiaty złożono również przy pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich na placu Wojska Polskiego. Msza św. za Ojczyznę odprawiona została w radzyńskim kościele św. Anny. Liczna grupa Podlasian uczestniczyła w obchodach warszawskich.

czytaj więcej

 
Modlitwa, post, jałmużna
Południowe Podlasie

Modlitwa, post, jałmużna (Wydarzenia) 30.03.2018

Modlitwa, post, jałmużna to trzy filary chrześcijańskiego przeżywania Wielkiego Postu. O ile dwa pierwsze mają poprawić kondycję duchową każdego z nas, trzeci jest skierowaną na zewnątrz emanacją dobra. 

czytaj więcej