Tygodnik Podlaski nr 160 (328)

Tygodnik Podlaski nr 160 (328)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: inne 

Smażone banany w cieście kokosowym

Smażone banany w cieście kokosowym (Rozrywka) 16.01.2018 autor: Tekst i fot. Małgorzata Tymoszuk

Do dziś funkcjonuje przekonanie, iż należy obcinać końcówki banana, a szczególnie tę ciemną. Naprawdę nie ma w niej nic groźnego, ani dziwnego. Lepiej, abyśmy przestrzegali zasady dokładnego mycia bananów przed obraniem w gorącej wodzie.

czytaj więcej

 
CZAS PRZYGOTOWAŃ
Piłka nożna

CZAS PRZYGOTOWAŃ (Sport) 15.01.2018

Orlęta Radzyń Podlaski wznawiają treningi 10 stycznia. Siedem dni później rozegrają sparing z Pogonią Siedlce.

czytaj więcej

 
Gospodarka

Polska potrzebuje dziś silnych przywódców i Opatrzności Bożej, a nie przymusowej relokacji (Wydarzenia) 15.01.2018 autor: Janusz Szewczak, Poseł PiS

Drogi Kornelu!

czytaj więcej

 
100 NOWYCH MIEJSC PRACY

100 NOWYCH MIEJSC PRACY (Wydarzenia) 12.01.2018 autor: RED., fot. materiały własne

Alvin Gajadhur, szef Głównej Inspekcji Transportu Drogowego poinformował, że w bialskim wydziale zamiejscowym GITD w roku bieżącym pracę podejmie dodatkowych 100 osób. Nabór ruszy jeszcze w I kwartale br.

czytaj więcej

 
Każdy człowiek jest artystą

Każdy człowiek jest artystą (Wydarzenia) 10.01.2018

Magdalena Wójcik, uznana i utalentowana bialska malarka, prowadzi nieodpłatny pilotażowy program „Sztukam” czyli kurs poszukiwania sztuki. Uczestnicy mają okazję poznania nie tylko technik warsztatowych, ale i samego siebie.

czytaj więcej

 
Kruche ciasteczka

Kruche ciasteczka (Rozrywka) 9.01.2018 autor: Tekst i fot. Małgorzata Tymoszuk

Grzegorz Schetyna na rok przed wyborami samorządowymi musi mieć twardy orzech do zgryzienia. Nie dość, że marzenia o szerokiej koalicji są mgliste, a salon III RP coraz częściej daje wyraz swojemu niezadowoleniu z Platformy Obywatelskiej, to niewesołe dla władz PO informacje płyną z Terespola. Otóż, 12 samorządowców – na czele z burmistrzem Jackiem Danielukiem – odeszło z Platformy Obywatelskiej. Powód? Burmistrz przekonuje, że to wynik trwającego nie od dziś braku zainteresowania potrzebami miasta. W rozmowie z portalem wPolityce.pl Jacek Danieluk przyznaje, że z Platformą Obywatelską w obecnej kondycji, nie wróży Polsce żadnych zmian. Nie widzę żadnych szans na przeprowadzenie reform czy jakichkolwiek zmian przy obecnych niskich sondażach Platformy Obywatelskiej. Widzimy ponadto zbyt mocne i wyraźne skręcenie w kierunku lewej strony, a dla mnie – osoby, która ma prawicowe poglądy – jest to nie do pogodzenia. Przyznaję, że nie jest mi po drodze szeroka koalicja pomiędzy PO, a PSL, Nowoczesną i SLD – podkreśla burmistrz Terespola, dodając jednak, że w każdej partii są ludzie, którzy rzeczywiście chcą pracować na rzecz samorządów. W każdej partii są ludzie o zdrowym rozsądku. Nie mogę powiedzieć złego słowa o osobach, które były w Terespolu i widzieli nasze problemy i potrzeby, i na nie zareagowały. Mówię tutaj chociażby o wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, wicemarszałku Krzysztofi e Grabczuku czy pośle Stanisławie Żmijanie. Są to osoby, którym zależy na rozwoju Lubelszczyzny – mówi Danieluk. Burmistrz Terespola krytycznie wypowiada się o Włodzimierzu Karpińskim, do niedawna przewodniczącym wojewódzkich struktur PO. Parę razy próbowałem zaprosić p. Karpińskiego do Terespola na rozmowę, aby powiedzieć mu o naszych potrzebach. Jesteśmy małym miasteczkiem, budżet nie jest za duży i nigdy nie udało mi się zainteresować go Terespolem – podkreśla burmistrz. Burmistrz Terespola w rozmowie z portalem wPolityce.pl zwraca uwagę, że osoby, które ciężko pracują w samorządach są niedostatecznie docenianie. Często zamiast nich, na listy w wyborach samorządowych trafi ają osoby, które nie mogą pochwalić się żadnymi dokonaniami na rzecz swych małych ojczyzn. Kiedy powstały powiaty, to była pierwsza kadencja, kiedy zostałem wybrany do rady powiatu. Próbowaliśmy zjednoczyć szeroko rozumianą prawicę i założyliśmy Porozumienie Samorządowe. Chciałem na początku zjednoczyć PO, PiS i LPR i na „dole” się nam to udawało. Kiedy startowałem na burmistrza w roku 2006, to miałem poparcie zarówno posła z PO i PIS, a startowałem z list Porozumienia Samorządowego. Niestety, gdzieś to podupadło. Uważam, że odpowiada za to pewna grupa działaczy partyjnych, która związała się ze swoim stanowiskiem. Trzeba zobaczyć ludzi, którzy są na „dole”, którzy pracują i należy ich docenić. Sam przyznaję, że dobrze współpracuje mi się z politykami PiS, szczególnie z senatorem Grzegorzem Biereckim – podkreśla Jacek Danieluk.

czytaj więcej

 
12 samorządowców z burmistrzem na czele odeszło z PO
Terespol

12 samorządowców z burmistrzem na czele odeszło z PO (Wydarzenia) 9.01.2018

Widzimy zbyt mocne i wyraźne skręcenie w kierunku lewej strony, a dla mnie – osoby, która ma prawicowe poglądy – jest to nie do pogodzenia. Przyznaję, że nie jest mi po drodze szeroka koalicja pomiędzy PO, a PSL, Nowoczesną i SLD – tak m.in. uzasadniał swą decyzję burmistrz Jacek Danieluk w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

czytaj więcej

 
Gospodarka

Raport NBP: polskie rodziny mają się coraz lepiej (Wydarzenia) 8.01.2018 autor: FP/wgospodarce.pl

PO i Nowoczesna straszyły upadkiem gospodarki i niemożnością realizacji obietnic wyborczych przez PiS, a tymczasem mamy ogromny wzrost dochodów państwa, a także, co najważniejsze, znaczącą poprawę życia obywateli. Najnowsze dane GUS i NBP nie zostawiają suchej nitki na przewidywaniach opozycji – Polakom żyje się coraz lepiej.

czytaj więcej