Tygodnik Podlaski nr 290 (459)

Tygodnik Podlaski nr 290 (459)
Pobierz PDF Archiwum PDF
 
 

Archiwum 

Jedyna taka biblioteka

Jedyna taka biblioteka 15.04.2014

W zamyśle miała to być niezwykła biblioteka, jedyna w swoim rodzaju. Taka, która przyciągnie wymagających czytelników jakimi są dzieci. Wieloletnie starania i finansowe wsparcie ze strony Unii Europejskiej, zaowocowały powstaniem w Białej Podlaskiej Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Udało się - powstało miejsce niezwykłe.

czytaj więcej

 
Kamil Staniak – „Człowiek guma” z Radzynia

Kamil Staniak – „Człowiek guma” z Radzynia 15.04.2014

Kamil Staniak chodzi do liceum w Radzyniu Podlaskim. Ma 17 lat i z pozoru niczym nie wyróżnia się od innych chłopaków w swoim wieku. Opanowany, skromny, inteligentny. Jednak to co potrafi, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Spotykamy się na jednej z przerw, żeby porozmawiać o jego niezwykłych zdolnościach. Kamil potrafi bowiem wyginać się jak guma, a jego ciało poddaje się każdej niemal próbie wyciągnięcia i wykręcenia.

czytaj więcej

 
Bialska Kuchnia Społeczna – porozmawiaj i najedz się do syta

Bialska Kuchnia Społeczna – porozmawiaj i najedz się do syta 15.04.2014

Niecodzienny projekt pod nazwą Kuchnia Społeczna realizowany jest już od ponad roku w Białej Podlaskiej. To doskonała okazja do zjedzenia zdrowych i pysznych przysmaków za niewielkie pieniądze. Wegańsko - wegetariańska uczta odbywa się co dwa tygodnie, w niedzielne popołudnia w Pubie Jazzanova.

czytaj więcej

 
Zaprojektowani na Radzyń

Zaprojektowani na Radzyń 15.04.2014

Młodzi Radzyniacy – Paulina Olszewska i Jakub Oworuszko bacznie obserwują, co miastu w duszy gra. Swoje wrażenia i spostrzeżenia zamieszczają na blogu PROJEKT21300. Na co dzień mieszkają i studiują w Warszawie.

czytaj więcej

 
Bocian z Klukowszczyzny – lokator, sąsiad i przyjaciel

Bocian z Klukowszczyzny – lokator, sąsiad i przyjaciel 15.04.2014

Chowając do szafy wełniane swetry i zimowe kurtki, aż chce się zaśpiewać ,,…Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”. Codziennie jesteśmy świadkami budzącej się do życia przyrody. Krokusy, przebiśniegi, pierwiosnki, brzęcząca nieopodal mucha, czy ćwierkanie ptaków zwiastują sporą dawkę słońca, błękitne niebo i coraz dłuższe dni.

czytaj więcej

 
Pies z kotem w jednym… schronisku, czyli dlaczego warto odwiedzić „Azyl”

Pies z kotem w jednym… schronisku, czyli dlaczego warto odwiedzić „Azyl” 15.04.2014

Strefą dla bezdomnych psów, na obrzeżach Białej Podlaskiej jest „Azyl”. Tu przybywają niekochane i porzucone psy, a w schronisku od zawsze jest więcej zwierząt, niż wolnych miejsc. Wciąż przybywają nowe, a adopcji jest niewiele. Ratunkiem są podlascy wolontariusze i czasami adopcja zagraniczna. Sprawdziliśmy dlaczego warto wybrać się do „Azylu” i jak można pomóc bialskim psiakom.

czytaj więcej

 
Zbiórka żywności, czyli tak pomaga Caritas

Zbiórka żywności, czyli tak pomaga Caritas 15.04.2014

Coroczna zbiórka żywności pod hasłem ,,Tak, pomagam” organizowana przez Caritas Polska stała się już tradycją. I jak co roku, w ostatni weekend marca, mogliśmy w ten prosty sposób pomóc najuboższym.

czytaj więcej

 
Bialskie Jarmarki Czwartkowe

Bialskie Jarmarki Czwartkowe 15.04.2014

Miody, sery, tradycyjne pieczywo, prace podlaskich artystów, biżuterię artystyczną, przedmioty charakterystyczne dla "targów staroci" można znaleźć na straganach podczas Bialskich Jarmarków Czwartkowych.

czytaj więcej