Tygodnik Podlaski nr 195 (364))

Tygodnik Podlaski nr 195 (364))
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

FESTIWAL DZIEDZICTWA NARODOWEGO
BIAŁA PODLASKA

FESTIWAL DZIEDZICTWA NARODOWEGO (Kultura) 21.09.2018

W najbliższą niedzielę o godz. 18 Wielką Galą Operetkowo-Musicalową „Zaczarowany Świat Bogusława Kaczyńskiego w hali AWF przy ul. Marusarza 8 rozpocznie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

czytaj więcej

 
PIĘĆ PRAWD POLAKÓW
BIAŁA PODLASKA

PIĘĆ PRAWD POLAKÓW (Wydarzenia) 7.09.2018

Przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 przy wejściu do bialskiego magistratu odsłonięto tablicę zawierającą 5 Prawd Polaków. Papierowe kopie tablicy otrzymała ponadto każda z bialskich szkół.

czytaj więcej

 
KONWENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI
BIAŁA PODLASKA

KONWENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI (Wydarzenia) 7.09.2018

Wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, senator Grzegorz Bierecki, poseł Jan Szewczak, wicewojewoda Robert Gmitruczuk oraz burmistrzowie Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Parczewa Paweł Kędracki i Terespola Jacek Danieluk uczestniczyli w konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej, w trakcie której swą kampanię wyborczą zainaugurował Dariusz Stefaniuk.

czytaj więcej

 
WITAJ SZKOŁO
Biała Podlaska

WITAJ SZKOŁO (Wydarzenia) 31.08.2018

Jak zgodnie zapewniają nauczyciele, pusta szkoła, bez gwaru i okrzyków uczniów, to bardzo smętne miejsce. Do rozpoczęcia się roku szkolnego przygotowują się dzieci i ich rodzice, a wszystkim towarzyszą ogromne emocje. – Przed rokiem wraz z moją starszą córka szliśmy pierwszy raz do szkoły. Przypomniałem sobie wtedy towarzyszące mi uczucia, gdy sam zaczynałem naukę: tremy i niepewności. Jak się okazało, strach ma wielkie oczy – wspomina Dariusz Stefaniuk. Tylko przyjazna szkoła, która zapewnia uczniom poczucie bezpieczeństwa, pozwoli im na osiągnięcie dobrych wyników i pozostawi na zawsze miłe wspomnienia. Takich szkół życzymy wszystkim, którzy 3 września rozpoczną nową przygodę.

czytaj więcej

 
CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI?
BIAŁA PODLASKA

CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI? (Kultura) 10.08.2018

W Galerii Podlaskiej można w sierpniu obejrzeć „Nie – obrazy” – wystawę Łukasza Głowackiego. Jeżeli ktoś chce zobaczyć coś więcej niż obrazy, poznać inne „artystyczne” środki przekazu, pobawić się w detektywa, wydedukować co artysta miał na myśli, a także własne skojarzenia – Galeria Podlaska zaprasza.

czytaj więcej

 
PROFANACJA I NIESMAK
BIAŁA PODLASKA

PROFANACJA I NIESMAK (Wydarzenia) 10.08.2018

Wczesnym rankiem minionego czwartku dwóch osobników nałożyło na bialski pomnik Lecha Kaczyńskiego koszulkę z napisem „Konstytucja”. Sprawcy, działacze KOD-u, zidentyfikowani dzięki miejskiemu monitoringowi, użalają się publicznie na szykanowanie przez policję i w swej wzbudzającej niesmak profanacji nie widzą nic nagannego.

czytaj więcej

 
POLSKA MARKA: ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PODLASIE
BIAŁA PODLASKA

POLSKA MARKA: ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PODLASIE (Kultura) 3.08.2018

Zespół Pieśni i Tańca Podlasie z bialskiej AWF powrócił z Indonezji. Nasi artyści reprezentowali polską kulturę na Surabaya Cross Culture International Folk Art Festival 2018 – Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym, odbywającym się na indonezyjskich wyspach: Bali oraz Jawie.

czytaj więcej

 
AUTOSTRADA A2: JEST UMOWA
BIAŁA PODLASKA

AUTOSTRADA A2: JEST UMOWA (Wydarzenia) 3.08.2018 autor: Agata Panasiuk

W miniony piątek, w bialskim magistracie został podpisany dokument istotny nie tylko dla miasta, ale i regionu. Mazowiecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na opracowanie koncepcji programowej odcinka Siedlce – Biała Podlaska autostrady A2.

czytaj więcej