Tygodnik Podlaski nr 155 (323)

Tygodnik Podlaski nr 155 (323)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

Dobro owocuje dobrem
Biała Podlaska

Dobro owocuje dobrem (Wydarzenia) 11.12.2017 autor: Małgorzata Tymoszuk

Pan Andrzej znalazł w dyskoncie smartfona. Zguba trafiła do właścicielki. Kilka dni później sam zgubił nie tylko portfel z dokumentami, ale i pokaźną gotówką. Po godzinie znalazł się on – wraz z pieniędzmi – z powrotem w jego rękach.

czytaj więcej

 
„ROZTAŃCZONY ZAMEK” – TANCERZE I „CHWILKA”
Biała Podlaska

„ROZTAŃCZONY ZAMEK” – TANCERZE I „CHWILKA” (Kultura) 8.12.2017 autor: Agata Panasiuk

Szkoła Tańca „Zamek” wspólnie z Bialskim Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem „Wspólny Świat” organizuje w niedzielę Koncert Charytatywny „Roztańczony Zamek”. Wezmą w nim udział tancerze Szkoły oraz wokaliści zespołu „Chwilka”. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na budowę pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

czytaj więcej

 
Spłacanie kredytów, pozyskiwanie środków
Biała Podlaska

Spłacanie kredytów, pozyskiwanie środków (Wydarzenia) 4.12.2017

Rewaloryzacja Parku Radziwiłłowskiego, w tym remont i zadaszenie amfiteatru, budowa stadionu, pięciu ulic, kąpieliska miejskiego i tunelu pod torami kolejowymi oraz zakup nowych autobusów to najważniejsze wydatki bialskiego magistratu w przyszłym roku. – Każda złotówka, którą dziś wydajemy ma dofinansowanie 3 zł z funduszy unijnych – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

czytaj więcej

 
„UTRACONY ŚWIAT” LEONA BARSZCZEWSKIEGO
Biała Podlaska

„UTRACONY ŚWIAT” LEONA BARSZCZEWSKIEGO (Kultura) 1.12.2017 autor: Agata Panasiuk (fot. Anna Chodyka)

W bialskim Muzeum Południowego Podlasia można obejrzeć jedyną w swoim rodzaju ekspozycję: „Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej”. Wystawa warta jest polecenia nie tylko ze względu na orientalne eksponaty, ale – przede wszystkim – na interesujące fotografie Azji wykonane 140 lat temu.

czytaj więcej

 
Spotkania z poezją i prozą
Biała Podlaska

Spotkania z poezją i prozą (Kultura) 27.11.2017 autor: Agnieszka Panasiuk

Koło dziennikarskie „Żółte dzioby” i „Salamandra” – klub literacki młodych skupiają uczniów bialskich szkół. Młodzież pasjonująca się twórczością literacką ma okazję do poszerzania swoich zainteresowań oraz prezentacji własnych utworów.

czytaj więcej

 
Bialski „Dombud” rozpoczyna remont amfi teatru
Biała Podlaska

Bialski „Dombud” rozpoczyna remont amfi teatru (Wydarzenia) 24.11.2017 autor: Małgorzata Brodowska (fot. materiały własne)

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał umowę na przebudowę i zadaszenie amfiteatru. Przetarg na wykonanie modernizacji wygrała bialska firma Dombud. Całkowity koszt przebudowy wyniesie blisko 4 mln 300 tys. zł. Plac budowy zostanie przejęty jeszcze w tym tygodniu, a do końca roku firma wykona fundamenty pod konstrukcję. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2018 r.

czytaj więcej

 
Biała Podlaska

Nowy ośrodek samopomocy (Wydarzenia) 23.11.2017 autor: WN

Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty zostanie w grudniu br, ale już teraz można składać wnioski o skierowanie na pobyt dzienny.

czytaj więcej

 
Dwudziestolecie "Katolika"
Biała Podlaska

Dwudziestolecie "Katolika" (Kultura) 20.11.2017 autor: Agata Panasiuk (fot. BCK)

Spektaklem „Norwid. Poezja i dobroć”, poświęconym biografii i twórczości swego patrona uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej uczcili dwudziestolecie istnienia szkoły. Wspólnie z uczniami, ich rodzicami i gronem pedagogicznym świętowało wielu mieszkańcowi naszego miasta.

czytaj więcej