Tygodnik Podlaski nr 185 (354)

Tygodnik Podlaski nr 185 (354)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura 

MITY I PRZESĄDY DAWNEGO PODLASIA
BIAŁA PODLASKA

MITY I PRZESĄDY DAWNEGO PODLASIA 6.07.2018

W ramach Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała cykl wykładów skierowanych przede wszystkim do młodego czytelnika. Wakacje to dobry czas, aby sięgnąć po książki inne od znajdujących się w wykazie lektur szkolnych.

czytaj więcej

 
ROK W TAŃCU
BIAŁA PODLASKA

ROK W TAŃCU 2.07.2018

30 nagród przywiezionych z prestiżowych konkursów tanecznych oraz 2 zrealizowane spektakle to dorobek Dance Academy Studio w minionym roku szkolnym.

czytaj więcej

 
BIALSKA PREMIERA „SKRZYPKA NA DACHU”
BIAŁA PODLASKA

BIALSKA PREMIERA „SKRZYPKA NA DACHU” 29.06.2018

To był spektakularny sukces bialskiej młodzieży. Takiego widowiska nie powstydziłby się warszawski teatr. W miniony piątek uczniowie bialskich szkół oraz chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentowali spektakl na podstawie musicalu Jerry’ego Bocka „Skrzypek na dachu”.

czytaj więcej

 
MĄDRE WYCHOWANIE – WŁĄCZ CZYTANIE
BIAŁA PODLASKA

MĄDRE WYCHOWANIE – WŁĄCZ CZYTANIE 25.06.2018

20 minut codziennego czytania dziecku to najskuteczniejszy i najtańszy sposób jego dobrego wychowania; prawidłowego rozwoju emocjonalnego i językowego.

czytaj więcej

 
HISTORIA BIALSKIEJ „CIUCHCI”
POWIAT BIALSKI

HISTORIA BIALSKIEJ „CIUCHCI” 22.06.2018

Miejska Biblioteka Publiczna kontynuuje dobrą tradycję przybliżania bialczanom historii regionu. Ostatnio dr Rafał Dmowski, pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, zaprezentował dzieje Bialskiej Kolei Dojazdowej, funkcjonującej w powiecie bialskim w l. 1917 – 1971.

czytaj więcej

 
SZTUKA W PRZESTRZENI PARKU
BIAŁA PODLASKA

SZTUKA W PRZESTRZENI PARKU 19.06.2018 autor: Agata Panasiuk

W dn. 8 – 10 czerwca w Parku Radziwiłłowskim odbywała się impreza artystyczna pod dobrze znanym tytułem „Park Sztuki”. To była 10 edycja prezentacji instalacji w przestrzeni publicznej; prac, które budziły podziw lub wątpliwości, zastanawiały, rodziły pytania.

czytaj więcej

 
ROMAN KŁOSOWSKI NIE ŻYJE
POLSKA

ROMAN KŁOSOWSKI NIE ŻYJE 15.06.2018

Popularny „Maliniak” nie żyje. 11 czerwca br. zmarł w wieku 89 pochodzący z Białej Podlaskiej aktor Roman Kłosowski.

czytaj więcej

 
ŚWIAT NIE SKŁADA SIĘ TYLKO Z WATY CUKROWEJ I KUCYKÓW
RADZYŃ PODLASKI

ŚWIAT NIE SKŁADA SIĘ TYLKO Z WATY CUKROWEJ I KUCYKÓW 14.06.2018

Gościem Roberta Mazurka i 24 „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” był z okazji Dnia Dziecka 11-letni globtroter Szymon Radzimierski, najmłodszy po Neli Małej Reporterce podróżnik, który odwiedził Radzyń. Mimo młodego wieku ma na koncie 30 odwiedzonych krajów i 2 napisane książki.

czytaj więcej