Tygodnik Podlaski nr 212 (362)

Tygodnik Podlaski nr 212 (362)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Blogi 

Nowy przymus 6.02.2014 autor: Adam Świc

Jakoś bez większego echa przemknęła przez media wiadomość o tym, że rząd doprecyzowuje kolejną przymusową opłatę – za oglądanie telewizji i słuchanie radia. Tzw. opłatę audiowizualną (ma ona zastąpić abonament radiowo-telewizyjny) będą musieli płacić wszyscy. I to niezależnie od tego, czy oglądają telewizję lub słuchają radia.

czytaj więcej

Nowy przymus
 

Rząd robi tu skansen 30.01.2014 autor: Dariusz Stefaniuk

Prosto z mostu

W ubiegły piątek, 24 stycznia br., uczestniczyłem w konferencji pt. „Kierunki rozwoju Południowego Podlasia”, zorganizowanej mi.in. przez Podlaską Agencję Consultingową RECTUS-WOC – Studium Celne w Białej Podlaskiej, Instytut Transportu Samochodowego i SGH w Warszawie Prelegenci (profesorowie i eksperci z zakresu infrastruktury) prezentowali możliwości rozwoju, jakie drzemią w naszym regionie i przyczyny ich niewykorzystania.

czytaj więcej

Rząd robi tu skansen
 

Skąd my to znamy? 30.01.2014 autor: Jan Brodawka

Już niedługo na rynek europejski, a zarazem polski, trafią fioletowe pomidory, które rzekomo mają pomóc zwalczać chorobę nowotworową. Badania nad nowym gatunkiem i produkcję pomidora fioletowego wdrożył zespół profesor Cathie Martin z John Innes Centre w Norwich z Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej

Skąd my to znamy?
 

RadzynINFO po nowemu 1.01.1970 autor: Dariusz Stefaniuk

Prosto z mostu

W myśl zasady, że każda pliszka swój ogonek chwali, zachęcam Czytelników „Tygodnika Podlaskiego” (i to nie tylko Radzyniaków!) do regularnego wchodzenia na stronę www.RadzynINFO.pl

czytaj więcej

RadzynINFO po nowemu