Tygodnik Podlaski nr 139 (307)

Tygodnik Podlaski nr 139 (307)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

5 edycja akcji „Makulatura na drzewo”
Biała Podlaska

5 edycja akcji „Makulatura na drzewo” (Wydarzenia) 16.08.2017 autor: AP (fot. materiały własne)

Organizatorzy akcji „Makulatura na drzewo” zachęcają, aby młodzież szkolna dostarczała makulaturę do bialskiej firmy Komunalnik. Tam zostaną wydane jej dokumenty specyfikujące dostarczoną ilość, z nazwą klasy i szkoły. Będą one uwzględniane podczas finału akcji, który odbędzie się na bialskim Placu Wolności 15 września br.

czytaj więcej

 
Przetargi w toku
Biała Podlaska

Przetargi w toku (Wydarzenia) 9.08.2017 autor: DK, fot. materiały własne

Ruszył przetarg na remont i zadaszenie amfiteatru, zmodernizowany obiekt ma być oddany do użytku w maju przyszłego roku. Wkrótce wdrożone zostanie także postępowanie na modernizację stadionu.

czytaj więcej

 
Biała Podlaska

Bialczanin i jego modelowe RWD (Wydarzenia) 8.08.2017 autor: Piotr Frankowski

Artur Słowikowski rekonstruuje legendarny polski samolot RWD-6. Na tej maszynie Franciszek Żwirko i Henryk Wigura wygrali w 1932 Międzynarodowe Zawody Samolotów Turystycznych Challange, pozostawiając w tyle najlepsze ówczesne konstrukcje i sławiąc polskie lotnictwo na cały świat.

czytaj więcej

 
Biała Podlaska

W Białej będą nowe autobusy (Wydarzenia) 8.08.2017 autor: RED.

Bialski MZK zakupił dwa autobusy Scania Citywide LF. Kosztowały 1,7 mln zł i służyć będą bialczanom od stycznia przyszłego roku na linii I, obsługiwanej obecnie przez prywatnego przewoźnika.

czytaj więcej

 
Będą nowe miejsca pracy
Biała Podlaska

Będą nowe miejsca pracy (Wydarzenia) 4.08.2017 autor: RED.

Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej wkrótce wesprze proces rekrutacji 20 osób ze średnim i wyższym wykształceniem, które we wrześniu br. podejmą pracę w bialskiej placówce Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

czytaj więcej

 
Wstydliwy problem: przemoc w rodzinie
Biała Podlaska

Wstydliwy problem: przemoc w rodzinie (Wydarzenia) 1.08.2017 autor: Agata Panasiuk

Bialski MOPS odnotowuje coraz więcej „Niebieskich Kart”, zakładanych osobom doświadczającym przemocy. Odpowiedzią na ten problem społeczny jest program „Zagubiłeś się w labiryncie przemocy? My podamy Ci rękę”. W MOPS dyżurują specjaliści, udzielający wsparcia poszkodowanym. We wrześniu ruszy cykl spotkań edukacyjnych zarówno dla ofiar, jak i sprawców.

czytaj więcej

 
Zuchowe lato
Biała Podlaska

Zuchowe lato (Wydarzenia) 31.07.2017 autor: RED. (fot. nadesłane/Marta Pomorska)

Najmłodsi członkowie ZHP z bialskiego II Szczepu Harcerskiego „Genus” – „Tęczowi Spryciarze” z SP nr 9 oraz z 2. Łukowskiej Gromady Zuchowej „Słoneczni Wędrowcy” z SP nr 5 odpoczywali, bawili się i uczyli podczas kolonii „Mali Jaskiniowcy” w Nowej Słupi w Górach Świętokrzyskich.

czytaj więcej

 
Powrót do źródeł
Biała Podlaska

Powrót do źródeł (Wydarzenia) 24.07.2017 autor: Rozmawiał Piotr Frankowski (fot. nadesłane/Kuba Niewiński)

Wakacyjne koncerty zainicjowane przez prezydenta Dariusza Stefaniuka w 2015 r. cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 20 na bialskim Placu Wolności usłyszeć można solidną dawkę dobrej bluesowej, jazzowej i rockowej muzyki. Dzisiaj sceną zawładnie Sirens Hill z bialczaninem Piotrem Świerzbińskim w składzie.

czytaj więcej