Tygodnik Podlaski nr 177 (346)

Tygodnik Podlaski nr 177 (346)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Archiwum 

Podlasie

Z kolędą przez Podlasie 30.01.2014 autor: AL

podlasie

Kolędowanie to piękna polska tradycja. Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” kolejny raz zaprosiła mieszkańców regionu na cykl koncertów „Z kolędą przez Podlasie”. W ubiegłą niedzielę odbyły się one w Białej Podlaskiej i Janowie Podlaskim.

czytaj więcej

 
Podlasie

Stowarzyszenie o którym głośno już nie tylko na Podlasiu 30.01.2014 autor: Marek Wasiluk

To, co niemożliwe – jak wmawiają ogólnopolskie media – w Radzyniu Podlaskim stało się faktem za sprawą paru zaledwie osób. Jak kilku ludzi może – praktycznie bez grosza – w ciągu paru lat zrobić kulturalną „zadymę”, o której głośno nie tylko w kraju?Piotr Bogutyn odbiera statuetkę Radzyńskiego Niedźwiadka od prezesa Józefa  Korulczyka

radzyń podlaski

Nie chodzi o szokujące, niesmaczne i obrazoburcze tzw. „instalacje”, ochoczo dotowane przez wszelkiego autoramentu agendy rządowe, tylko – między wieloma innymi – o działalność translatorsko- edytorską, wymagającą benedyktyńskiej wręcza pracy? Jak zaangażowanie ludzi w średnim – powiedzmy – wieku, może uzyskać poklask młodzieży? Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych rozdało swoje doroczne nagrody.

czytaj więcej

 
Podlasie

Niepokój w Białej 30.01.2014

biała podlaska

Galeria Podlaska i Bialskie Centrum Kultury zapraszają na wernisaż Marzeny Miszczuk – Głowackiej „Niepokój w Białej – obiekty malarskie”. Autorka jest instruktorem plastyki, tworzy instalacje, obiekty oraz zajmuje się malarstwem i fotografią. Otwarcie wystawy 31stycznia o godz. 18.00, w siedzibie galerii, przy ul. Warszawskiej 12.

czytaj więcej

 
Podlasie

Chińskie farmaceutyki w pociągu 30.01.2014

Zawartość „chińskiej apteczki” przemycanej przez konduktorkę pociąguterespol

Rosyjska konduktorka pociągu relacji Moskwa – Praga usiłowała przemycić kilkadziesiąt opakowań chińskich farmaceutyków. Celnicy ujawnili leki na przejściu granicznym w Terespolu, znaleźli je w dwóch przedziałach służbowych międzynarodowego pociągu relacji Moskwa – Praga. Medykamenty – 76 opakowań leków w formie saszetek i kapsułek – schowane były w znajdujących się w przedziale szafach gospodarczych.

czytaj więcej

 
Podlasie

Detektyw w Czemiernikach 30.01.2014

czemierniki

Krzysztof Rutkowski został wynajęty przez rodziców tragicznie zmarłej Pauliny A. z Czemiernik. Piętnastolatka dwa lata temu popełniła samobójstwo wieszając się na linie w garażu. Do dziś rodzina nie poznała przyczyn tego zdarzenia. Prokuratura nie ujawnia, z kim Paulina rozmawiała i pisała sms-y w ostatnich godzinach życia. Nie wyjaśniono dlaczego miała poturbowane nogi oraz dlaczego lina nie była zawiązana, ale owinięta wkoło szyi. Zbulwersowani tym rodzice postanowili wynająć prywatnego detektywa, aby ujawnił prawdę.

czytaj więcej

 
Podlasie

BUDŻET NA WYBORCZĄ KIEŁBASĘ PSL I SLD 30.01.2014 autor: Marek Wasiluk

Budowa drogi Biała Podlaska - Ogrodniki - Piszczac  najprawdopodobniej w tym roku nie będzie kontynuowanaBlisko 6 mln zł zaplanowano na inwestycje w tegorocznym budżecie powiatu bialskiego. Opozycja alarmuje, że budżet skrojono pod wyborcze potrzeby starosty z PSL i wicestarosty z SLD. – Brniemy w długi i propagandę – krytykuje Henryk Jakubiuk, radny Prawa i Sprawiedliwości.

podlasie

Budżetowe dochody zaplanowano na 81.4 mln zł, a wydatki – 82.5 mln zł. Zadłużenie powiatu wzrośnie w tym roku do około 12 mln zł, i to pomimo pozbywania się majątku. Władze chcą zarobić ponad 1,3 mln zł na sprzedaży nieruchomości po Powiatowym Urzędzie Pracy

czytaj więcej

 
Podlasie

Wygrana z Prusem 30.01.2014

MKS Wieluń sobotę zawita do Białej Podlaskiejpiłka ręczna

Bez większych problemów piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska pokonali w Łosicach Prusa Siedlce 39:28. W najbliższą sobotę akademicy we własnej hali podejmą MKS Wieluń. Trudny przeciwnik, ale inny wynik niż wygrana bialczan, nie powinien wchodzić w rachubę. Początek meczu o godz. 18.

czytaj więcej

 
Podlasie

Sparingi przed rundą rewanżową 30.01.2014

Nasi piłkarze nie mogą obecnie w takich warunkach przygotowywać się do  sezonu na własnych boiskachpiłka nożna

Orlęta Radzyń Podlaski: Pogoń Siedlce – Orlęta 1:0, Pogoń Siedlce – Orlęta 0:1, 01.02 Wisła Puławy – Orlęta, 08.02 Radomiak Radom – Orlęta, 15.02 Broń Radom – Orlęta, 22.02 Lutnia Piszczac – Orlęta, 01.03 Avia Świdnik – Orlęta, 08.03 Górnik II Łęczna – Orlęta, 15.03 Polesie Kock – Orlęta

czytaj więcej