Tygodnik Podlaski nr 207 (376)

Tygodnik Podlaski nr 207 (376)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Tu jest Polska! 7.06.2016

Adam Świc

Majestat Rzeczpospolitej uosobiony przez Pana Prezydenta zawitał do Radzynia. Nigdy w historii mojego miasta nie gościła u nas oficjalnie Głowa Państwa. Do minionego wtorku.

Andrzej Duda dodał nam otuchy. Na dziedzińcu pałacu Potockich padły ważne słowa, cytowane później przez ogólnopolskie media: „Cały czas tryska tutaj wielkie źródło polskości i patriotyzmu. To jest właśnie to, co stanowi wyznacznik, że tu jest absolutna "Polska A".

Ona tylko nie była traktowana w ostatnich latach tak, jak być powinna. Dowodem na to jest fakt, że pierwszy raz od 1989 roku jest tutaj prezydent. A powinien być tu nie raz, bo to miasto jest miastem ważnym, jak wiele miast powiatowych”; „Będę mówił twarde „nie”, gdy ktoś będzie chciał temu przeszkodzić. Będę mówił „nie”, gdy ktoś będzie się uśmiechał cynicznie i mówił: „Możecie wygrywać wybory, a my i tak Wam uniemożliwimy dobrą zmianę”; „Nie oddamy dobrej zmiany! Nie oddamy jej za nic w świecie. Ja to państwu obiecuję, choćby wychodzili różni i straszyli, straszyli mnie jako prezydenta. Nie po to zostałem prezydentem, żeby się bać. Nie po to państwo mnie wybraliście. Wybraliście mnie po to, bym służył polskiemu państwu“; „Będę wspierał polski rząd we wszystkich tych zmianach, które powodują, że Polska staje się przyjaznym państwem dla wszystkich ludzi, a nie tylko dla wąskich grup”.

I jeszcze normalna ludzka serdeczność. Spokojny czas na zejście do zwykłych ludzi na krótkie serdeczne rozmowy i setki wspólnych zdjęć. Normalna radość. I na drugi dzień trochę internetowego jadu w komentarzach od radzyniaków sfrustrowanych tym, że już nie rządzą ci co ich mieli gdzieś.

powrót

Dodaj komentarz 
Zawiadom mnie o nowych komentarzach