Tygodnik Podlaski nr 178 (347)

Tygodnik Podlaski nr 178 (347)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Smażone szparagi

Smażone szparagi (Rozrywka) 25.05.2018

Przygodę ze szparagami proponuję zacząć już teraz, ponieważ sezon na nie trwa naprawdę bardzo krótko. Sięgnijmy po te zielone. 

czytaj więcej

 
CZARNY TYDZIEŃ
PIŁKA NOŻNA

CZARNY TYDZIEŃ (Sport) 25.05.2018

Pięć rozegranych przez nasze ekipy meczów i pięć porażek. Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska już tydzień temu zapewniły sobie byt w lidze.

czytaj więcej

 
PIŁKA RĘCZNA

AZS ZWYCIĘŻA, JUNIORSKI FINAL FOUR W BIAŁE (Sport) 25.05.2018

Akademicy zanotowali wygraną u siebie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 35:33, komplet punktów dopisało sobie SPR PWSZ Tarnów i status quo w tabeli zostało utrzymane. 

czytaj więcej

 
WILKI W MIĘDZYRZECU
MIEDZYRZEC PODLASKI

WILKI W MIĘDZYRZECU (Kultura) 25.05.2018

Hitem tegorocznych Dni Międzyrzeca będzie koncert zespołu „Wilki”, ale w sobotę i niedzielę w mieście nie zabraknie innych, nie tylko muzycznych atrakcji.

czytaj więcej

 
ŚWIADECTWO WIARY I PATRIOTYZMU
Radzyń Podlaski

ŚWIADECTWO WIARY I PATRIOTYZMU (Wydarzenia) 25.05.2018

Udostępnienie do zwiedzania więziennej celi w byłej katowni Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa rozpoczęło proces tworzenia w Radzyniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych. – Napisy w tej celi są dokumentem historii i patriotyzmu, ale też głębokiej wiary, którą w inskrypcjach wyznają więźniowie w okolicznościach okrutnych i beznadziejnych – powiedział w trakcie uroczystości ks. kan. Andrzej Kieliszek.

czytaj więcej

 

Wielki rolniczy przekręt PSL? (Wydarzenia) 21.05.2018 autor: FP

„To była największa grabież pieniędzy w historii polskiej wsi. Kwota nieprawidłowości może sięgać 3 mld zł, a kłopoty mają kolejni politycy PSL i PO, którzy tolerowali i ochraniali gigantyczną grabież” – czytamy w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”. Sprawa dotyczy także naszego regionu.

czytaj więcej

 
W RADZYNIU POWSTAJE MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Radzyń Podlaski

W RADZYNIU POWSTAJE MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH (Wydarzenia) 18.05.2018 autor: RED., fot. Karol Niewęgłowski

Utworzenie muzeum stało się możliwe dzięki temu, że w ostatnim czasie zwolnił się lokal, do którego przypisana jest piwnica zawierająca najwięcej zachowanych inskrypcji. Są to nazwiska, czasami tylko inicjały, daty, kreski odliczające dni pobytu, rysunki, sentencje – mówi burmistrz Jerzy Rębek.

czytaj więcej

 
Dzieci dzieciom
Kodeń

Dzieci dzieciom (Wydarzenia) 17.05.2018 autor: fot. nadesłane/ZPO Kodeń

1327 zł zebrali kodeńscy uczniowie na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, jedynego w południowo-wschodniej Polsce hospicjum domowego dla dzieci.

czytaj więcej