Tygodnik Podlaski nr 148 (316)

Tygodnik Podlaski nr 148 (316)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

Południowe Podlasie

Wirtualne autostrady posła Żmijana (Wydarzenia) 29.08.2017 autor: DK

„Za trzy lata odcinek autostrady A2 łączący obwodnicę Mińska Mazowieckiego z węzłem Lubelska” – obiecywał w 2014 poseł Stanisław Żmijan. Obecnie parlamentarzysta, zamiast posypać głowę popiołem, z głębokim „zatroskaniem” pochyla się nad zobowiązaniem rządu PiS, dla którego priorytetem jest m.in. ta właśnie arteria, która – cała, do Białej Podlaskiej – zostanie oddana do użytku za 6 lat.

czytaj więcej

 
Blisko 420 milionów na modernizację linii kolejowej Siedlce-Terespol
Południowe Podlasie

Blisko 420 milionów na modernizację linii kolejowej Siedlce-Terespol (Wydarzenia) 18.08.2017 autor: RED. (fot. Miriam Abbas)

Będą nowe perony, nastawnie i system sterowania ruchem, dzięki którym pociągi pojadą szybciej, niż dzisiaj. Podpisana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotycząca modernizacji linii Siedlce - Terespol opiewa na kwotę ponad 417 milionów złotych.

czytaj więcej

 
Południowe Podlasie

Na pątniczym szlaku (Wydarzenia) 7.08.2017 autor: KL

26 lipca powrócili do domów uczestnicy XXVII Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki – Wilno, a od minionego wtorku w drodze do Częstochowy jest 37 Podlaska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

czytaj więcej

 
Skuteczniej walczyć z ASF
Południowe Podlasie

Skuteczniej walczyć z ASF (Wydarzenia) 31.07.2017 autor: RED. (fot. LUW)

Zaostrzone wymogi bioasekuracji w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) były tematem spotkania z wiceminister rolnictwa Ewą Lech, które odbyło się w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Grabanowie.

czytaj więcej

 
Droga ekspresowa S19 i A2 powstaną do 2023 r.
Południowe Podlasie

Droga ekspresowa S19 i A2 powstaną do 2023 r. (Wydarzenia) 21.07.2017 autor: RED.

Stanowiąca fragment Via Carpatii droga ekspresowa S19, przebiegająca m.in. przez Radzyń i Międzyrzec oraz autostrada A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej znalazły się na liście priorytetowych inwestycji drogowych, które będą zrealizowane do 2023 roku. – To efekt modelowego wspierania starań samorządu przez parlamentarzystę – określił ten sukces prezydent Dariusz Stefaniuk, dziękując senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu za okazane wsparcie.

czytaj więcej

 
Droga land art
Południowe Podlasie

Droga land art (Kultura) 20.07.2017 autor: Agata Panasiuk (fot: Krzysztof Staniszewski)

Trwa siódma edycja imprezy plenerowej Land Art Festiwal. Fundacja Latająca Ryba już po raz trzeci wybrała miejsce działalności artystycznej w Parku Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest „Droga”.

czytaj więcej

 
Do 11 lipca hodowcy trzody mogą składać wnioski o pomoc
Południowe Podlasie

Do 11 lipca hodowcy trzody mogą składać wnioski o pomoc (Wydarzenia) 6.07.2017 autor: RED.

Wnioski o pomoc mogą składać hodowcy z gmin Biała Podlaska, Janów Podlaski, Konstantynów, Leśna Podlaska, Rokitno, Terespol i Zalesie.

czytaj więcej

 
Nasza wiara i kultura
Południowe Podlasie

Nasza wiara i kultura (Kultura) 4.07.2017 autor: Agata Panasiuk

Bialskie Centrum Kultury realizuje projekt „Znaki wiary na Podlasiu”, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna”. Uczestniczy w nim 30 uczniów bialskich szkół w wieku 13 – 19 lat.

czytaj więcej