Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

NOWY TOMIK „BUG&BÓG”
BIAŁA PODLASKA

NOWY TOMIK „BUG&BÓG” (Kultura) 18.01.2019

Kolejny, trzeci tomik swoich wierszy pt. „Bug&Bóg” zaprezentował podczas spotkania w bialskiej bibliotece Maciej Szupiluk, pasjonat szeroko pojętej kultury: kulturoznawca, bibliotekarz, poeta, wokalistą zespołu „Back to Reality”, pracownik Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

czytaj więcej

 
CZARNE CHMURY NAD PODSTREFĄ EKONOMICZNĄ
BIAŁA PODLASKA

CZARNE CHMURY NAD PODSTREFĄ EKONOMICZNĄ (Wydarzenia) 18.01.2019

W miniony czwartek podczas konferencji prasowej prezydent Michał Litwiniuk poinformował o wycofaniu z Urzędu Marszałkowskiego wniosku o dotację unijną na kwotę blisko 6 mln zł, za którą miały być uzbrojone tereny bialskiej podstrefy ekonomicznej zlokalizowanej na lotnisku.

czytaj więcej

 
MOTYW GŁÓWNY – NATURA
BIAŁA PODLASKA

MOTYW GŁÓWNY – NATURA (Kultura) 11.01.2019

Aneta Pliszka artystka z Międzyrzeca Podlaskiego w linorytach zakochała się jeszcze w szkole podstawowej. Ta miłość trwa i niczym stare wino z wraz upływem lat nabiera mocy. Jej prace oglądać można w Galerii Podlaskiej do 31 stycznia br.

czytaj więcej

 
GWIAZDKOWY „PREZENT”
BIAŁA PODLASKA

GWIAZDKOWY „PREZENT” (Wydarzenia) 4.01.2019

Bialscy radni znieśli na przedświątecznej sesji wprowadzony w ubiegłym roku zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Zwiększyli też limit zezwoleń na jego sprzedaż. To – zdaniem części bialskich rajców – powrót do normalności. Czy aby na pewno? – Nieładnie. Tylko bialczanie są za ciemni na pozywanie UM odnośnie tej decyzji – komentuje jeden z internautów.

czytaj więcej

 
HISTORIA: SPOSÓB NA ŻYCIE
BIAŁA PODLASKA

HISTORIA: SPOSÓB NA ŻYCIE (Kultura) 28.12.2018

Zamiłowanie do historii to nie tylko żmudna praca badawcza w archiwach, gdzie ślęczy się nad dokumentami, ale i wielka, barwna przygoda. Bialska Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Fortis” działa już piętnaście lat. Zorganizowała z tej okazji spotkanie oraz wystawę w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

czytaj więcej

 
13 MEDALI BIALSKICH MORSÓW
BIAŁA PODLASKA

13 MEDALI BIALSKICH MORSÓW (Sport) 28.12.2018

Worek medali przywieźli miłośnicy pływania w zimnej wodzie z Bialskiego Klubu Morsa/Masters Team Biała Podlaska. Cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy zdobyli w Otwartych Mistrzostwach Mińska i Białorusi, a dwa złote i trzy brązowe w Mistrzostwach Polski w Świętochłowicach.

czytaj więcej

 
SPOTKANIE OPŁATKOWE
BIAŁA PODLASKA

SPOTKANIE OPŁATKOWE (Wydarzenia) 21.12.2018

Mieszkańcy powiatów bialskiego, radzyńskiego oraz parczewskiego spotkali się w Białej Podlaskiej, by złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia.

czytaj więcej

 
WERNISAŻ BIALSKICH PLASTYKÓW
BIAŁA PODLASKA

WERNISAŻ BIALSKICH PLASTYKÓW (Kultura) 14.12.2018

W Galerii Podlaskiej, Bialskiego Centrum Kultury obejrzeć można wystawę bialskiego środowiska plastycznego. Twórcy tym razem zmierzyli się z tematem – „Trzy”. Jak można przedstawić „trójkę”? Warto wybrać się do galerii, aby osobiście się o tym przekonać.

czytaj więcej