Tygodnik Podlaski nr 167 (336)

Tygodnik Podlaski nr 167 (336)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Lista przyszłych lokatorów

Lista przyszłych lokatorów (Wydarzenia) 12.03.2018 autor: fot. Patryk Chmiel

Zakład Gospodarki Lokalowej opublikował na swojej stronie internetowej listę 186 rodzin, które wiosną odbiorą klucze do mieszkań w blokach powstających w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

czytaj więcej

 
Sztafeta pamięci

Sztafeta pamięci (Wydarzenia) 12.03.2018 autor: fot. Małgorzata Brodowska

W Białej Podlaskiej, Radzyniu, Parczewie, Międzyrzecu, Terespolu (mieście i gminie), Białej k. Radzynia i w Dębowej Kłodzie odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

czytaj więcej

 

CZŁOWIEK ROKU 2017 TYGODNIKA PODLASKIEGO (Wydarzenia) 26.02.2018 autor: Południowe Podlasie

Trwa kolejna edycja naszego plebiscytu. Kto dołączy do grona wcześniejszych laureatów: Ewy Błasik, ks. bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, Dariusza Litwiniuka Jarosława Wojtasińskiego,
ks. kanonika Mariana Daniluka oraz ks. Leszka Mućki? Do 9 marca br. publikować będziemy kupony plebiscytowe, na których możecie Państwo wskazywać osoby szczególnie zasłużone dla naszego regionu.

czytaj więcej

 
Marchewkowy pasztet

Marchewkowy pasztet (Rozrywka) 26.02.2018 autor: Tekst i fot. Małgorzata Tymoszuk

To lekki, niezwykle aromatyczny i bardzo smaczny pasztet, chociaż nie ma w swoim składzie mięsa. Kolejne argumenty za jego zrobieniem to niska kaloryczność dania oraz prosty i szybki w wykonaniu przepis.

czytaj więcej

 
EKOLOGIA NA PIERWSZYM MIEJSCU

EKOLOGIA NA PIERWSZYM MIEJSCU (Wydarzenia) 23.02.2018 autor: Agata Panasiuk

Spółka Bialskie Wodociągi i Kanalizacja wdroży kolejny proekologiczny projekt. – Na ścianach budynków WOD-KAN-u zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne. Ta elektrownia słoneczna będzie produkowała energię elektryczną na potrzeby pomp ciepła – mówi Mirosław Kapłan, który podpisał umowę na dofinansowanie tego projektu.

czytaj więcej

 
Święto pierogów
Kąkolewnica

Święto pierogów (Wydarzenia) 15.02.2018 autor: KL

Pierogi smażone, z  wody, z  farszem tradycyjnym i  nietypowym, a  także knedle – tak w skrócie można podsumować święto pierogów, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Ką- kolewnicy.

czytaj więcej

 
Błyskawiczne danie z tortilli

Błyskawiczne danie z tortilli (Rozrywka) 12.02.2018 autor: Tekst i fot. Małgorzata Tymoszuk

To nie tylko przepis na szybkie danie z gotowych placków tortilli, ale również sposób na wykorzystanie odrobinę zapomnianych resztek wędlin.. Co jest w tym przepisie takiego innowacyjnego? Przede wszystkim wykorzystanie zwykłego tostera. Tortille w nim zapiekane będą idealnie chrupkie. Farsz to nasz indywidualny wybór. Mogą to być wcześniej podsmażone plastry wspomnianych wędlin, kawałki kurczaka, cebuli, pora czy pieczarek. Zawsze jednak nieodzownym elementem jest ser żółty. Szybie i pyszne danie. Czego chcieć więcej?

czytaj więcej

 
Dla siebie oraz innych

Dla siebie oraz innych (Wydarzenia) 9.02.2018 autor: Radzyń Podlaski

Wystawa fotograficzna i koncert szant uświetniły 19 rocznicę istnienia Radzyńskiego Klubu Żeglarskiego „Korab”. Komandor klubu Zbigniew Wojtaś uderzeniem w dzwon otworzył nie tylko wernisaż, ale i 20 rok istnienia klubu, założonego w 1999 r. przez ośmiu radzyńskich pasjonatów żeglarstwa.

czytaj więcej