Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura 

NOWY TOMIK „BUG&BÓG”
BIAŁA PODLASKA

NOWY TOMIK „BUG&BÓG” 18.01.2019

Kolejny, trzeci tomik swoich wierszy pt. „Bug&Bóg” zaprezentował podczas spotkania w bialskiej bibliotece Maciej Szupiluk, pasjonat szeroko pojętej kultury: kulturoznawca, bibliotekarz, poeta, wokalistą zespołu „Back to Reality”, pracownik Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży.

czytaj więcej

 
MOTYW GŁÓWNY – NATURA
BIAŁA PODLASKA

MOTYW GŁÓWNY – NATURA 11.01.2019

Aneta Pliszka artystka z Międzyrzeca Podlaskiego w linorytach zakochała się jeszcze w szkole podstawowej. Ta miłość trwa i niczym stare wino z wraz upływem lat nabiera mocy. Jej prace oglądać można w Galerii Podlaskiej do 31 stycznia br.

czytaj więcej

 
ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
POŁUDNIOWE PODLASIE

ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 11.01.2019

6 stycznia mieszkańcy Białej Podlaskiej, Radzynia, Parczewa, Międzyrzeca, Wisznic i Piszczaca wzięli udział w Orszaku Trzech Króli: pod ich wodzą przemaszerowali ulicami swych miejscowości śpiewając kolędy do stajenek, by oddać hołd Dzieciątku.

czytaj więcej

 
BRODACZE PRZYNOSZĄ SZCZĘŚCIE
SŁAWATYCZE

BRODACZE PRZYNOSZĄ SZCZĘŚCIE 4.01.2019

Pod koniec każdego roku o Sławatyczach robi się głośno nie tylko w województwie lubelskim, ale i w całym kraju. W tej miejscowości na ulice wyrusza barwna, niepowtarzalna grupa przebierańców zwanych brodaczami. Ceremoniał przebiega zgodnie z tradycją, aby zapewnić mieszkańcom Sławatycz szczęście.

czytaj więcej

 
HISTORIA: SPOSÓB NA ŻYCIE
BIAŁA PODLASKA

HISTORIA: SPOSÓB NA ŻYCIE 28.12.2018

Zamiłowanie do historii to nie tylko żmudna praca badawcza w archiwach, gdzie ślęczy się nad dokumentami, ale i wielka, barwna przygoda. Bialska Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Fortis” działa już piętnaście lat. Zorganizowała z tej okazji spotkanie oraz wystawę w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

czytaj więcej

 
W PRZEDDZIEŃ WIGILII
BOŻE NARODZENIE

W PRZEDDZIEŃ WIGILII 21.12.2018

Choć w Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w Polsce ze świecą by szukać domu, w którym na wigilijnym stole pojawia się choćby jedna mięsna potrawa.

czytaj więcej

 
WERNISAŻ BIALSKICH PLASTYKÓW
BIAŁA PODLASKA

WERNISAŻ BIALSKICH PLASTYKÓW 14.12.2018

W Galerii Podlaskiej, Bialskiego Centrum Kultury obejrzeć można wystawę bialskiego środowiska plastycznego. Twórcy tym razem zmierzyli się z tematem – „Trzy”. Jak można przedstawić „trójkę”? Warto wybrać się do galerii, aby osobiście się o tym przekonać.

czytaj więcej

 
CZŁOWIEK ORKIESTRA
BIAŁA PODLASKA

CZŁOWIEK ORKIESTRA 7.12.2018

Jakub Maryńczak najprawdopodobniej urodził się z mikrofonem w dłoni. Jest znakomitym muzykiem, wokalistą i konferansjerem. Tymi umiejętnościami wzbogaca wydarzenia kulturalne i okolicznościowe organizowane przez szkoły oraz Bialskie Centrum Kultury, choć jest dopiero uczniem klasy maturalnej I LO im J. I. Kraszewskiego.

czytaj więcej