Tygodnik Podlaski nr 266 (435)

Tygodnik Podlaski nr 266 (435)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

BIALSKI CARNIVAL KULTURALNY 12.01.2018 autor: Agata Panasiuk, fot. fot. nadesłane/Małgorzata Piekarska

BIALSKI CARNIVAL KULTURALNY

W niedzielę 7 stycznia ruszył Bialski Carnival Kulturalny. Czas zabaw i uciech zainaugurował koncert Zespołu Wokalnego „Chwilka”. Równie interesująco zapowiadają się kolejne imprezy zaplanowane przez BCK. Szaleństwa karnawałowe potrwają pięć tygodni czyli do 11 lutego.

Widzowie tłumnie przybyli na koncert  „Chwilki” zatytułowany „Najlepsze  z Chwilki”, prowadzony przez założyciela  tego wokalnego zespołu Ireneusza  Parafiniuka. 

Powitał ich Mariusz Orzełowski, dyrektor  Bialskiego Centrum Kultury. 

– Przed nami szczególny rok, nie tylko  dla naszego miasta i kultury, ale również  dla całego kraju. W tym roku będziemy  świętowali stulecie odzyskania  niepodległości – zapowiedział dyrektor,  podsumowując ubiegłoroczne  wydarzenia kulturalne, jakie zaoferowało  bialcznom BCK. W 422 imprezach  uczestniczyło łącznie ok. 160 tysięcy  osób. 

„Chwilka” i jest super 

Po oficjalnym otwarciu na scenie gościli  już tylko soliści „Chwilki”. Wystąpili  nie tylko najmłodsi: przedszkolaki  i uczniowie. Nie zabrało również  znanych z estrad i programów telewizyjnych  wychowanków tego zespołu.  Zaśpiewali m. in.: Kasia Sawczuk, Ola  Smerachańska, Paulina Grochowska,  Janusz Maleńczuk, Natalia Zozula,  Aleksandra Olesiejuk oraz Julia Trojanowska,  która przygotowała niespodziankę  z programu „My 3” emitowanego  na antenie telewizji Polsat. 

Ich młodsze koleżanki i koledzy mają  już również znaczący dorobek artystyczny.  Zuzia Janik i Bartosz Peszuk,  zrobili pozytywnego zamieszania  w programie „The Voice Kids”, TVP2.  Niezwykły duet stworzył kilkuletni  Eryk Waszczuk ze znanym bialskim  wokalistą, wychowankiem „Chwilki”  – Januszem Maleńczukiem. To było  porywające widowisko wspaniałych,  cudownej muzyka i świetnie bawiącej  się publiczności. 

Zakochani w kulturze 

Kolejne tygodnie będą bogate w artystyczne  wydarzenia skierowane do  wszystkich grup wiekowych  – Zapraszamy kolejno na koncert –  Bialskie Kolędowanie, weekend Babci  i Dziadka, Koncert charytatywny – Bialscy  Artyści śpiewają kolędy, Bal królowej  Zimy oraz koncert Witolda Matulki  – zachęca dyrektor Mariusz Orzełowski.  W galeriach będą ponadto udostępnione  wystawy plastyczne i fotograficzne. Szczegółowy plan imprez dostępny  jest na stornie internetowej:  h_ p://www.bckbialapodlaska.pl/.  

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach
 
 
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.