Tygodnik Podlaski nr 251 (420)

Tygodnik Podlaski nr 251 (420)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Wyrzucili w błoto miliony złotych. Tak rządzili naszym województwem
lubelskie

Wyrzucili w błoto miliony złotych. Tak rządzili naszym województwem (Wydarzenia) 26.09.2019

Fatalne skutki modernizacji Filharmonii Lubelskiej. Architektoniczny bubel, w którym deszcz zagłusza muzykę, a muzycy grający koncerty w sąsiednich salach zagłuszają siebie nawzajem.

czytaj więcej

 
Agresywni, wulgarni, szydzący z ułomności. Opozycja gra coraz ostrzej

Agresywni, wulgarni, szydzący z ułomności. Opozycja gra coraz ostrzej (Wydarzenia) 21.09.2019

Opinią publiczną w Polsce wstrząsnęła afera z wulgarnymi, agresywnymi wpisami pod hasłem „Silni razem”, które… stało się oficjalnym zawołaniem Koalicji Obywatelskiej. Z kolei na naszym lokalnym podwórku w pośpiechu tworzony jest „antypisowski front”, którego twarzą został kandydat do Senatu Sławomir Sosnowski. Popierają go koleje grupy, którym nie w smak dobra zmiana. Poza niechęcią do PiS nie można się jednak dopatrzyć czegokolwiek, co łączyłoby
tych naszych „silnych razem”.

czytaj więcej

 
Na co rodzice przeznaczają pieniądze z 500+? Są dane
Polska

Na co rodzice przeznaczają pieniądze z 500+? Są dane (Wydarzenia) 18.09.2019

Żeby zdyskredytować program Zjednoczonej Prawicy, opozycja, dziennikarze antyrządowych mediów i sympatyzujące z nimi gwiazdy straszyli, że część rodziców będzie przepijało pieniądze z programu 500+. Jak można było przewidzieć, ta pogarda nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a rodzice potrafią dobrze wykorzystać te środki. Zdecydowana większość przeznaczy dodatkowe środki przede wszystkim ogólnie na dziecko i jego edukację.

czytaj więcej

 
Polska pod Krzyżem. Piękny dar modlitwy w Radzyniu.
Radzyń Podlaski

Polska pod Krzyżem. Piękny dar modlitwy w Radzyniu. (Wydarzenia) 16.09.2019 autor: Anna Wasak

 W sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy modlitwa trwała od godz. 16 do 20. Wierni licznie zebrani w świątyni odmówili część bolesną Różańca, wysłuchali konferencji pasyjnej, uczestniczyli w nabożeństwie ekspiacyjnym. O godz. 18 została odprawiona Msza św., którą koncelebrowali ks. prał. Roman Wiszniewski, ks. prał Henryk Prządka oraz ks. Michał Gosk.

czytaj więcej

 
Opozycja biadoli: będzie jak w Wenezueli. Jaka jest odpowiedź opozycji na program społeczny i płacowy PiS? Właściwie żadna
Polska

Opozycja biadoli: będzie jak w Wenezueli. Jaka jest odpowiedź opozycji na program społeczny i płacowy PiS? Właściwie żadna (Wydarzenia) 14.09.2019

Jak zwykle skończyło się na straszeniu „katastrofą gospodarczą” i niewybrednych uwagach pod adresem polityków partii rządzącej.

czytaj więcej

 
Miliony dla naszych gospodyń!
Polska

Miliony dla naszych gospodyń! (Wydarzenia) 12.09.2019

6751 wniosków na łączną kwotę 23 334 000 zł złożyły do 31 sierpnia koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł.


czytaj więcej

 
W Parczewie zaprezentowano film o Żołnierzach Wyklętych

W Parczewie zaprezentowano film o Żołnierzach Wyklętych (Kultura i Historia) 11.09.2019

W Parczewie odbyła się uroczysta prapremiera filmu pt. „Parczew 1946. Powojenne rozrachunki”. Film opowiadał o powojenne działalności na terenie Parczewa i jego okolic, partyzanckiego oddziału Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.


 

czytaj więcej

 
Piękna wystawa o naszych ofiarach wojny
Radzyń Podlaski

Piękna wystawa o naszych ofiarach wojny (Wydarzenia) 10.09.2019 autor: Anna Wasak

80. rocznicę pierwszego bombardowania Radzynia, 9 września na placu Wolności została zaprezentowana wystawa pokazująca Radzyń w okresie II wojny światowej.

czytaj więcej