Tygodnik Podlaski nr 177 (346)

Tygodnik Podlaski nr 177 (346)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: podlasie 

Hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej
Południowe Podlasie

Hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej (Wydarzenia) 13.04.2018 autor: JK

W 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 96 ofiar. Kwiaty złożono również przy pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich na placu Wojska Polskiego. Msza św. za Ojczyznę odprawiona została w radzyńskim kościele św. Anny. Liczna grupa Podlasian uczestniczyła w obchodach warszawskich.

czytaj więcej

 
Modlitwa, post, jałmużna
Południowe Podlasie

Modlitwa, post, jałmużna (Wydarzenia) 30.03.2018

Modlitwa, post, jałmużna to trzy filary chrześcijańskiego przeżywania Wielkiego Postu. O ile dwa pierwsze mają poprawić kondycję duchową każdego z nas, trzeci jest skierowaną na zewnątrz emanacją dobra. 

czytaj więcej

 
PLK rozpoczęły remont linii kolejowej Biała Podlaska – Terespol
Południowe Podlasie

PLK rozpoczęły remont linii kolejowej Biała Podlaska – Terespol (Wydarzenia) 28.03.2018

Wyższe perony, nowe wiaty, oświetlenie, monitoring, informacja pasażerska i usprawnienia dla osób niepełnosprawnych – PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują stacje: Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol.

czytaj więcej

 
KAMIL PASZKOWSKI CZŁOWIEKIEM ROKU 2017
Południowe Podlasie

KAMIL PASZKOWSKI CZŁOWIEKIEM ROKU 2017 (Wydarzenia) 28.03.2018 autor: fot. Patryk Chmiel

Każdy z panów – nominowanych do tegorocznej nagrody – zasługuje na wyrazy najwyższego szacunku i uznania za pracę na rzecz naszego regionu – powiedział senator Grzegorz Bierecki gratulując laureatom w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 17 marca br. w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury.

czytaj więcej

 
Za słowami idą czyny
Południowe Podlasie

Za słowami idą czyny (Wydarzenia) 8.03.2018 autor: RED.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie elementów koncepcji programowej budowy odcinka A2 z Siedlec do Białej, – Autostrada to gwarancja dynamicznego rozwoju nie tylko Białej Podlaskiej, ale i innych miejscowości położonych w jej pobliżu – komentuje tę informację z zadowoleniem senator Grzegorz Bierecki, zadeklarowany orędownik jej powstania.

czytaj więcej

 
PODLASKA MŁODOŚĆ IGNACEGO KRASICKIEGO
Południowe Podlasie

PODLASKA MŁODOŚĆ IGNACEGO KRASICKIEGO (Wydarzenia) 7.02.2018 autor: Tomasz Wojcieszuk

Związki młodego Ignacego Krasickiego z Południowym Podlasiem były i liczne, i silne. Przypominamy wisznickie, kodeńskie i radzyńskie epizody późniejszego biskupa warmińskiego, zwanego „księciem poetów polskich”.

czytaj więcej

 
Ruch Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE”
Południowe Podlasie

Ruch Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” (Kultura) 5.02.2018 autor: Mikołaj Turyk, fot. archiwum Andrzeja Czyżewskiego

W Polsce działa obecnie ponad czterdzieści kół Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. W 1992 r. – roku rejestracji stowarzyszenia – przystąpiło do niego środowisko bialskie. Mamy nadzieję, że dzięki również i naszej działalności Polska i Kościół stają się lepsze i bliższe Bogu – mówi jeden z członków bialskiego Koła.

czytaj więcej

 
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017
Południowe Podlasie

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017 (Wydarzenia) 14.12.2017

Świeca Caritas to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych symboli Wigilii w Polsce. Można nabywać je w parafiach całej diecezji, ofiarowując 5, 10, 15 lub 20 zł (w zależności od wielkości).

czytaj więcej