Tygodnik Podlaski nr 148 (316)

Tygodnik Podlaski nr 148 (316)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Błyskawiczny skok z winogron na zimę

Błyskawiczny skok z winogron na zimę (Rozrywka) 24.10.2017 autor: Adam Turowski

Winogrona to dość drogie owoce, dlatego przepis ten dedykujemy osobom posiadającym winorośl na działkach lub w przydomowych ogródkach. Owoce zbierane w październiku są dojrzałe i słodkie, a sok z nich sporządzany – nie dość, że w 100% naturalny – jest błyskawiczny w przygotowaniu.

czytaj więcej

 
Skarby kościelnej krypty
Radzyń Podlaski

Skarby kościelnej krypty (Wydarzenia) 23.10.2017 autor: OP

W kryptach kościoła Świętej Trójcy archeolodzy znaleźli wiosną m.in. dwa czechmany, kobiecy jedwabny płaszcz, pas kontuszowy, stułę. Wiosenne znaleziska podsumowała jesienna konferencja naukowa i zapowiedź kolejnych, przyszłorocznych badań krypt.

czytaj więcej

 
„Za samą szlachtę bić się nie będę”
Polska

„Za samą szlachtę bić się nie będę” (Wydarzenia) 20.10.2017 autor: prof. dr. hab. Henryk Kocój

15 października br. minęła dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki, za którego sprawą panteon bohaterów narodowych wzbogacił się o postacie „z gminu": chłopa Wojtka Bartosa z Rzędowic, szewca Jana Kilińskiego, rzeźnika Jana Sierakowskiego czy kupca Berka Joselewicza.

czytaj więcej

 
Polska Wschodnia – nasza brama na świat!
Gospodarka

Polska Wschodnia – nasza brama na świat! (Wydarzenia) 20.10.2017 autor: PF (fot. fot. shutterstock.com)

Po latach zaniedbań wschodnia Polska znowu jest ważna dla administracji centralnej. Obecny rząd doskonale wie, że niemożliwy jest rozwój regionu bez odpowiednich połączeń komunikacyjnych. Ogromną wagę przykłada się do inwestycji w infrastrukturę drogową, czego przykładem jest budowa drogi Via Carpatia, ale ważne miejsce w rządowych planach ma również kolej.

czytaj więcej

 
Bez porażki
Piłka nożna

Bez porażki (Sport) 19.10.2017 autor: RED.

Zawodniczki AZS PSW Biała Podlaska od pięciu kolejek są niepokonane w ekstralidze.

czytaj więcej

 

Nam nie chodzi o zmiany pozorne. Polski rząd zajmuje się miliardowymi kwotami i naprawą polskiego państwa (Wydarzenia) 19.10.2017 autor: Janusz Szewczak, Poseł PiS

Totalna opozycja im słabsza, tym bardziej agresywna i absurdalna zarazem. Posłowie PO Kinga Gajewska, Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz wiedzą, jak zaorać PO i Nowoczesną. Ich pustka programowa sięga zenitu.

czytaj więcej

 

Nowy budżet to jeszcze więcej pieniędzy dla zwykłych ludzi. Zyska Polska wschodnia! (Wydarzenia) 18.10.2017 autor: PF

Wicepremier Mateusz Morawiecki przedstawił w Sejmie projekt ustawy budżetowej na 2018 rok i - jak powiedział euoroposeł PiS Zbigniew Kuźmiuk - zrobił to w taki sposób, że posłowie opozycji mieli naprawdę nietęgie miny.

czytaj więcej

 
Legenda bialskiej dydaktyki

Legenda bialskiej dydaktyki (Wydarzenia) 18.10.2017 autor: Mikołaj Turyk (fot. archiwum II LO Biała Podlaska)

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej przypominamy Anielę Walewską, nauczycielkę, o której jej byli uczniowie mówią: mieliśmy szczęście spotkać ją na swojej drodze.

czytaj więcej