Tygodnik Podlaski nr 177 (346)

Tygodnik Podlaski nr 177 (346)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

Losy pomnika „Odrodzenie Ojczyzny”
Biała Podlaska

Losy pomnika „Odrodzenie Ojczyzny” (Wydarzenia) 18.05.2018

Pomimo próśb wojewody lubelskiego i starosty bialskiego, by X rocznicę odzyskania niepodległości upamiętnić wznoszeniem budynków użyteczności publicznej, tylko w powiecie bialskim powstało kilkanaście rocznicowych monumentów, w tym bialski pomnik „Odrodzenie Ojczyzny”, stojący na Placu Wolności w l. 1928 – 1939.

czytaj więcej

 
BIAŁA PODLASKA PAMIĘTA
Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA PAMIĘTA (Wydarzenia) 11.05.2018 autor: fot. bialapodlaska.pl

Powrót Wojska Polskiego do Białej Podlaskiej, replika pułkowego sztandaru i pomysł budowy pomnika 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – to najważniejsze wydarzenia tegorocznych obchodów święta 34 pułku piechoty.

czytaj więcej

 
DLA NIEPODLEGŁEJ
Biała Podlaska

DLA NIEPODLEGŁEJ (Kultura) 11.05.2018

11 listopada nasza Ojczyzna będzie świętowała jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym doniosłym i radosnym wydarzeniem Polacy żyją cały 2018 rok. W każdej miejscowości zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych, uświetniających tę rocznicę. Program uroczystości opracował również bialski Urząd Miasta.

czytaj więcej

 
Dombud na bialskim targowisku
Biała Podlaska

Dombud na bialskim targowisku (Wydarzenia) 9.05.2018 autor: fot. Patryk Chmiel

Wykonawcą modernizacji targowiska miejskiego jest bialska firma Dombud. Prace zakończą się we wrześniu i odbywać się będą bez przeszkód dla kupców i nabywców.

czytaj więcej

 
ŚWIĘTO 34 PUŁKU PIECHOTY
Biała Podlaska

ŚWIĘTO 34 PUŁKU PIECHOTY (Wydarzenia) 4.05.2018

Stacjonujący w okresie międzywojennym w Białej Podlaskiej 34 pułk piechoty obchodził swoje święto 8 maja, w rocznicę zwycięskiej bitwy pod Rzeczycą podczas wojny polsko-bolszewickiej. Obchody pułkowego święta wznowiono po wojnie dopiero w 2015 r. 6 maja odbędą się one w Białej Podlaskiej po raz trzeci.

czytaj więcej

 
WRACA MODA NA WINYLE
Biała Podlaska

WRACA MODA NA WINYLE (Wydarzenia) 2.05.2018 autor: Anna Chodyka

Dominik Masalski znany jest jako założyciel i lider zespołu „Tubas Składowski”, który niedawno wydał kolejną już płytę pt. „Nocny”. Jego drugą pasją, również związaną z muzyką jest kolekcjonowanie płyt winylowych.

czytaj więcej

 
„Tutaj pracuje rzemieślnik”
BIAŁA PODLASKA

„Tutaj pracuje rzemieślnik” (Kultura) 18.04.2018 autor: Agata Panasiuk

W galerii „Strefa Sztuki” Bialskiego Centrum Kultury tylko do końca kwietnia można obejrzeć unikatową wystawę czarnobiałej fotografii p.t. „Tutaj pracuje rzemieślnik” Jakuba Szymańskiego. Ekspozycja to jednocześnie artystyczny i archiwalny przekaz rzeczywistości odchodzącej do lamusa historii.

czytaj więcej

 
Podlaskie premiery
BIAŁA PODLASKA, PARCZEW

Podlaskie premiery (Kultura) 16.04.2018 autor: PG

Nie ma chyba w Polsce teatru, który nie wystawiłby „Wesela”. Dramat Wyspiańskiego doczekał się również filmowej ekranizacji.

czytaj więcej