Tygodnik Podlaski nr 131 (299)

Tygodnik Podlaski nr 131 (299)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura 

Książka dla Czytelnika

Książka dla Czytelnika 28.06.2017 autor: RED.

Witold Michałowski
Tuaregowie i caterpillary

czytaj więcej

 
Kreski i figurki
Radzyń Podlaski

Kreski i figurki 26.06.2017 autor: Agata Panasiuk (fot. nadesłane/Sławomir Walencik)

Radzynianin Sławomir Walencik od 20 lat zajmuje się grafiką komputerową. Jego najmłodsze „dziecko”, książka „Puzzle afrykańska figurka”, którą współtworzyło 17 poetów, prezentowana będzie na wystawie Polskiej Książki Poetyckiej w Kassel.

czytaj więcej

 
Kustosz podlaski i kresowy
Biała Podlaska

Kustosz podlaski i kresowy 16.06.2017 autor: KL, fot. Krzysztof Staniszewski

Do zadań kustosza koronnego w I Rzeczpospolitej należało strzeżenie insygniów królewskich i najważniejszych dokumentów państwowych. Taką rolę pełni wobec Podlasia Szczepan Kalinowski, laureat tegorocznej Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.

czytaj więcej

 
Żałoba po śmierci Józefa Piłsudskiego
Biała Podlaska

Żałoba po śmierci Józefa Piłsudskiego 15.05.2017 autor: Szczepan Kalinowski

12 maja 1935 r. zmarł Marszałek Józef Piłsudski. Bialski „Głos Społeczny” donosił: Ulice oświetlone przysłoniętymi krepą latarniami, odtwarzają swym półmrokiem nastrój społeczeństwa. W bialskiej filii warszawskiej AWF noszącej imię marszałka – Honorowego Obywatela Białej Podlaskiej i członka bialskiej Rady Miejskiej – obejrzeć można okolicznościową wystawę.

czytaj więcej

 
Żółte Dzioby i poezja młodych
Biała Podlaska

Żółte Dzioby i poezja młodych 8.05.2017 autor: Agata Panasiuk

W czasach gdy czytanie książek nie jest priorytetową rozrywką wydawać by się mogło, że i młodzi ludzie stronią od literatury. Prawda jest jednak inna. Nie dość, że uwielbiają czytać, to z powodzeniem sami chętnie sięgają po pióro.

czytaj więcej

 
Bach i wyraz twarzy
Biała Podlaska

Bach i wyraz twarzy 21.04.2017 autor: Agata Panasiuk

Bialski Zespół Szkół Muzycznych plasuje się na dziesiątej pozycji wśród prawie 500 szkół muzycznych w Polsce. W przedświąteczny wtorek uczniowie i nauczyciele szkoły zaprezentowali publiczności utwory wykonywane w największych salach koncertowych świata.

czytaj więcej

 
Dzieci nie wszędzie szczęśliwe
Biała Podlaska

Dzieci nie wszędzie szczęśliwe 18.04.2017 autor: Agata Panasiuk

W Galerii I Piętro Strefa Sztuki w Bialskim Centrum Kultury przez najbliższy miesiąc można obejrzeć niezwykłą wystawę fotografii zatytułowaną „Dzieci świata”, stanowiących plon wojaży znanej bialskiej podróżniczki Elżbiety Pyrki.

czytaj więcej

 
Taneczna lekcja
Biała Podlaska

Taneczna lekcja 10.04.2017 autor: Agata Panasiuk

Taniec to pasja, która towarzyszy mi od dziesiątego roku życia. Kiedyś ktoś mnie nim oczarował, teraz to oczarowanie sprzedaję swoim uczniom. Taniec to spełnienie, forma przekazu naszych emocji. Taniec to moje życie – tak o swojej pracy instruktora tańca ludowego mówi Magdalena Osmulska z Bialskiego Centrum Kultury.

czytaj więcej