Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Kultura 

NAJBARDZIEJ LUBIANY ŚWIĘTY
BIAŁA PODLASKA

NAJBARDZIEJ LUBIANY ŚWIĘTY 3.12.2018

W ubiegłą niedzielę Muzeum Południowego Podlasia z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja zaprosiło mieszkańców miasta na wykład „Najbardziej lubiany święty. Ikonografia św. Mikołaja w tradycji wschodniej”.

czytaj więcej

 
DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU
BIAŁA PODLASKA

DRUGI MUSICAL TEGO SAMEGO ZESPOŁU 23.11.2018

Prawie rok temu sukces na scenie BCK święcił musical „Niezwykłe Boże Narodzenie", a miniony weekend bialczan oczarował kolejny – musical „Uwierz Polsko", przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

czytaj więcej

 
RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA PODLASIA
POŁUDNIOWE PODLASIE

RÓŻNORODNOŚĆ KULTUROWA PODLASIA 23.11.2018

Kolejne spotkanie związane z historia naszego regiony zorganizował Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Tym razem prelekcję połączoną z prezentacja filmową, zatytułowaną „Co kryje cmentarz tatarski w Studziance?” wygłosił Łukasz Węda

czytaj więcej

 
MARSZAŁEK W KARYKATURZE I NA PLAKACIE
BIAŁA PODLASKA

MARSZAŁEK W KARYKATURZE I NA PLAKACIE 16.11.2018

11 listopada w bialskiej Galerii Podlaskiej miał miejsce wernisaż wystawy „Marszałek Piłsudski w karykaturze i na plakacie” autorstwa dr Szczepana Kalinowskiego. Mimo ogromu różnorodnych imprez jakie w tym dniu były organizowane w mieście liczna grupa osób przybyła na otwarcie tej wystawy.

czytaj więcej

 
WEEKEND Z FILMEM DOKUMENTALNYM
TERESPOL

WEEKEND Z FILMEM DOKUMENTALNYM 9.11.2018

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu i restauracja „Galeria Smaków” zapewnili mieszkańcom miasta i okolic nie lada gratkę, organizując pokaz filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie”

czytaj więcej

 
ZADUSZKI JAZZOWE
BIAŁA PODLASKA

ZADUSZKI JAZZOWE 31.10.2018

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz klub Verona-cafe zapraszają w środę 7 listopada o godz. 20.30 na XXXII Bialskie Zaduszki Jazzowe. Wystąpi znany szwedzki saksofonista Goran Larsen z zespołem.

czytaj więcej

 
DNI MODLITWY I REFLEKSJI

DNI MODLITWY I REFLEKSJI 31.10.2018

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to nie tylko dla chrześcijan czas szczególny To dwa dni modlitw i zadumy, podsumowań i przemyśleń, także i nad własnym życiem, nad tym co, wieczne i ulotne, dobre i złe, wartościowe i puste.

czytaj więcej

 
FILM O MĘCZENNIKACH Z PRATULINA

FILM O MĘCZENNIKACH Z PRATULINA 26.10.2018

Po „Błogosławionej winie”, opowiadającej o dziejach cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” sfinansuje kolejny film, poświęcony męczeństwu unitów podlaskich.

czytaj więcej