Tygodnik Podlaski nr 195 (364))

Tygodnik Podlaski nr 195 (364))
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura 

FESTIWAL DZIEDZICTWA NARODOWEGO
BIAŁA PODLASKA

FESTIWAL DZIEDZICTWA NARODOWEGO 21.09.2018

W najbliższą niedzielę o godz. 18 Wielką Galą Operetkowo-Musicalową „Zaczarowany Świat Bogusława Kaczyńskiego w hali AWF przy ul. Marusarza 8 rozpocznie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

czytaj więcej

 
NARODOWE CZYTANIE NA PODLASIU
POŁUDNIOWE PODLASIE

NARODOWE CZYTANIE NA PODLASIU 7.09.2018

To już siódma edycja akcji zainicjowanej w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W roku świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Czytać będziemy tę powieść w Białej Podlaskiej, Radzyniu, Ulan-Majoracie i Międzyrzecu.

czytaj więcej

 
CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI?
BIAŁA PODLASKA

CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI? 10.08.2018

W Galerii Podlaskiej można w sierpniu obejrzeć „Nie – obrazy” – wystawę Łukasza Głowackiego. Jeżeli ktoś chce zobaczyć coś więcej niż obrazy, poznać inne „artystyczne” środki przekazu, pobawić się w detektywa, wydedukować co artysta miał na myśli, a także własne skojarzenia – Galeria Podlaska zaprasza.

czytaj więcej

 
POLSKA MARKA: ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PODLASIE
BIAŁA PODLASKA

POLSKA MARKA: ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PODLASIE 3.08.2018

Zespół Pieśni i Tańca Podlasie z bialskiej AWF powrócił z Indonezji. Nasi artyści reprezentowali polską kulturę na Surabaya Cross Culture International Folk Art Festival 2018 – Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym, odbywającym się na indonezyjskich wyspach: Bali oraz Jawie.

czytaj więcej

 
WYSTAWA „NASZE WIELKIE HISTORIE”
TERESPOL

WYSTAWA „NASZE WIELKIE HISTORIE” 25.07.2018 autor: Agata Panasiuk

Projekt „Nasze Wielkie Historie” rozpoczął się w październiku 2017 roku. W 15 gminach Polski młodzież wraz z opiekunami z lokalnych ośrodków kultury, w tym terespolskiego MOK-u, postanowiła odszukać historie sprzed 100 lat i pokazać drogi do niepodległości ludzi z ich miejscowości. Plonem pracy jest wystawa, której wernisaż odbył się 22 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Wojska Polskiego 132).

czytaj więcej

 
MITY I PRZESĄDY DAWNEGO PODLASIA
BIAŁA PODLASKA

MITY I PRZESĄDY DAWNEGO PODLASIA 6.07.2018

W ramach Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała cykl wykładów skierowanych przede wszystkim do młodego czytelnika. Wakacje to dobry czas, aby sięgnąć po książki inne od znajdujących się w wykazie lektur szkolnych.

czytaj więcej

 
ROK W TAŃCU
BIAŁA PODLASKA

ROK W TAŃCU 2.07.2018

30 nagród przywiezionych z prestiżowych konkursów tanecznych oraz 2 zrealizowane spektakle to dorobek Dance Academy Studio w minionym roku szkolnym.

czytaj więcej

 
BIALSKA PREMIERA „SKRZYPKA NA DACHU”
BIAŁA PODLASKA

BIALSKA PREMIERA „SKRZYPKA NA DACHU” 29.06.2018

To był spektakularny sukces bialskiej młodzieży. Takiego widowiska nie powstydziłby się warszawski teatr. W miniony piątek uczniowie bialskich szkół oraz chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentowali spektakl na podstawie musicalu Jerry’ego Bocka „Skrzypek na dachu”.

czytaj więcej