Tygodnik Podlaski nr 185 (354)

Tygodnik Podlaski nr 185 (354)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Szukaj: biała podlaska 

MITY I PRZESĄDY DAWNEGO PODLASIA
BIAŁA PODLASKA

MITY I PRZESĄDY DAWNEGO PODLASIA (Kultura) 6.07.2018

W ramach Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała cykl wykładów skierowanych przede wszystkim do młodego czytelnika. Wakacje to dobry czas, aby sięgnąć po książki inne od znajdujących się w wykazie lektur szkolnych.

czytaj więcej

 
MIASTO PRZYJAZNE DLA BIZNESU
BIAŁA PODLASKA

MIASTO PRZYJAZNE DLA BIZNESU (Wydarzenia) 6.07.2018

Biała Podlaska znalazła się na piątym miejscu w zestawieniu Miast Przyjaznych dla Biznesu dwutygodnika „Forbes” w kategorii miast od 50 do 149 tys. mieszkańców. Warto zauważyć, że z miast województwa lubelskiego w zestawieniu „Forbesa” znajduje się tylko Lublin (na 6 miejscu wśród miast liczących powyżej 300 tys. mieszkańców).

czytaj więcej

 
ROK W TAŃCU
BIAŁA PODLASKA

ROK W TAŃCU (Kultura) 2.07.2018

30 nagród przywiezionych z prestiżowych konkursów tanecznych oraz 2 zrealizowane spektakle to dorobek Dance Academy Studio w minionym roku szkolnym.

czytaj więcej

 
BIAŁA PODLASKA DZIĘKUJE GWARDIANOWI
BIAŁA PODLASKA

BIAŁA PODLASKA DZIĘKUJE GWARDIANOWI (Wydarzenia) 29.06.2018

Po trzech lat posługi gwardian Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów ojciec Tomasz Wroński wyjeżdża z Białej Podlaskiej. Przenosi się do Warszawy, gdzie będzie pełnił funkcję zastępcy prowincjała. Zapewnia, że zawsze będzie wspominał mieszkańców Białej Podlaskiej jako ludzi „żywej wiary”.

czytaj więcej

 
RUSZA REMONT DROGI PARCZEW-LUBARTÓW
BIAŁA PODLASKA

RUSZA REMONT DROGI PARCZEW-LUBARTÓW (Wydarzenia) 29.06.2018

W miniony czwartek podpisano umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 815 na odcinku Parczew – Lubartów. Firma Strabag do prac przystąpi już w lipcu. W Parczewie ruszył ponadto przetarg na modernizację ul. Piwonii.

czytaj więcej

 
BIALSKA PREMIERA „SKRZYPKA NA DACHU”
BIAŁA PODLASKA

BIALSKA PREMIERA „SKRZYPKA NA DACHU” (Kultura) 29.06.2018

To był spektakularny sukces bialskiej młodzieży. Takiego widowiska nie powstydziłby się warszawski teatr. W miniony piątek uczniowie bialskich szkół oraz chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentowali spektakl na podstawie musicalu Jerry’ego Bocka „Skrzypek na dachu”.

czytaj więcej

 
MĄDRE WYCHOWANIE – WŁĄCZ CZYTANIE
BIAŁA PODLASKA

MĄDRE WYCHOWANIE – WŁĄCZ CZYTANIE (Kultura) 25.06.2018

20 minut codziennego czytania dziecku to najskuteczniejszy i najtańszy sposób jego dobrego wychowania; prawidłowego rozwoju emocjonalnego i językowego.

czytaj więcej

 
SZTUKA W PRZESTRZENI PARKU
BIAŁA PODLASKA

SZTUKA W PRZESTRZENI PARKU (Kultura) 19.06.2018 autor: Agata Panasiuk

W dn. 8 – 10 czerwca w Parku Radziwiłłowskim odbywała się impreza artystyczna pod dobrze znanym tytułem „Park Sztuki”. To była 10 edycja prezentacji instalacji w przestrzeni publicznej; prac, które budziły podziw lub wątpliwości, zastanawiały, rodziły pytania.

czytaj więcej